Skocz do zawartości

Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....


Prezioso

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 952
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdybym pokonywał inne trasy pewnie dawno wziąłbym diesla od marcycha. Niestety do pracy mam dokładnie dwa kilometry a w ciągu dnia też maks 5 - 10 km po centrum miasta. Na takich odcinkach samochód mi się nie zagrzeje i po prostu zajadę diesla. Trasy robie w okresach letnich (170 km w jedną strone) ale też nie zawsze w każdym miesiącu. Ogólnie nigdy diesla nie miałem i raczej zdecydowany jestem na benzyne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sfinks311 najtańsza nie jest, choć są droższe. Zanim ją kupiłem obejrzałem kilka egzemplarzy, ponieważ nie jest to skoda czy vw zazwyczaj trzeba było jakiś spory kawałek dojechać, po tą sztukę zrobiłem 600km w jedną stronę + 4 godziny w ASO Smorawiński na sprawdzanie, była wtedy najdroższa na allegro, kupiłem, wydałem więcej niż planowałem, a o cenę nawet się nie targowałem, nie żałuję, przez 4 lata nawet nie bardzo mi się znudziła, nigdy nie miałem z nią problemu, zrobiłem dziś 200km i cały czas banan na twarzy, martwię się tylko o to, co ja kupię jak ją sprzedam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marchych...ja to rozumiem ale nasz rynek nie :):)

Gdyby ktoś potrzebował finansowania typu leasing,kredyt śmiało pisać na PW :):)

jest za duża, i potrzebuję nowsze auto

 

Też mam takie samo wrażenie ale nie mam zamiaru jeszcze sprzedawać.Moc trochę podniesiona bo w serii (3,0)to słabo jeździ jak dla mnie :):)

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki, tarcze, oleje, filtry kupowałem w ASO bo mam max rabat na części, nic innego nie wymieniałem.

 

P.S. przypomniała mi się sytuacja, człowiek od którego kupowałem iXa nie przeliczył banknotów w pakietach, tylko same pakiety - trochę się zdziwiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest za duża, i potrzebuję nowsze auto

U mnie jak trójka dzieciaków wpadnie to musi być duże :D

 

 

jeżdżę tylko z żoną, czasem ktoś z rodziny, nie ma sensu tak duża buda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pojechał z opisem, pachnie tępym handlarzem,(Vat marża), Sory za dosadność wypowiedzi. Kilka podpunktów z opisu nie zgadza się z wyglądem, np shadowline., czy alcantara.

Z VIN chyba już lepiej ale rok produkcji to 2007-08-03, trochę brakuje do listopada.

Ogólnie ładna tylko ten zapis:

BEZWYPADKOWY (Kosmetyczne Poprawki Lakiernicze)

Wymaga dokładnego sprawdzenia

PS c\szczotkowane aluminium wzdłużnie, hi hi, jest moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

przepraszam admini ale czemu mój temat został zamknięty?? czy pytania nie były konkretne? czy nikt nie odp sensownie? czy były takie same jak w tym ogólnym wątku?? nie, więc czemu??

viewtopic.php?f=84&t=301037

nie rozumiem czemu to kogoś zabolało???

www.nemo.dot.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, jasne...

nie rozumiem czemu ale ok

popytałem mechaników, elektryka + kilka PW do osób które się zdążyły odezwać i już mniej więcej wiem

na forum nie będzie bo admin...

pozdro :cool2:

www.nemo.dot.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ok ale dalej nie zrozumiałeś nic kolego.....ech

Gdybyś zastosował się do rady to nie miałbyś pretensji do admina

I wszystkie Twoje pytania już były wiele razy.....ale po co szukać...lepiej mieć pretensje

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
rozważam zakup e70 3.0i z rynku USA mam e53 miałem wcześniej jeszcze 2 wiec wiem mniej więcej z czym to sie je..natomiast proszę użytkowników e70 w wersji benzynowej o opinie ewentualnie rady co do zakupu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie,

Jest to mój pierwszy post, więc cześć wszystkim.

Piszę posta ponieważ mam problem z wyborem następnego auta. Obecnie użytkuję e87 118d z 2011 i jestem zadowolony. Potrzebuję następne auto i tu jest problem.

Chciałbym kupić następne bmw do max 120k zł i teraz:

- do tej kwoty kupię chyba dobrą 3 (szukałbym w niemieckim salonie(około 2013 rok, 320 D),

- mam chrapkę na teścia X5 e70 z grudnia 2010, 130k przebiegu. Jest pierwszym właścicielem (kupione w salonie BMW w Niemczech przy 5000km przebiegu). Wersja mega bo z okazji 10 lecia BMW, z 3 litrowym silnikiem na jednej turbinie, jedynie szkoda że to 6 biegowy automat. Auto na bieżąco serwisowane, w salonie BMW. Z poważniejszych rzeczy jakie przy nim robił to wymiana klapek w dolocie na zaślepki.

No i serce podpowiada X5 a rozum że może lepiej nie.

Patrząc z drugiej strony to teraz strasznie ciężko o dobrą używkę nie z salonu. Wiem że tego typu tematów jest dużo ale przeglądnąłem prawie cały dział i dalej nie wiem.

Można jakoś oszacować jaka jest szansa, że przy regularnym serwisowaniu, nagle silnik podziękuje za współpracę?

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porównywanie 3 do x5 jest bezsensowne.Inne zupełnie auta .Ty sam musisz stwierdzić czy chcesz duże auto czy raczej kolejne małe.X5 tylko że sprawdzonego źródła kupuję się i to jest faktycznie okazja tym bardziej iż znasz auto.Dla mnie to jest jasne :):)

Co do napraw to pytanie bez dobrej odpowiedzi ,bo w każdym aucie nawet regularnie serwisowanym może się coś dziać.Z doświadczenia powiem ,iż jeśli chodzi o X5 to szansa na to aby z jednostką coś się działo jest mała.To bardzo dobre silniki

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Źle mnie zrozumiałeś :)

Chodziło mi że można mieć albo nowsze, mniejsze auto, albo większe a starsze. Eureki nie odkryłem :P

Nie szukam konkretnej wersji 3,5, czy X5. Co prawda w niedługim czasie może rodzinka się powiększyć więc na pewno nie może to być 1 :P

Zdaję sobie sprawę że koszt utrzymania jest większy, ale i radość z jazdy dla mnie większa.

Fakt że nowsze jest w pełni na ledach, ma 8 biegowy automat itp. ale w środku przy tej wersji X5 jest nie do przebicia nawet dla droższej konkurencji.

Jedynym problemem to czy "pchać się" w auto z takim przebiegiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mając X5 z takiego, pewnego źródła, od razu brałbym X5 :) jeszcze tak wyposażone. O silnik nie musisz się martwić. Tak jak kolega napisał, to pewna, sprawdzona jednostka.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.