Skocz do zawartości

Czy ktos jedzil X3 z nowym 28ix 245KM silnikiem


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mialem na telefonie jakis maly sprint do 160 km/h. Ponizej:

 

http://www.youtube.com/watch?v=mhazy76lCOE

 

Jakosc taka sobie, sprobuje zrobic lepszy. Poza tym jedna reka ciezko sie kreci druga kierujac. Na video widac Launch Control i to jak slamazarnie zbieram sie za zmiane biegow lopatkami. :)

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoś silnika "miodzio" - przytaczane przez kolegę age007 zużycia paliwa już niestety :duh:

 

Generalnie, ciekawe, że nowe M5 zużywa prawie tyle samo, a silnik ma V8... a frajda z jazdy duuuużo większa.

 

No błagam, bez takich... :lol: :lol: :lol:

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na telefonie jakis maly sprint do 160 km/h. Ponizej:

 

http://www.youtube.com/watch?v=mhazy76lCOE

 

Jakosc taka sobie, sprobuje zrobic lepszy. Poza tym jedna reka ciezko sie kreci druga kierujac. Na video widac Launch Control i to jak slamazarnie zbieram sie za zmiane biegow lopatkami. :)

 

dodanio wiadomo, że 6 cylindrów brzmi lepiej od 4, ale i tak uważam nadal, że dźwięk jak na 4 cylindry to 28i N20 ma super, no i tego dotyczy temat ;)

Co do S63 to nie ma go w ofercie do X3 więc nie ma o czym dyskutować. Najmocniejszy z benzynówek jest Twój 35i, którego wyboru gratuluję :cool2: Na pewno radość z jazdy i odgłosy silnika bez porównania z 20d :)

 

...a tak przy okazji czy potwierdzasz to, że łopatki do zmiany biegów służą bardziej do zabawy niż poprawiania pracy automatu, który jest prawie doskonały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tak przy okazji czy potwierdzasz to, że łopatki do zmiany biegów służą bardziej do zabawy niż poprawiania pracy automatu, który jest prawie doskonały?

Co to klasy automatu, to potwierdzam, o niebo lepszy od sportowego 6-biegowego automatu tez z lopatkami z poprzedniego 328i. Biegi (szczegolnie w trybach Sport i Sport+) zmienia bardzo szybko i dokladnie, bez jakichs zbednych szarpniec ani szmerow. A lopatki? Tak, uzyteczne sa chyba tylko w trybie manualnym i sa, jak to ujales, do "zabawy" niezastapione. :) Czesto po prostu jezdze na manualu i lopatkami zmieniam sobie biegi, ot tak... :) A ZF zrobil klase skrzynie, tylko martwi mnie ilosc biegow...

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciekawostką jest to, że "na razie" jest biegów tylko 8, ZF już pracuje nad nową 10-biegową skrzynią... a w fazie koncepcyjnej jest ponoć już 12-biegowa... Niedługo będzie jak w ciężarówkach. :norty:

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Witam. Jestem od 3 tygodni szczęśliwym posiadaczem X3 z tym silnikiem i jeśli Cię stać na niego to się nawet nie zastanawiaj. Przyjemność z jazdy, moc jest bez porównania lepsza niż w 2.0d. Napisz jakieś konkretne pytania to chętnie Ci odpowiem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Jestem od 3 tygodni szczęśliwym posiadaczem X3 z tym silnikiem i jeśli Cię stać na niego to się nawet nie zastanawiaj. Przyjemność z jazdy, moc jest bez porównania lepsza niż w 2.0d. Napisz jakieś konkretne pytania to chętnie Ci odpowiem. Pozdrawiam

Gratulacje dobrego wyboru:

 

Napisz proszę jakie masz spalanie:

 

- miasto (wariant : normalny / jazda oszczędna)

- jazda pozamiejska (wariant : normalny / jazda oszczędna)

- cykl mieszany (wariant : normalny / jazda oszczędna)

 

