Skocz do zawartości

Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....


Prezioso

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
A kupilbys auto z 400tys nalotu? Druga sprawa, sadzisz ze w DE badz Belgi, nie cofaja? Wskocz na forum e87, tam chlopak pisze iz auto, ktorym jest zainteresowany bylo w Belgii cofane dwa razy.... Rynek jest chory, wystawisz z przebiegiem wiekszym niz 300tys, nikt nie kupi, cofniesz, moze znajdzie sie ktos kto nie sprawdzi.... I mamy to co mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 952
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oczywiscie ,ze bym kupil i nawet takich tez szukalem w kwotach 44-50 k za przedlifta ofc z przebiegami okolo 400 czy 450 000km ,ale z odpowiednimi naprawami i kwitami na to.Mowimy o 12-13 letnich deaselach. Problem w tych autach czesto nie jest przebieg tylko inne przygody jak zalanie albo ogien. Wiadomo ,ze wszedzie kreca ale proceder nie jest na taka sama skale jak w PL i jak sie poszuka to mozna cos wybrac...oczywiscie za wyzsza kwote niz w PL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich przebiegach takie rzeczy jak rozrzad,turbina czy wtryski i reszte podzespolow zapewne zostaly wymienione wiec jak auto nie jest zgnite to co to za roznica 250000km czy 400000km ? problemem tutaj jest pozniejsze znalezienie klienta na taki auto bo w Pl w glowach klientow powyzej 300000km to tylko na zlom sie nadaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Roznica w wale, tlokach, panewkach, glowicy, zaworach, skrzyni biegow, mostach, reduktorze, poloskach itp itd. Wysoki przebieg to wysoki przebieg. Takie auta powinny kosztowac tyle co na zachodzie, grosze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przechodzę przez to samo- jawne oszustwa. Super oferta, badam vin szczegółowo i wychodzi kolizja. Piszę do komisu, który wystawia, że jednak nie muszą mi odpowiadać, bo samochód jest bity. Po tej wiadomości zostaje tak przysłowiowo zjechana i wyśmiana przez sprzedającego, że szkoda gadać.

Pan jednym słowem zrobił ze mnie idiotkę i prosił o numer do "fachowca", który go tak dobrze wyklepał :mad2: . Żenada.


A tak abstrahując, znacie może jakąś sprawdzoną stronkę do sprawdzania vin? A może ktoś z Was by mi sprawdził, oczywiście mogę zapłacić, bo bez tego ani rusz!


PS. Juz nieaktualne, znalazlam!

Edytowane przez Moniazbmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje e53 ma około 470 tyś teraz, niby serwisowane było bo prezes firmy latał tym w trasy, ja dołożyłem drugą wartość auta i co wymianę oleju muszę wchodzić pod auto po "coś jeszcze". Gdzie już wszystko wymienione. Oryginalne komponenty jednak robią 4x tyle km co wysokiej jakości zamienniki czy nawet części z serwisu. E70 które ma 400-500 to dobre jest jak chcesz szpanować po okolicy i masz znajomego z lawetą. Jak nie to trzeba dołożyć drugie tyle co auto
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja X5 już jest rozebrana. Okazuje się, że jest całkiem dobrze. Oddając auto, nastawiłem się na wymianę rozrządu, pompy olejowej i panewek korbowodowych.

Górny łańcuch lekko rozciągnięty, a dolny nawet w lepszym stanie. Mogło jeszcze latać, ale jak już jest rozebrane, to zdecydowanie wymiana. Natrudzili się Panowie przy demontażu półosi.. Siedzi tam jakaś wada konstrukcyjna, że wdziera się rdza. Ponoć w F15 już poprawili ten temat.

Teraz panewki. Okazało się, że są w extra stanie. Mówią,że w tym stanie, nie warto ich wymieniać, jak również zostawić pompę oleju. Mówią tylko, żeby trzymać się

krótkich interwałów olejowych i powinno być okey, na następnych wiele kilometrów.

Cieszę się, że wypadło tak dobrze i koszty są zdecydowanie mniejsze.

Natomiast doszła wymiana tarcz i klocków na przodzie, a tutaj tanio nie będzie. Ponoć w grę wchodzą tylko oryginały, coby nie było później problemu.

