Skocz do zawartości

Tarcze hamulcowe M3 -> 335i (swap)


wujekwaldus

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie:

http://moto.allegro.pl/bmw-3e90-e92-e93-m3-tarcze-hamulcowe-100-oryginal-i2212266034.html

będzie pasować do 335i? ~(Plug and play) Czy coś trzeba będzie jeszcze wymieniać?

Pozdrawiam,

Waldek.

 

Edit: ok, dowiedziałem się że tarcza z 335i ma wymiary 348x30 natomiast do e90 M3 360x30, także potrzebne będą jeszcze zaciski.

Czy oprócz tarcz/zacisków/ (klocków naturalnie) będe potrzebował jakieś inne rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jeszcze innego źródła (od kolesia co sprzedaje te tarcze) mówił, że jeszcze piasta nie będzie pasować bo jest inny rozstaw śrub i że to całe zawieszenie trzeba było by mieć od M3...

Cholera a zamontował bym lepsze hamulce bo te co są delikatnie mówiąc nie spełniają moich oczekiwań a kupić jakiś zestaw za 13k też mi się nie uśmiecha....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko sprecyzować co chce z autkiem zrobić... dziś miałem okazję scignąć się z caymanem S przedliftowym, no i generalnie autko, które chciałem kupić mogę sobie wsadzić w cztery litery (nie jest to ucho) zostawiałem go coraz to bardziej w tyle :) ... więc nie wiem czy ma sens zamieniać 335i... czy zainwestować w nowe wynalazki, przerobić, ulepszyć kilka rzeczy i cieszyć się autkiem kolejne 3 lata...

 

Marzy mi się też chip, ale na obecnym silniku go nie zrobie gdyż boje się o jego żywotność, więc przyda się nowy silnik (mam już upatrzony;p). Ale nie zacznę żadnych modyfikacji zwiększających moc dopóki nie będe miał lepszych hamulców bo po prostu się spalą.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko sprecyzować co chce z autkiem zrobić... dziś miałem okazję scignąć się z caymanem S przedliftowym, no i generalnie autko, które chciałem kupić mogę sobie wsadzić w cztery litery (nie jest to ucho) zostawiałem go coraz to bardziej w tyle :) ... więc nie wiem czy ma sens zamieniać 335i... czy zainwestować w nowe wynalazki, przerobić, ulepszyć kilka rzeczy i cieszyć się autkiem kolejne 3 lata...

 

Marzy mi się też chip, ale na obecnym silniku go nie zrobie gdyż boje się o jego żywotność, więc przyda się nowy silnik (mam już upatrzony;p). Ale nie zacznę żadnych modyfikacji zwiększających moc dopóki nie będe miał lepszych hamulców bo po prostu się spalą.... :(

 

A nie lepiej kupić E92 M3 ? Myśle, ze radość miałbyś o wiele większą niż z czipowanego na 380 koni 335i...To jednak zupełnie inna bajka, potężny wolnossak a 3,0 turbo....

 

Dobre M3 spokojnie już kupisz gdzieś od 160-180 tys zł. A Twoje auto powinieneś sprzedać gdzieś za 83-84 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro znalazłem 380 konną jedyneczke cabrio 8-) wygląda zachęcająco... tylko ten manual;p

M odpada - spalanie, koszta utrzymania i cena za egzemplarz z DKG 200k+ pln..

Wiec podsumowując:

potrzebne są:

- tarcze (+)

- zaciski (+)

- klocki (+)

- jarzma (-)

- osłony (-)

 

(+) - oznaczyłem elementy, które znalazłem i jestem gotowy kupić.

Czy kupując 5 wyżej wymienionych elementów mam gwarancje że wsio będzie pasować :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko :cool2: Założysz sobie z tyłu lampy LCI i napewno będziesz zadowolony, dodatkowo silnik 335i jest super bo daje pole do popisu. Ale ta wymiana silnika? O czym ty piszesz? :mrgreen:

Masz jakieś oznaki że silnik zdycha czy o co chodzi? Jak dla mnie to za gryba modfikacja, gdybym miał zmieniać silnik to przemyślał bym sprawę.

 

Jaki to był Cayman S? Manual czy tiptronik? Bo PDK napewno nie bo przed lift, i czy kierowca kumaty czy przypadkowy?