Dziękuję.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no wlasnie jakie spalanie? w serii 3 spala to srednio 8 l/100km a w wiekszej budzie? tylko iz najpierw trzeba zrobic jakies 4 tys aby miec realne spalanie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest cichutki, kręci chętnie do 7tys obrotów i jest naprawdę elastyczny zwłaszcza w trybie sport. Przejechałem nim już ponad 4tys km ponieważ zaraz po odbiorze pojechałem nim do Chorwacji. Średnie spalanie wyszło 12l ale jechało nas 5 osób oraz mieliśmy bagażnik na dachu. Spalanie początkowo było wyższe o 2-3 litry. Teraz średnie mam w mieszanym 10l. Na trasie pali około 7-8l zależnie od prędkości. W mieście około 11-12l przy dość spokojnej jeździe, czasem ostro gaz dla zabawy. Więcej powiem za około tydzień jak więcej po mieście pojeżdżę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ogólnie pewnie do 110 km/h jest ekonomicznie potem włącza się wir w baku. ( opór powietrza i powierzchnia czołowa )

ale krotko trzeba napisac iz silnik jest warty swojej ceny - swietnie spisuje sie w serii 3 w x3 i serii 5 jest bardzo dobrze, jak ktos jest oszczedny zawsze wybierze 2.0d i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Hej, po przejechaniu 2000 km spalanie na poziomie 13,4 po mieście, tyle komp pokazuje.

A jak jeździsz? Szalejesz z pod świateł, jeździsz normalnie czy może ECO?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hej, po przejechaniu 2000 km spalanie na poziomie 13,4 po mieście, tyle komp pokazuje.

ja bedziesz mial 5 tys to zobaczysz iz spadnie ci srednie spalanie o jjakis 1-1,5 litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja odebrałem X3 28i (a konkretnie moja żona) 1.06.2012. niezwykle dynamiczna jednostka, cicha i kulturalna - żona miała wcześniej aktualny model TT 2.0 TFSI 200 KM. Nie ma porównania w kwestii dynamiki i kultury pracy. Spalanie niestety jest dość wysokie. Obecnie auto ma 5700 km i pali po mieście 14-15l , same korki, ale bez deptania gazu. W trasie, jazda średnio dynamiczna, 12-13l.

 

Już zaczyna mi się klekotanie - czy to się naprawia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2.0d nie daje przyjemności z jazdy i niestety jest za głośny w tym samochodzie - warczy jak Ursus 330c.

X3 28i daje frajdę jak na BMW przystało. Na ulicy jednak widzę 95% 2.0d :(

 

 

Daltego go kupuja bo 90% to sa auta firmowe lub kredyt i przy rabacie 4-5 tys plus paliwo jest to wysoka suma da niektorych- dlatego Diesel jest wybierany czesciej - choc powiem iz do miasta i po autostradzie jako spokojne rodzinne auto jest bardzo fajne.

28i - troszeczke duzo pali ale fajnie zgrywa sie z masa auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2.0d nie daje przyjemności z jazdy i niestety jest za głośny w tym samochodzie - warczy jak Ursus 330c.

X3 28i daje frajdę jak na BMW przystało. Na ulicy jednak widzę 95% 2.0d :(

 

Odpowiedź jest bardzo prosta. Koszty eksploatacji. Przy spalaniu, o którym piszesz i rosnących kosztach paliwach niestety 2.0D będzie się sprzedawał dużo lepiej.

 

Dla mnie i wielu innych spalanie rzędu 15 l/100 to psychologiczna bariera nie do przejścia.

 

Głośność wynika ze słabego wyciszenia silnika w X3. Ten sam silnik napędza 3 i 5 - i tam go się nie odbiera jako URSUS :)

 

Wg mnie 2.0d (184 km) nie jest taki zły, wprawdzie nie daje sportowych doznań - ale i tak oddaje moc lepiej niż większość diesli w tej pojemności.

Kiepsko widzę 2.0d o mocy 143, który już się pojawić w cenniku.

Edytowane przez wodzik2

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Daltego go kupuja bo 90% to sa auta firmowe lub kredyt i przy rabacie 4-5 tys plus paliwo jest to wysoka suma da niektorych- dlatego Diesel jest wybierany czesciej - choc powiem iz do miasta i po autostradzie jako spokojne rodzinne auto jest bardzo fajne.

28i - troszeczke duzo pali ale fajnie zgrywa sie z masa auta

 

Nie bardzo widzę związek kredyt / auto firmowe a 2.0d - możesz sprecyzować?

 

Czy zakup 2.0d bezpośrednio implikuje rabat? Osobiście - nie sądzę... to ile komuś uda się wytargować, zależy do tego jak umie się negocjować i jaką konfigurację się bierze. No i do tego jaki dealer. Sam znam jednego który za konfigurację do 200 tys. nie chce nawet rozmawiać o jakiejkolwiek zniżce.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Już zaczyna mi się klekotanie - czy to się naprawia ?

Na forum F10 ktos juz naprawil klekot w 528i, przejrzyj bodajze watek o usterkach, ostatnie strony.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.