Może ktoś co wymieniał i mógłby konkretnie podpowiedzieć, może są jakieś zamienniki w lepszej cenie, które się sprawdzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam nadal i to dużo : Tak, zlecę ori klocki z tarczami. Nie wiem, czy dobrze zrobiłem? bo zdecydowałem, żeby dali wtryski do sprawdzenia na stole. Skoro już wyjęte.

Może za dużo dmucham na zimne, bo nic nie wskazywało na to, żeby lały, ale wolę mieć pewność, że mi nie grozi wypalenie tłoku w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Planuję zakup X5 E70 z silnikiem diesla. Znalazłem dwa egzemplarze :


https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-x5-e70-3-0d-235km-CID5-IDKpduj.html


i


https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-x5-2009-r-klima-3-0-tdi-4x4-zarejestrowany-CID5-IDKrwdr.html


Co myślicie ? Numer VIN czarnej to WBAFF41040L144810

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czytam nadal i to dużo : Tak, zlecę ori klocki z tarczami. Nie wiem, czy dobrze zrobiłem? bo zdecydowałem, żeby dali wtryski do sprawdzenia na stole. Skoro już wyjęte.

Może za dużo dmucham na zimne, bo nic nie wskazywało na to, żeby lały, ale wolę mieć pewność, że mi nie grozi wypalenie tłoku w najbliższym czasie.

I jak te wtryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Zerknie mi których z Panów na to ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x5-3-0si-272km-xenon-skory-alufelgi-relingi-elektryka-navi-serwis-ID6DUQoD.html . Wycieczka bardzo długa, bo około 500 km. Proszę o delikatną podpowiedź, czy na pierwszy rzut oka warto. Dzięki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Benzyna, x5 e70 potrzebuje momentu i mocy aby jechalo. Tam nie ma ani tego ani tego w dodatku jest duzy pobor oleju i wycieki z kazdej mozliwej uszczelki co 40tys km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

cześć,

kumpel przymierza się do tego egzemplarza

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x5-bmw-x5-e70-306km-panorama-jasny-srodek-piekna-ID6DPMT9.html?fbclid=IwAR3SRT1x-GbPRWPW_8pZBVtSPZE5aCiqkqDH7XKE8L2AGqE79XALgsODgWA#c3ed829b29

wiecei coś więcej w temacie ?

wiem że benzyna w x5 ale zdecydowanie nie chce diesla.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam nadal i to dużo : Tak, zlecę ori klocki z tarczami. Nie wiem, czy dobrze zrobiłem? bo zdecydowałem, żeby dali wtryski do sprawdzenia na stole. Skoro już wyjęte.

Może za dużo dmucham na zimne, bo nic nie wskazywało na to, żeby lały, ale wolę mieć pewność, że mi nie grozi wypalenie tłoku w najbliższym czasie.

I jak te wtryski?

 

Wtryski wyszły okey. Auto złożone jest już jakiś czas temu. Skrzynia też chodzi dobrze, po wymianie oleju, choć dobrze jeszcze nie pojeździłem, bo muszę zrobić geometrię. Pan który próbował się poddał, bo nie dał rady poluzować śrub regulacyjnych z tyłu. Dopiero w piątek mam odstawić do tych moich mechaników. Powiedzieli, że już to robili i ogarną temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,


Skończyłem właśnie czytać cały wątek i zaczynając go czytać wychodziłem z założenia że kupię pre-LCI E70 z 3.0sd. Ale po lekturze nachodzi mnie myśl o polifcie. Czy jest szansa na sensowny egzemplarz w budżecie 60k PLN. Czy lepiej kupić przedlifta z M57 z w miarę wiarygodną historią i przebiegiem. Auto do używania jako daily plus wyjazdy. Jeśli chodzi o ekstra dodatki które oferuje LCI to i tak wjedzie radio z Androidem i Apple Car Play więc nie jest to czymś co mnie przekonuje. A może któryś z forumowiczów ma jakiś egzemplarz na sprzedaż albo planuje się rozstać z nim w najbliższym czasie.


Myślałem żeby skorzystać z usług Bimmer check przy wyszukaniu i oględzinach auta. Ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam kolegow. Czas na kolejne bmw po e36 e39 e60 na X. Jako ze w tej serii jestem laikiem prosil bym was o porade co do tego egzemplarza. Na co zwrocic uwage wady wyposazenie

Dziękuję wam

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x5-salon-pl-bezwypadkowy-286-km-pakiet-sport-comfort-skory-ID6E3VrN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.