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam tip tronic bo koleś ciągle trzymał w zapartę ręce na kierownicy... kierowca chyba normalny... sam zaczął ;p Musze zacząć jeździć z kamerką.... :)

Kokos, jesteś 100% pewien że wsio będzie pasować? mnie koleś z tą piastą zaniepokoił że niby coś tam pasować nie będzie:D

a nie chce wydać 4k aby mieć ładne hamulce... w domu:P

 

Do lamp LCI nie trzeba wymieniać zderzaka itp itd? ani nic przeprogramować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko lampy i moduł. Nie pamiętam teraz ile ten moduł kosztuje, ale chyba coś koło 1 000pln. Zderzak i wszystko zostaje... klagosz to robił w E93.

 

Nie jestem pewny, i na twoim miejscu pojechał bym do BMW i niech oni Ci to sprawdzą... Może po numerach części by coś sprawdził. Jak będziesz chciał żeby Ci coś sprawdzić w M3 E92 to znajomy ma, jeśli nie będzie to wymagało dużej ingerencji to mogę sprubować.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebne są:

- tarcze (+)

- zaciski (+)

- klocki (+)

- jarzma (-)

- osłony (-)

 

(

jarzmo nie występuje osobno, sprawdz tylko czy kupując zacisk będzie razem z nim jarzmo, jak masz zdjęcie ewentualnie link www to podeślij, a powiem CI czy na zdjęciu jest jarzmo czy nie.

tutaj masz zacisk wraz z jarzmem http://moto.allegro.pl/zacisk-zaciski-hamulca-prawy-lewy-bmw-m3-e90-e92-i2171141279.html dokupujesz jedynie tarcze, klocki i osłony (ok 50zł sztuka w ASO)

nie wiem tylko, czy w każdą 18 Ci to wejdzie :| , ja tylko dlatego że mam nowe 17 zimowe nie brałem hamulców z m3

pozdrawiam

 

edit:

obejrzałem teraz zdjęcia tarcz m3 i rzeczywiście bez zmiany tarczy nie założysz tej tarczy pod standardową piastę jaką posiadamy :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zadzwoniłem do swojego powiedzmy "doradcy serwisowego" który ma sprawdzić czy wszystko pasuje i czy nie bardziej opłaca się kupić np: zimmermana sport (coś takiego co miał kolega klagosz...)

 

335i będe chciał robić etapami, ( o ile w ogóle zaczne robić bo jak już zdążyłeś zauważyć, często zmieniam zdanie co do autka... pokiełbasione te życie;p)

najpierw na 340 km, potem 380 i styknie. :)

chciałbym mieć równą 5tke do setki i mniej niż 16 do 200 i zdjętą blokadę prędkości oczywiście bo mnie krew zalewa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonił właśnie do mnie kolega z serwisu

otóż (tak jak tutaj kolega na forum pisał)

PRZEKŁADKA HAMULCOW Z M3 do 335i jest NIEOPŁACALNA,

oprócz tarcz trzeba naturalnie większe zaciski, klocki, jarzmo, przewody, itp, ale nie będzie pasować piasta z łożyskiem, dalej po zmianie tego, trzeba by nowy amortyzator, a oprócz tego być może nawet i felgę bo może zacisk o felgę obcierać... także DA SIĘ ale zabawa nie opłacalna...

 

Temat można ze swapem hamulców z m3 do 335i można uznać za zamknięty :)

będę zakładał zestaw zimmerman sport (tarcze nawiercane/wentylowane) (prawdopodobnie ten sam co miał kolega Klagosz) + ceramiczne klocki,

koszt takiej zabawy zamknie się w 2500 pln.

 

Dzięki wszystkim za wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz to jak założę sobie nowe to mogę Ci sprzedać stare:P 100 pln sztuka;p będziesz miał na próbę :) hehehe... w 320d te hamulce może mają jakiś sens.. w 335i wygląda to tak

250-0 po raz pierwszy

220-0 po raz drugi

240-0 po raz trzeci

- tarcze czerwone = hamowanie 4 razy gorsze...

no dobra, przy takich obciążeniach nawet ceramika nie daje rady;p (kolega w 911 turbo zajechał ceramiki...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.