Skocz do zawartości

318i, 2000r Żółta Kontrolka silnika wydruk błędu


michalbmw318

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Byłem na komputerze z moim BMW z powodu żóltej kontrolki silnika, mechanik po podłączeniu do komputera powiedział że jest do wymiany sonda lambda. po wymianie sondy po jakichś dwóch dniach kontrolka znów się zapaliła, zanim pojadę z reklamacją chciałbym was zapytać czy on dobrze odczytał ten błąd. Mam wydruk błędów jakie odczytał jego komputer na zdjęciu poniżej. Proszę o pomoc.

 

http://img198.imageshack.us/img198/9428/dsc1543q.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jeszcze jedno pytanie, Czy gdy zółta kontrolka silnika się swieci to czy auto pali wiecej paliwa i czy mozna jezdzic autem gdy ta kontrolka sie swieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeździć z tą kontrolką - ona informuje o nieprawidłowym składzie mieszanki.

A mechanik o kant dupy pobić. Wywaliło również błąd dotyczący zasilania w paliwo więc oczywistą sprawą jest że jak będzie za bogato lub ubogo to wyjdzie to na sondzie :duh:

Do sprawdzenia:

- szczelność w dolocie

- świece, cewki

- filtr paliwa

- wtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMA mam pytanko czy w Twoim wypadku auto zachowywało się jakoś dziwnie coś było nie tak... bo u mnie nie ma zadnych objawów tylko świeci się kontrolka od silnika,

 

Nie było właśnie żadnych dziwnych objawów oprócz zapalającej się kontrolki silnika i błędu 171.Samochód jeździł idealnie.Moc,spalanie,obroty itd. wszystko było eleganckie tylko kontrolka się świeciła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj zrobiłem probe i odlaczylem kabel od przedływomierza ktory prowadzi do komputera, przejechalem kawalek i auto mialo o wieeele wieksza moc. Wiec Zabieram sie do kupna przeplywomierza i mam pytanie, czy jak wymienie przeplywomierz to lampka silniiczka powinna sama zgasnac czy musze jechac na komputer zeby wyczyscic blad?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dalej sie mecze... ;/ prawdopodobnie we wrzesniu jak pojade nim do polski to w polsce odstawie do naprawy bo tutaj w sumie nie mam komu auto bylo juz u trzech mechanikow i nikt nic nie poradzil... ;/ mam kupiony przeplywomierz do wymiany i w sumie juz raz sie za to zabieralem, ale jak uruchomilem z nowa przeplywka to auto chodzilo jak traktor i rzucalo buda :P po podlaczeniu pnownie starej wszystko bylo ok, mysle ze do nowej przeplywki trzeba ustawic kompa, wiec tez to bedzie czekalo do wrzesnia.... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZYTAŁEM GDZIEŚ ZE TRZEBA ODŁĄCZYĆ AKUMULATOR NA DOBE PODLACZYC I POZNIEJ POTRZYMAĆ AUTO NA OBROTACH I ZE WTEDY KOMP SIE DOPASUJE... ALE NIE WIEM NIE PRÓBOWAŁEM... MOGE SPRÓBOWAĆ PRZEJECHAĆ Z NOWA PRZEPLYWKA 50 KM, ALE NAPRAWDE AUTO BARDZO PRZERYWA SZARPIE I TRZĘSIE CALA BUDA AZ WSTYD (OCZYWISCIE GDY PODEPNE NOWA PRZEPLYWKE, PRZY STAREJ WSZYSTKO W MIARE OK, JEDYNIE LAMPKA SILNIKA SWIECI) A PRZY ODLACZONYM PRZEPLYWOMIERZU AUTO MA DUZO WIEKSZEGO KOPA I CHODZI LEPIEJ :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZYTAŁEM GDZIEŚ ZE TRZEBA ODŁĄCZYĆ AKUMULATOR NA DOBE PODLACZYC I POZNIEJ POTRZYMAĆ AUTO NA OBROTACH

bajki...

A PRZY ODLACZONYM PRZEPLYWOMIERZU AUTO MA DUZO WIEKSZEGO KOPA I CHODZI LEPIEJ :P

kolejny raz sobie odpowiadasz co masz uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.