Skocz do zawartości

320d Wyświetlenie 2 kontrolek


lmbanach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem samochód i tuż po zapaliły mi się dwie kontrolki jednocześnie: kontrolka hamulców i kontrolka DSC, czy miał ktoś taki przypadek i co to może oznaczać, oprócz tego, że system DSC jest uszkodzony... (no chyba, że po prostu klocki się skończyły).

 

i druga sprawa.. poprzedni właściciel dał mi coś śmiesznego plastikowego w kształcie klucza z gwintem wewnętrznym na końcu, nie miał pojęcia do czego to służy.. Postaram się jutro wrzucić zdjęcie tego urządzonka.. Jednak b. zmartwiły mnie te kontrolki, szczególnie, że trochu zapłaciłem za tą moją 46tke... :]]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, nie =reaguje na przycisk.. nie spałem dziś spokojnie, bo wczoraj kupiłem a już jakiś błąd, o 7 już u mechanika byłem.. Albo ten czujnik kąta skrętu (nie da się wykasować błędu), albo jego zasilanie.. ale dziwna sprawa,bo mechanik mówi że przy skręcie kierownicą czujnik reaguje i zmienia wartości, więc raczej nie zasilanie czujnika.. może jakieś inne kable z tym związane.. Słyszałem też, że czasem wystarczy zrobić zbieżność i się to samo wyłączy, nie ukrywam, że delikanie mi ściąga autko na prawo.. co o tym sądzicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób zbieżnośc i spr czy masz koła w odpowiednim rozmiarze

 

 

i druga sprawa.. poprzedni właściciel dał mi coś śmiesznego plastikowego w kształcie klucza z gwintem wewnętrznym na końcu, nie miał pojęcia do czego to służy..]]

 

może to jakis talizman :D co by się auto nie psuło

a tak serio to wrzuc foto tego cóś :wink:


http://www.ermail.pl/images/linkbanners/eRmailBannerSmall2.jpg">

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

talizman okazał się znana częścią, ponoć służy do okręcania anteny telefonu, która znajduje się na dachu, myślalem, że to od radia, ale jednak nie, od radia jest w szybie podobno. :)

 

Co do świecenia się ciągłego 2 kontrolek DSC i Hamulców to zebrałem takie info (problem wcześniej nie występował - pojawił się przy jeździe na prostym odcinku i depnięciu gazu):

 

opcje:

 

1. Jakieś cięgiełko od gazu mogło się urwać (dość proadopodobne, patrząc po opisie, w jakim momencie się to stało )

 

2. słaby akumulator - ponoc czasem moze ten system wariowac

 

3. standardowo czujnik kąta skretu - ale ten rano dzis sprawdzony, ma zaislanie i wartości przy kręceniu kierownicą się zmieniają - więc chyba działa i nie jest spalony.

 

4. Analizując pkt 3 być może wystarczy jego kalibracja... (nie wiem jak sie to robi..)

 

5. Słyszałem też coś o czujnikach abs w kołach (no ale u mnie kontrolka ABS'u się nie świeci..)

 

I już się pogubiłem i sam nie wiem od czego zacząć...

 

Any ideas ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem to samo jak uszkodzony był drążek kierowniczy, po wymianie i ustawieniu zbieżności kontrolki nie zgasły, więc umówiłem się na kompa, ale w między czasie pobawiłem się bezpiecznikami od DSC, są chyba 4 lub 5, po kolei wyjmowałem i włączałem zapłon, później wkładałem i znowu zapłon, chyba po 3 z kolei kontrolki zgasły :D i do tej pory wszystko jest ok a było to 3 miesiące temu. Może dziwna metoda, ale u mnie pomogło :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła dziś dopompowałem, faktycznie w prawym było mniej i mnie troche znosiło, ale kontrolki nie zgasły...

 

klocki faktycznie mam słabe, ale czy ma to coś wspólnego z niedziałąjącym DSC?? jak sie kończa i czujnik się przetarł, to chyba by sama kntrolka hamulców swiecila..

 

co do bezpieczników to spróbuje, ale mowisz o tych bezpiecznikach w schowku pasazera, czy jakis jeszcze w masce, czy gdzies indziej?? bo ja innych nie zlokalizowalem jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, bezpieczniki w schowku, jak napisałem wcześniej jest kilka od DSC, przejrzyj schemat, u mnie pomogło od razu, dziwne że przez wyjmowanie bezpieczników zapalił Ci się ABS, pewnie padł czujnik przy którymś kole, chyba że coś namieszałeś i włożyłeś nie tam gdzie trzeba, sprawdź dokładnie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie (w końcu profesjonalnym - centrum BMW w Krakowie - polecam :)). Po podłączeniu pod komputer okazało się, że wyświetlanie dwóch kontrolek (DSC + Hamulców) związane było ze spadkiem napięcia, zrobili kalibracje czujnika kąta skrętu w kierownicy i od razu zgasły. Wniosek: najprawdopodobniej będzie akumulator do wymiany, bo ten mam od nowości oryginalny BMW.

 

Pozdrawiam i jak na razie temat uważam z mojej strony za zamknięty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.