Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam e92 325i i planuje wymienic olej jakos na tygodniach.

 

Nie wiem co tam bylo wlane wczesniej ale mysle o tym:

 

http://www.halfords.com/motoring/engine-oils-fluids/engine-oil/mobil-1-new-life-0w-40-oil-5l

 

Poczytalem troche na wczesniejszych stronach o tym i widze ze Mobil1 LL01 jest zalecany, ewentualnie LL04.

 

Czy ten z linku bylby dobrym wyborem?

 

 

Z tego co mowicie to warto jest zrobic "plukanke" przed zalaniem nowego oleju. Jak to zrobic i czym najlepiej? Mieszkam w UK i nie mam dostepu do tych wszystkich specyfikow co wymieniacie na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej jak najbardziej prawidlowy

w uk masz dostepne plukanki millersa, valvoline, liqui moly i archoil

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej jak najbardziej prawidlowy

w uk masz dostepne plukanki millersa, valvoline, liqui moly i archoil

 

Dzieki Rivasi za szybka odpowiedz.

 

Jak pisalem wyzej nigdy czegos takiego nie robilem a w Twoim poscie widze ze powwino sie tym bardziej przy wymianie z Castrol na inny.

 

Jak to sie robi? Wlewa sie ten specyfik do silnika i jezdzi przez dany okres (rozumiem ze wypisany na etykiecie), pozniej wymienia olej?

 

Czy te wszystkie "smiecie" ktore dzieki "plukance" wyjda z silnika nie zatkaja/uszkodza czegos w silniku?

 

 

Trzeba cos po tym jeszcze wymieniac?

 

 

 

 

Tutaj znalazlem taki specyfik:

 

http://www.millersoils.co.uk/automotive/tds-automotive.asp?prodsegmentID=114&sector=Car

 

Jest tez instrukcja "obslugi"

 

Teraz pytanie czy lepiej zalac Millersem czy Mobil1 ??

 

Jedna buteleczka starcza na od 4-6l oleju, jesli mam w silniku 6.5l to czy zakupic 2 takie buteleczki czy jedna da rade?

 

No i ostatnie pytanko czy na 100% czegos mi to nie uszkodzi...?

 

Ostatnio jak mi wlali w UK w servisie jakiegos moto doktora bo spalanie na MOT wyszlo za duze to padly mi w foce 2 wtryski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 butelka

zalac mobila

nie uszkodzi moze co najwyzej odblokowac przeciek zatkany przez syf ale syf nie jet sposobem naprawy przeciekow

Wtryski nie mogly ci wpasc z powodu specyfiku wlanego do oleju nie ma stycznosci miedzy wtryskiem a olejem. Jezeli to byl specyfik do benzyny to raczej ujawnil usterke niz ja sprowokowal, po wymianie spadla ci konsumpcja benzyny ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do Rivasi

Pisałeś, że do mojego modelu pasowałby bardziej Amsoil 5w40.

Ja do tej pory zawsze zalewałem 5w30 i teraz też zalałem Millers'a 5w30.

Przygotowałem sobie zestawienie:

Ansoil European Car FormulaSynthetic Motor Oil (AEL) 5W-30 5W-40

Lepkość kinematyczna przy 100° C, cSt (ASTM D-445) 12,2 14,3

Lepkość kinematyczna w temp. 40° C, cSt (ASTM D-445) 75,4 88,5

Wskaźnik lepkości (ASTM D-2270) 158 168

CCS Lepkość, cP @ ° -30C (ASTM D-5293) 5884 5855

Temperatura zapłonu ° C (° F) (ASTM D-92) 240 224

Punkt palenia ° C (ASTM D-92) 260 240

Płynięcia ° C (ASTM D-97) -44 -40

Odparowanie Noack, utrata masy% (g/100 g) (ASTM D-5800) 10 10

Test czterokulowy 0,45 0,44

Całkowita liczba zasadowa 5,8 8.0

HTHS (cP) (ASTM D-4683) 3.6 3.8

 

Czy u podstawy Twojej rady leżały właściwości lepkości kinematycznej, która jest wyższa dla 5w40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 butelka

zalac mobila

nie uszkodzi moze co najwyzej odblokowac przeciek zatkany przez syf ale syf nie jet sposobem naprawy przeciekow

Wtryski nie mogly ci wpasc z powodu specyfiku wlanego do oleju nie ma stycznosci miedzy wtryskiem a olejem. Jezeli to byl specyfik do benzyny to raczej ujawnil usterke niz ja sprowokowal, po wymianie spadla ci konsumpcja benzyny ?

