Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

AR9100 w proporcjach jak w instrukcji tj. 35ml na litr oleju czy więcej lub mniej ?

 

jak w instruckji, specyfik pasuje do wszystkich aut

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

z tą wymiana przed zima , chodziło mu chyba o mineralny...

najbardziej interesuje mnie stwierdzenia profesora , ze lepiej nie wymieniać za często oleju bo musi sie dotrzeć :?: , może mi to ktoś wytłumaczyć :?: :!:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą wymiana przed zima , chodziło mu chyba o mineralny...

najbardziej interesuje mnie stwierdzenia profesora , ze lepiej nie wymieniać za często oleju bo musi sie dotrzeć :?: , może mi to ktoś wytłumaczyć :?: :!:

 

Ta.. jak ja zaprowadziłem simsona do "elektromechanika" i mi go oddał w praktycznie gorszym stanie, to powiedział mi, że jego motorek to się kiedyś "...rok docierał, zanim zaczął dobrze chodzić". Albo kiedyś kucharza widziałem w "Kuchenne Rewolucje", który stwierdził, że żurek musi się odstać 24 godziny :lol: . Niewtajemniczonych odsyłam do żon :cool2: . A jak żona nie wie o co chodzi, to zapytać mamę, a żonę zmienić :norty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial zeby gosc dal wytlumaczenie chemiczne na jego srot myslowy : Olej w początkowym okresie eksploatacji "dociera się".

Co sie dzieje z olejem w poczatkowej fazie zz zmienia on nagle wlasciwosci chemiczne ktore lepiej go przystosowuja na zime...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem właśnie Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 1L za 24zł od turasa, zobaczymy jak wyglada. jest w cenie mobila 1 i tanszy od kastrata, niestety 2zł drozszy od ori bmw 5w30.

niestety liqui moly top tec 4200 5w-30 jest drozszy na litrze o okolo 4zł, ciekawe czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, natknąłem się ostatnio na ciekawe datasheet'y oleju Neste

 

http://www.neste.fi/tp_tiedote.aspx?productid=013500&lang=en&productgrp=340&type=tt

 

NESTE CITY PRO 5W-40

Fully Synthetic Motor Oil

 

SAE 5W-40

API SN, SM/CF

ACEA C3

 

TYPICAL CHARACTERISTICS 5W-40

Densitykg/m3 15oC 853

Flash PointoC (COC) 244

Pour PointoC -51

Viscosity Index 170

ViscositycSt/ 40 oC 87

ViscositycSt/ 100 oC 14,2

Viscosity cP/ -30 °C 6000

 

 

I coś do diesli z DPF - low saps:

http://www.neste.fi/tp_tiedote.aspx?productid=014011&lang=en&productgrp=340&type=tt

 

NESTE CITY PRO C4 5W-30

Fully Synthetic ACEA C4 Engine Oil

 

SAE 5W-30

ACEA C4

 

TYPICAL CHARACTERISTICS 5W-30

Densitykg/m3 15oC 853

Flash PointoC (COC) 225

Pour PointoC -42

Viscosity Index 170

ViscositycSt/ 40 oC 70

ViscositycSt/ 100 oC 12

ViscositycP/ oC 6100

Sulfated Ash (w-%) <0,5

 

Patrząc na parametry i cenę, chyba mamy niezły stosunek cena/jakość.

 

Ktoś jeździ, ktoś używa w/w olei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
AR9100 aplikujemy na ciepły silnik ?

Po dodaniu należy przejechać parę kilometrów by się dobrze wymieszał z olejem ?

 

zrób zgodnie z manualem, najbezpieczniejsza metoda to wymieszanie przy zmianie razem z olejem (ale najpierw płukanka miękka)

natomiast Ja aplikuje na rozgrzany silnik i jeżdżę, ale to mój wybór :mrgreen:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką dotarła do mnie, z Archoil Polska, odpowiedź na pytanie jak aplikować preparat.

Okazuje się, że sposób dodania preparatu nie jest istotny ze względu na jego świetne właściwości mieszania się z olejem

natomiast proporcje są bardzo ważne dla uzyskania optymalnego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Przed chwilką dotarła do mnie, z Archoil Polska, odpowiedź na pytanie jak aplikować preparat.

Okazuje się, że sposób dodania preparatu nie jest istotny ze względu na jego świetne właściwości mieszania się z olejem

natomiast proporcje są bardzo ważne dla uzyskania optymalnego efektu.

 

wiadoma proporcje są ważne, ale ja mechanik zdjął miske olejową do czyszczenia, to dopiero widac jak świetnie dodatki mieszają się z olejem :mrgreen:

może to nie był archoli, bo wcześniej używałem też Createcha od LM

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o dodatku do paliwa Archoil AR6200. Warto ?

 

Testuje aktualnie tylko nie do konca jestem pewien czy ten test cos wniesie bo prawidlowa oznaka dzialania powinno byc brak oznaki problemow z system zasilania paliwa spowodowana zla jakoscia benzyna a ze tankuje generalnie paliwo lepszej jakosci czyli albo 98 w centrali Statoil na Pulawskiej albo 98 na orlenie na Bemowie gdzie wiemy ze nic nie jest dolewane do 98 to nie wiem czy cos to da.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką dotarła do mnie, z Archoil Polska, odpowiedź na pytanie jak aplikować preparat.

Okazuje się, że sposób dodania preparatu nie jest istotny ze względu na jego świetne właściwości mieszania się z olejem

natomiast proporcje są bardzo ważne dla uzyskania optymalnego efektu.

 

wiadoma proporcje są ważne, ale ja mechanik zdjął miske olejową do czyszczenia, to dopiero widac jak świetnie dodatki mieszają się z olejem :mrgreen:

może to nie był archoli, bo wcześniej używałem też Createcha od LM

 

Ja bardzo sceptycznie podchodzę do dodatków, bo kiedyś zalałem cudowny dodatek, który odłożył się w rowkach z pierścieniami i wiadomo co się stało...

ale było to 20 lat temu i mam nadzieję, że technologia poszła do przodu a o archoil słyszałem sporo dobrego to postanowiłem zaryzykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o dodatku do paliwa Archoil AR6200. Warto ?

 

Testuje aktualnie tylko nie do konca jestem pewien czy ten test cos wniesie bo prawidlowa oznaka dzialania powinno byc brak oznaki problemow z system zasilania paliwa spowodowana zla jakoscia benzyna a ze tankuje generalnie paliwo lepszej jakosci czyli albo 98 w centrali Statoil na Pulawskiej albo 98 na orlenie na Bemowie gdzie wiemy ze nic nie jest dolewane do 98 to nie wiem czy cos to da.

 

Jestem bardzo ciekawy jakie będą wnioski. Z 10 lat temu próbowałem dodatki do paliwa w Fordzie i Nissanie ale nie zauważyłem żadnych efektów na plus i dałem sobie spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bardzo sceptycznie podchodzę do dodatków, bo kiedyś zalałem cudowny dodatek, który odłożył się w rowkach z pierścieniami i wiadomo co się stało...

ale było to 20 lat temu i mam nadzieję, że technologia poszła do przodu a o archoil słyszałem sporo dobrego to postanowiłem zaryzykować :)

 

Kilka miesiecy temu, na silniku dizla mazdy 3 ktora byla do odstrzalu zalalem przeterminowany dodatek Xado revitalizant do ciezarowek czyli 5 krotna dawke (1 ltr dodatku)... i przejechalem samochodem jeszcze ponad 300 km przed zlomowaniem... nie odczulem zadnych negatywnych skutkow a wiec sadze ze tak te dodatki zrobily od 20 lat spory postep

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.