Skocz do zawartości

inna data produkcji w dowodzie rej. i w nr VIN ??


Rekomendowane odpowiedzi

W dowodzie jest podana data produkcji czy rejestracji??

EDIT:

Faktycznie na ostatniej stronie jest data produkcji. Tam niestety różne cuda są wpisywane. Data produkcji to data z VIN.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za granicą raczej się stosuje datę pierwszej rejestracji, i jeśli taka jest w dokumentach, a po ściągnięciu do PL wyrabia się dokumenty na tej podstawie, to potem mamy "odmłodzone sztucznie" auto. Dla handlarzy wiadomo to korzystniejsze, da się drożej sprzedaż auto.
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No teraz już nie, bo stacje diagnostyczne mogą mieć duże problemy w sytucji gdy nie ustalą daty produkcji i wpiszą sobie z nieba. Akurat auta z USA mają naklejki z datą produkcji i jest to łatwe do ustalenia, gorzej jest w przypadku aut z Europy i tu wydziały komunikacji często zwracają się do stacji diagnostycznych o ustalenie w 100% lub skorygowania daty produkcji w sytuacji gdy np data pierwszej rejestracji to styczeń.

 

Co nie zmienia faktu, że nie rozumiem po co w Polsce ciągle jest utrzymywana data produkcji. Myślę, że to nacisk lobby dealerów nowych samochodów bo mogą baranów naciągać na te niby okazje z minionego rocznika i tłuką kasę na koniec roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby masz racje, bardziej miarodajny byłby przebieg, ale w Polsce... :D

Też kiedyś miałem samochód "ze stycznia" w dowodzie, a był listopad poprzedniego roku. Najlepsze, że wpisali 1 stycznia, a wiadomo, że 01.01 jest zawsze wolny, więc nie mogło być rejestracji w tym dniu, ale wszystko wszędzie się przyjmowało. Przewalili mnie, potem ja przewaliłem następnego właściciela, on oszukuje sąsiada i kumpli i wszyscy są zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bo stacja diagnostyczna nie ma zbytnio możliwości sprawdzenia daty produkcji i pierwszej rejestracji w przypadku auta z USA. Wystarczy, że usuniesz naklejkę i czarna dziura. :)

 

W normalnym kraju jak np. w Niemczech w przypadku auta, które nie ma w dowodzie rejestracyjnym (albo w ogóle nie ma dowodu jak z USA) niezbędnych danych, należy udać się do ASO, na podstawie VINu ustalić wszystkie dane samochodu (czasami trwa to kilka dni bo ASO niemieckie musi pełne dane dostać z BMW USA) i dopiero auto przechodzi pierwszy przegląd. W Polsce jest jak zwykle burdel, bo jak jest burdel to można kombinować. I w tym przypadku widać, że wszystkim taki układ pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawy temat - E61, sprowadzone z DE, w dowodzie i karcie pojazdu wbity rok 2009, według VIN'u 2007-11-30. Pobieżnie posprawdzałem kilka części będących w samochodzie (daty produkcji 2008/2009). Według VIN'u wyposażenie się zgadza. Sprawdzałem numer VIN na kielichu i na nalepce koło drzwi - zgadza się. Pod przednią szybą powinien być numer VIN (bo jest tylko puste oczko)? Gdzie jeszcze można odnaleźć numer VIN w E61? Co o tym sądzicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam ciekawy temat - E61, sprowadzone z DE, w dowodzie i karcie pojazdu wbity rok 2009, według VIN'u 2007-11-30. Pobieżnie posprawdzałem kilka części będących w samochodzie (daty produkcji 2008/2009). Według VIN'u wyposażenie się zgadza. Sprawdzałem numer VIN na kielichu i na nalepce koło drzwi - zgadza się. Pod przednią szybą powinien być numer VIN (bo jest tylko puste oczko)? Gdzie jeszcze można odnaleźć numer VIN w E61? Co o tym sądzicie ?

 

Kolego. Ale do czego zmierzasz bo nie kumam??? Masz nadzieję, że to auto jest faktycznie 2009 rok? :) Jak zwykle cena okazyjna i sam sobie wmawiasz, że wszystko jest ok z tym samochodem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Ale do czego zmierzasz bo nie kumam??? Masz nadzieję, że to auto jest faktycznie 2009 rok? :) Jak zwykle cena okazyjna i sam sobie wmawiasz, że wszystko jest ok z tym samochodem? :)

 

Ciekawi mnie co to za rzeźba jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.