 

Dzieki Rivasi,

 

Co do foki to byl to diesel i tak jak mowisz specyfik byl wlany do baku w celu zmiejszenia imisji CO2. Nie mam pojecia czy konsumpcja paliwa spadla... Wiem tylko ze musialem wymienic 2 wtryski wkrotce po tym incydencie. NIe wazne juz.

 

Co do oleju to Mobil1 LL01 bedzie lepszy niz Millers? Jak juz mam jechac po ta "plukanke" to moglbym od razu olej tez od nich kupic ale jesli Mobil1 lepszy to wole zalac Mobila?

 

dobrze jest to pokazane tutaj?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO N52 jak najbardziej LL01 jest rekomendowany.

Millers nie ma zadnej charakterystyki istotnej ktora by chocby przyblizala siz do Mobil1 0W40 new life

 

Jeszcze raz to ze ci sprzedawca powiedzial ze Millers to super olej nic nie znaczy, on sprzedaje.

Millers LL04 to dizla jak najbardziej, do benzyn jest wiele lepszych rozwiazan (do dizli rownierz zreszta ale pominmy)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO N52 jak najbardziej LL01 jest rekomendowany.

Millers nie ma zadnej charakterystyki istotnej ktora by chocby przyblizala siz do Mobil1 0W40 new life

 

Jeszcze raz to ze ci sprzedawca powiedzial ze Millers to super olej nic nie znaczy, on sprzedaje.

Millers LL04 to dizla jak najbardziej, do benzyn jest wiele lepszych rozwiazan (do dizli rownierz zreszta ale pominmy)

 

 

Rivasi jesli wczesniej mialem np zalany Castrol Magnatec 5w30 a teraz wleje Mobil1 LongLife 0W40 to bedzie ok? Oba oleje sa rekomendowane do mojego silnika przez Halfords w UK.

 

Nie rozumiem tylko dlaczego jeden olej jest 5w30 a drugi 0w40 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A co powiecie o oleju Castrol Professional 0W30 LL04 - temp zapłonu 237 stopni. do stosowania w dieslach N47.

Rivasi co Ty na ten temat? Czytałem, że nie lubisz Castrola a ten wydaje się być niezły. Jakie minusy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju to Mobil1 LL01 bedzie lepszy niz Millers?

Proszę Cię ... do twojego auta LL-01 ? W życiu ... jak juz to LL-04 i jak porównujesz M1 do Millersa to trochę nie ten poziom jakościowy olejów :)

 

Pozdrawiam

 

 

LL-04 to bardziej do diesli skoro zostal specjalnie "skontruowany" aby zmniejszyc zanieczyszczenie ukladu wydechowego.

 

Z tego co czytalem na wszystkich forach to do bezyniaka jak najbardziej LL-01.

 

 

Czyli ktory lepszy Millers czy Mobil1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi plukankami,jest to niezbedne :?: Chce przejsc z Castrola 5w30 na valvoline5w30,gdy sie pytalem roznych mechanikow o te plukanki,to patrza jak na durnia :shock: Nigdy nic takiego nie uzywali a oleje przerozne zamieniali,kazdy odradza takich eksperymentow :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wiedzy prowadzi do strachu, strach czesto dyktuje zachowania zbyt zachowawcze niedokonca adekwatne do sytuacji.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli ktory lepszy Millers czy Mobil1?

 

mobil 1 new life 0W40 dla benzyny

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Rivasi nie przepada za Castrol-em - mój mechanik też.

