Skocz do zawartości

Skóra Dakota w F10


przemekk23

Rekomendowane odpowiedzi

niestety na punkcie wnetrza samochodu mam duśc duze zboczenie i jest dla mnie mega istotne, jak będzie wygladać ;-)

:cool2: :cool2: :cool2:

Individual kosztuje 20 000 już z deską, wątpię by w Javie zrobili to samo za 5000. Ale to nic, wcale na to nie liczę.

Jak robić to tylko z deską, tymi plastikami przy szybach i tunelem, właśnie na to choruje, już się nawet zastanawiałem czy by nie zrobić samej deski w takiej skórze jak daje bmw, ciekawe czy mają taką w Javie :) Mam czarne drewno na wysoki połysk, pięknie by wyglądało z matem skóry.

Z jednej strony szkoda wywalać to co jest, a drugiej bardziej rozsądnie jest włożyć np 10tys w taki samochód, by był bardziej premium, niż w starego strucla który sam jest wart 10tys.

masz rację :cool2: ,

nie wiedziłem, że indyvidual kosztuje "tylko" 20tys. i obejmuje wszystko...

w JAVCE za taki pakiet (cały środek: siedzenia, kanapa, podłokietniki, boczki, pełen tunel, deska ale bez dachu i słupków) musisz liczyć ~12tys, co nie zmienia faktu, że warto...slupki i dach dają już sumkę ~20tys. ale wtedy nie ma już nic odsłoniętego :mrgreen:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Potwierdz sobie - ja gadałem dwa razy - sprzedawcy mało wiedza - ale na moją wiedze - opcja deski w skórze nie idzie w parze z gorna cześcia drzwi w skórze - w zadnej opcji f10 - nawet rozszerzonych merynosów (tu masz dolna czesc drzwi i deski w kórze) jedynie M5 ma gorne elementy drzwi pod szybą w kórze przy zamówieniu deski w skórze - mnie to zdziwiło bardzo. Potwierdz sobie.

 

Póki co sprawdziłem w cenniku X5/X6M bo nie mogłem znaleźć M5. Jest tam opcja o kodzie 4M5- Panel deski rozdzielczej pokryty skórą BMW Individual- czyli o dokładnie takiej samej nazwie i kodzie jak w F10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ustalmy fakty.

Dakota w F10 jest sztuczna.

Indyvidual Merino będzie naturalna.

Co z Nappą ?

 

A teraz trochę historii, czy dakota w E60 też jest sztuczna ? W E39 też jest sztuczna ? Wreszcie czy w moim E36 LEDER STANDARD/SCHWARZ (P7SW) to też sztuczna skóra ? Jak na 14 lat trzyma się pięknie i dzięki niej mam cudowny zapach w aucie :)

Ewidentnie sztuczny syf mam w mieszanej M pakowej tapicerce w 1er E81 ( nawet pękła przy 50k przebiegu.... )

 

Może trochę odbiegłem od tematu, ale w dalszym ciągu o skórach. Jak ktoś ma doświadczenie to proszę o wypowiedź jak zmieniała się jakość skór w BMW przez lata.

http://images.spritmonitor.de/773563.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i Panowie generalnie szacun, że a. Wam się chce i b. Macie czas ale jakbym się miał nad tym aż tyle zastanawiać, jeździć po jakichś Javach, oddawać, czekać, odbierać, płacić, itp, itd to jednak moje życie jest za krótkie i w tym czasie znalazłbym conajmniej kilkanaście ciekawszych rzeczy do roboty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i Panowie generalnie szacun, że a. Wam się chce i b. Macie czas ale jakbym się miał nad tym aż tyle zastanawiać, jeździć po jakichś Javach, oddawać, czekać, odbierać, płacić, itp, itd to jednak moje życie jest za krótkie i w tym czasie znalazłbym conajmniej kilkanaście ciekawszych rzeczy do roboty :)

 

Dokładnie.

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i Panowie generalnie szacun, że a. Wam się chce i b. Macie czas ale jakbym się miał nad tym aż tyle zastanawiać, jeździć po jakichś Javach, oddawać, czekać, odbierać, płacić, itp, itd to jednak moje życie jest za krótkie i w tym czasie znalazłbym conajmniej kilkanaście ciekawszych rzeczy do roboty :)

 

tym bardziej, że masz auto służbowe :cool2: i parktycznie nie możesz...a jak możesz to i tak podchodzisz do tego auta jak do "zwykłej rzeczy", która służy do pracy ...

 

wątek może natomiast przydać się jak będziesz chciał odrestaurować prywatne Ferrari lub dla innego auta, które ma dla Ciebie wartość nie tylko przedmiotową, tzw. hobby :cool2: i wtedy będzie to równie ciekawe jak i inne przyjemności...

 

Jak ktoś ma doświadczenie to proszę o wypowiedź jak zmieniała się jakość skór w BMW przez lata.

 

mam doświadczenie od 2004r, ta DAKOTA jest mieszanką słabej gatunkowo ale mocnej wytrzymałościowo naturalnej skóry z dermą...

stawiam, że wczesniejsze auta miały skórę jako skórę, tak jak drewno było drewnem a alu było alu...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ustalmy fakty.

Dakota w F10 jest sztuczna.

