Skocz do zawartości

Temperatura silnika e90 320i


cyc23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie w sprawie temperatury silnika chodzi mi o benzynę patrzałem w ukrytym menu test 7 na postoju i mi pisze coś takiego KTMP-MOM 110*C jak jadę to 100-105*C a i przy 110*C mi się włączył wiatraczek i spadło do 108 czy to nie jest za duża temp??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

brak wskaznika temp silnika wprowadza w zaklopotanie i miesza w glowach przy takich tematach, mi tez podskoczylo spalanie,podjechalem spr temp i sie okazalo ze jezcze na 50stC... ale z tego co wiem BMW poprawilo sie w nowej trojce i zamontowali wkaznik temp .... oleju:) bez komentarza....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sobie czytam i inni forumowicze piszą że w ukrytym menu test 7 maja temp 88-89*C tylko że to diesel. Może na benzynę to dobra temp. Jeszcze mam jedno pytanie jak sprawdzić temp cieczy?? Trzeba się pod kompa podpinać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglada to identycznie

podczas jazdy temperatura trzyma mi sie na 105 stopni, czasem podskoczy do 107 ale zaraz spadnie do 105.

Wczesniej tez bylem zaniepokojony i pytalem kolegow na naszym forum - maja tak samo :cool2:

Takze nasze bezynki tak poprostu maja :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sprawdzalem jeszcze temp po odblokowanych opcjach w komputerze jednak mam takie pytanie podczas tego 15s trzymania na ułamek sekundy pojawia sie kontrolka abs na żółto w miejscu w ktorym za chwile pojawia sie ukryte menu.To normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam mam pytanie w sprawie temperatury silnika chodzi mi o benzynę patrzałem w ukrytym menu test 7 na postoju i mi pisze coś takiego KTMP-MOM 110*C jak jadę to 100-105*C a i przy 110*C mi się włączył wiatraczek i spadło do 108 czy to nie jest za duża temp??

potwierdzam to samo w swojej 318i. a juz balem sie , ze cos nie tak :) bo zar jest straszny pod maska...

 

jak u Was z praca wentylatora ? u mnie ani razu nie wlaczyl sie na maksa tzn zeby zauwazalnie mocniej zawyl i zrobil przyslowiowy huragan pod maska? kreci sie dosc slabo i ledwo co go slychac ... czy to tez normalne ? czy jestem jakos w stanie sprawdzic czy pracuje poprawnie w pelnym zakresie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wytłumaczcie mi krok [po kroku jak wydobyc z menu ukrytego temperatury płynu chłodzącego z góry dzięki Pozdrawiam

Wkladasz kluczyk

Naciskasz guzik od kasowania kilometrow i trzymasz go wcisnietego przez jakies 15 sek

Pojawi Ci sie

01-__

i teraz puszczasz klawisz kasowania kilometrow i kazde jego ponowne wcisniecie zmienia test

Wiec dochodzisz do 19

I pokaze Ci sie Lock on

A za chwile pozycja Code

Tam wpisujsz sume ostatnich swoich cyfr Vinu (nie jestem pewny ilu ale chyba ostatnie 5)

Wtedy Ci sie odblokuje menu

I wchodisz na pozycje 07 i pokaze Ci sie temp,odpalasz samochod i obserwujesz

Jest stosowny temat o tym jezeli czegos nie rozumiesz

 

Oczywiscie nie ponosze odpowiedzialnosci jak cos poprzestawiasz ;)

(kazdy tak pisze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
normalna temp w przypadku n46 to 105C, przy 107/08 włącza się już wentylator. Jednak on chodzi z różną prędkością, więc jak schładza go z tych 108 do 105 to praktycznie go nie słychać. Martwiłbym się gdyby temp sięgnęła 110!! A tak jest wszystko OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.