On swoją niechęć podpiera tym ile szlamu widział w rozbieranych silnikach, które miały "przyjemność" współpracować z Castrol-em. Silniki, które chodziły na Motul-u i Millers-ie były czyste w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o oleju Castrol Professional 0W30 LL04 - temp zapłonu 237 stopni. do stosowania w dieslach N47.

Rivasi co Ty na ten temat? Czytałem, że nie lubisz Castrola a ten wydaje się być niezły. Jakie minusy?

 

Generalnie problem z castrolem jest szlam ktory pozostawia, wersja SLX castrola 0W30 (LL01) byla jedna z tych ktore sobie ze szlamem radzila najlepiej ale to jest wersja z nowej generacji i na razie nie mozna sie na niej temat wypowiadac bo nawet nie ma jednego wiarygodnego VOA. Duzo ludzi twierdzi ze sklad nie ulegl zmianie tylko jest to zabieg marketingowy z nowa szata graficzna a ze ja w gadanie bez dowodow oraz wiekszosci nie wierze to poczekam na pierwsze VOA...

 

Jakikolwiek olej nie lejesz skroc wymiane oleju do max 10000 km.

 

 

 

Rivasi jesli wczesniej mialem np zalany Castrol Magnatec 5w30 a teraz wleje Mobil1 LongLife 0W40 to bedzie ok? Oba oleje sa rekomendowane do mojego silnika przez Halfords w UK.

 

Nie rozumiem tylko dlaczego jeden olej jest 5w30 a drugi 0w40 ??

 

Oba oleje sa LL01 a wiec odpowiednie dla twojego pojazdu.

Teraz magnatec wedlug castrola jest olejem oferty podstawowej (czytaj tanim) oraz olejem z API SL czyli dosyc juz starym nawet przestarzalym. Mobil 1 new life 0W40 jest olejem premium Mobila, z otatniej genracji API SN. Lali ci wczesniej 5W30 bo to najbardziej uniwersalny olej a wiec BMW go stosuje do wszystkich swoich silnikow oprocz wersji M od 2006 roku z pamieci. To pozwala ASO miec tylko jeden olej na stanie i uniknac pomylek w dolewaniu oleju... o sie zdarza czesciej niz myslicie. Teraz dla warunkow polskich gdzie zima potrafi byc sroga, olej 0W40 z dobrym CCS pozwoli ci latwiej startowac jak temperatura spadnie do -10/-20/-30...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wiedzy prowadzi do strachu, strach czesto dyktuje zachowania zbyt zachowawcze niedokonca adekwatne do sytuacji.

A jak zastosowac taka plukanke jesli chcialbym to zrobic przed zostawieniem auta u mechanika? czy wystarczy wlac to do oleju,zostawic zeby auto pochodzilo 15 minut na wolnych obrotach i odstawic auto do wymiany oleju? Czy po zalaniu tego lepiej juz nie ujezdzac :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa dwie trzy plukanki miekie z ktorymi mozna jezdzic :

Archoil 2820

Xenum Engine flush

i jedna z Xado z seri Atomex

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli ktory lepszy Millers czy Mobil1?

 

mobil 1 new life 0W40 dla benzyny

 

 

Dzieki Rivasi za pomoc - bede lal Mobil1 0w-40

 

Rivasi jeszcze jedno pytanko - Co myslisz o tym specyfiku?? POdobno tez bardzo dobry:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/LIQUI-MOLY-Pro-Line-Engine-Flush-500ML-2427-/221481900079?pt=UK_Vehicle_Oils_Lubricants_Fluids&hash=item339159982f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Valvoline engine flush jest okej czy zdecydowanie Liqui ? Znów zmieniam olej i chciałbym zastosować - dylemat co wlać do mojego turbognojka. Co do oleju kupiłem teraz ze świeżej gamy - elf evolution full tech llx - solaris llx był okej, to zapewne to samo - szczególnie temperatura samozapłonu w środkach smarnych grupy totala mnie przekonuje - to nie jest bez znaczenia dla naszych turbosprężarek. Niestety przez wyjazd do Włoch naciągnąłem wymianę do prawie 17tkm :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.