 

Ja nie uwierzę, że Dakota jest całkiem sztuczna. O ile prawdopodobne jest stosowanie mieszanek, to nie sądzę, żeby BMW aż tak naciągało klientów- trochę ryzykowne dla wizerunku. Z drugiej strony nie znalazłem w oficjalnych materiałach stwierdzenia, że jest to skóra naturalna co sugeruje, że może taka do końca nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda. Ja wziąłem deskę i plastiki w górnej części drzwi w skórze jako opcję dodatkową. Widziałem jak to wygląda w M5 i jest całkiem ok. Plastikowa deska, nawet jeśli ten plastik jest najwyższej jakości, kojarzy mi się z autem niższej klasy.

 

Potwierdz sobie - ja gadałem dwa razy - sprzedawcy mało wiedza - ale na moją wiedze - opcja deski w skórze nie idzie w parze z gorna cześcia drzwi w skórze - w zadnej opcji f10 - nawet rozszerzonych merynosów (tu masz dolna czesc drzwi i deski w kórze)

 

jedynie M5 ma gorne elementy drzwi pod szybą w kórze przy zamówieniu deski w skórze - mnie to zdziwiło bardzo. Potwierdz sobie.

 

Oczywiście skóry na drzwiach nie będzie, Pan sprzedawca wyjaśniał tę kwestię tydzień i nawet nie przeprosił za wprowadzenie w błąd :) Cóż, to i tak nic w porównaniu do salonu volkswagena, w którym gość zaproponował mi swego czasu promocyjną cenę wyższą od tej, która widniała na kartce przy aucie. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcom nie dowierzam, ale zapytaj, proszę.

Od zawsze zdecydowany byłem na Dakotę, ale po dokładnym prześledzeniu tego wątku, na pewno zdecyduję się na Nappę plus deskę w skórze. Tylko znowu trzeba doliczyć kolejne cyferki, i to najbardziej boli :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze, bo testowąłem mocno ten temat - to jest jakiś błąd piszac ze nappa jest rozszerzona - nie jest w F10. jest w takich samych miejscach, co dakota i tyle. Wiem to na 100%. Rozszerzona jest tylko indyv merynosy - wtedy masz dolną czesc deski, i dolne czesci drzwi i dolne czesci tunelu - widać to super na konfig jak zmieniasz zwykla ostryge na ostryge (platyne_ z indiv co dochodzi. oczywiscie indyw musi isc z deską jako opcja dodatkową - i wtedy masz tylko deskę w skorze.gorne czesci drzwi masz tylko w m5... nawet patrzałem po nr. czesci czy zamawiając boczki do drzwi indyw. od M5 mozna wymienic - ale chyba najlepsza opcja jest zrobić to w takiej przysłowiowej Javie - czyli nie brac deski i zrobic zarowno deske jak i gorne czesci boczków drzwi z tego samego w jednym miejscu. Ja bym tak zainwestował. Mi się podoba silk grey z czarnym piano w mpakiecie w srodku - merynosy oczywiscie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze, bo testowąłem mocno ten temat - to jest jakiś błąd piszac ze nappa jest rozszerzona - nie jest w F10. jest w takich samych miejscach, co dakota i tyle. Wiem to na 100%. Rozszerzona jest tylko indyv merynosy - wtedy masz dolną czesc deski, i dolne czesci drzwi i dolne czesci tunelu - widać to super na konfig jak zmieniasz zwykla ostryge na ostryge (platyne_ z indiv co dochodzi. oczywiscie indyw musi isc z deską jako opcja dodatkową - i wtedy masz tylko deskę w skorze.gorne czesci drzwi masz tylko w m5... nawet patrzałem po nr. czesci czy zamawiając boczki do drzwi indyw. od M5 mozna wymienic - ale chyba najlepsza opcja jest zrobić to w takiej przysłowiowej Javie - czyli nie brac deski i zrobic zarowno deske jak i gorne czesci boczków drzwi z tego samego w jednym miejscu. Ja bym tak zainwestował. Mi się podoba silk grey z czarnym piano w mpakiecie w srodku - merynosy oczywiscie.

 

Masz informacje dużo bardziej wiarygodne i precyzyjne niż podawane w katalogach i przez sprzedawców :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest jak pisze moreti.

W rozszerzonej, wszystkie elementy kolorowe (np beżowe) są ze skóry a nie z plastiku beżowego, dlatego w konfiguratorze np klamka schowka lub siatka głośnika jest czarna, a reszta dookoła jest beżowa. Jest też więcej szwów na kanapach, co pozwala przypuszczać, że cała jest naturalna. Nie jestem pewien ale tył foteli tez jest chyba w skórze.

Dowód :) :

http://img194.imageshack.us/img194/8600/skorafk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie. Nazwa Meryno pojawia się dopiero przy konfigurowaniu M5. Przy zwykłej nazywa się: "Tapicerka skórzana Individual o rozszerzonym zakresie" - 19000zł. 16000zl przy wybranym mpakiecie. Koledzy mieli wątpliwości czy ta rozszerzona jest rozszerzona. Więc potwierdziłem, że jest rozszerzona :)

Zdjęcie przedstawia serię, nie M5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie jest z individuala do tego czarne piano z intarsjami, to są Merynosy. Nappa rozszerzona nie ma nic takiego (dolnej czesci deski) - nappa jest dokładnie w tych samych nmiejscach co dakota. Pomimo, ze nazywa sie "extended" ... Taka ściema bmw, moze "extended" odnosi się do tego, ze jest wiecej skory w skorzye niz w dakocie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T moze "extended" odnosi się do tego, ze jest wiecej skory w skorzye niz w dakocie?

:mrgreen: :cool2: :mrgreen: :cool2:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.