Skocz do zawartości

535 ile pali manual


janekhwdpjsp

Rekomendowane odpowiedzi

BMW to taki sprzęt że ma dolną granice w spalaniu np. w moim 523i kombi to 7,6 przy 80km (na emeryta we mgle, pusta droga), górnej nie ma. W mieście mam dużą rozbieżność np. Białystok 11,5-12,5, Hajnówka 13l bo same cioty 30km/h jeźdżą i nawahlować sie trzeba bo zwalniają przy zielonym, parkują na rondach (tych pasach wybrukowanych kostką i nie z powodu awarii). Znajomy podobnie jak ja jeździ 535i manual i mu rzeczywiście wychodzi jakieś od 1,5 do 2,5 litra więcej niż u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a tak na marginesie...montowanie do tak ciężkiego samochodu-który oprócz wartości użytkowych ma dawać jeszcze radość z jazdy-bo przecież taka jest filozofia marki-silników poniżej trzech litrów...dla mnie to jakaś pomyłka.

 

Nie rozumiem dlaczego Ty wybrałeś i jeździsz pomyłką? :mad2:

Moja w manualu cykl mieszany 9,2l ropki ostatnio wyszło ale odcinki krótkie.W trasie przy jeździe emeryckiej poniżej 6l schodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie...montowanie do tak ciężkiego samochodu-który oprócz wartości użytkowych ma dawać jeszcze radość z jazdy-bo przecież taka jest filozofia marki-silników poniżej trzech litrów...dla mnie to jakaś pomyłka.

 

Nie rozumiem dlaczego Ty wybrałeś i jeździsz pomyłką? :mad2:

Moja w manualu cykl mieszany 9,2l ropki ostatnio wyszło ale odcinki krótkie.W trasie przy jeździe emeryckiej poniżej 6l schodzi :D

 

Ja po prostu nie jestem bezkrytycznym wielbicielem swojego samochodu…po roku użytkowania…gdybym dzisiaj kupował z pewnością szukał bym mocniejszego silnika…nie twierdzę że ten jest do dupy…jak śmigam sam to jest całkiem przyjemnie, nawet w dwie osoby, wystarczy ta moc do przyjemnego przemieszczania się…ale szału nie ma...a więcej osób na pokładzie plus bagaże i na trasie już trochę mocy brakuje…jak dla mnie…ale jak to napisał kolega reemo „nie samą pojemnością człowiek żyje” więc to tylko moja subiektywna ocena…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja tez jak bym teraz jeszcze raz kupował to troche mocniejszy silnik mocy nigdy za wiele :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jak bym teraz jeszcze raz kupował to troche mocniejszy silnik mocy nigdy za wiele :D

 

A ja się zastanawiam dokładnie nad takim jak Twój.

 

A co do spalania mojego 535iA, to w mieście, przy dynamicznej jeździe, często na krótkich odcinkach - około 5km (praca - dom) wychodzi mi średnio, według komputera ponad 18l. W trasie, np. z Wwy do 3miasta wyszło mi średnio 12,5l do Torunia i podskoczyło do 13,5l jak depnąłem na autostradzie średnio koło 180-190 km/h.

Mojemu kumplowi 520i paliła w mieście koło 15l, więc jak kupowałem swoją, to stwierdziłem, że dla dźwięku V8 i paru koni więcej 3l/100km to nie jest dużo. Oczywiście przy moich przebiegach około 15k km rocznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
raptem zaoszczedzisz 2l na 100km na tej trasie którą podałes warto? chyba ze celujesz w manuala to juz róznicz bedzie wieksza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raptem zaoszczedzisz 2l na 100km na tej trasie którą podałes warto? chyba ze celujesz w manuala to juz róznicz bedzie wieksza

 

Tylko automat. 5 lat temu jak kupowałem swoją nie było warto. Teraz się zastanawiam bo w zasadzie osiągi są chyba takie same 231KM vs 235KM, ale moja jest chyba trochę cięższa. Oprócz paliwa są jeszcze inne koszty eksploatacyjne, a z tym przekonałem się nie raz, że do V8 wszystko jest średnio 50% droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raptem zaoszczedzisz 2l na 100km na tej trasie którą podałes warto? chyba ze celujesz w manuala to juz róznicz bedzie wieksza

 

Tylko automat. 5 lat temu jak kupowałem swoją nie było warto. Teraz się zastanawiam bo w zasadzie osiągi są chyba takie same 231KM vs 235KM, ale moja jest chyba trochę cięższa. Oprócz paliwa są jeszcze inne koszty eksploatacyjne, a z tym przekonałem się nie raz, że do V8 wszystko jest średnio 50% droższe.

 

chcesz wymienić przedliftowe e39 na poliftowe-dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raptem zaoszczedzisz 2l na 100km na tej trasie którą podałes warto? chyba ze celujesz w manuala to juz róznicz bedzie wieksza

 

Tylko automat. 5 lat temu jak kupowałem swoją nie było warto. Teraz się zastanawiam bo w zasadzie osiągi są chyba takie same 231KM vs 235KM, ale moja jest chyba trochę cięższa. Oprócz paliwa są jeszcze inne koszty eksploatacyjne, a z tym przekonałem się nie raz, że do V8 wszystko jest średnio 50% droższe.

 

chcesz wymienić przedliftowe e39 na poliftowe-dobrze rozumiem?

 

Tak, zastanawiam się nad zmianą 535iA z 98 na 530iA po 01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj ludzie wymieniają na nowszy model albo inne auto-musisz być bardzo zadowolony z e39-a ze mnie wszyscy w pracy się śmieją że BeMkę kupiłem-są jednak prawdziwi miłośnicy na świecie :cool2: -długo tym jeździsz?

 

Ogólnie jestem, chociaż trochę mnie to kosztowało przez 5 i pół roku - tyle ją mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie chce Cię urazic ale krązy legenda ze jak V8 to 4,4 i tak samo w E60 540i 306KM praktycznie się nie sprzedawała bo 545i i 550i to było to co misie lubia najbardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ty masz juz z vanosem ? bo ja jezdziłem 540i bez vanosa i wydawało mi się ze z dołu zbierała się gorzej od mojej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zobacz na tą ideał poza srebrnymi listwami do M5 nie pasują http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=cuiuyefgji2f z tym ze trzeba by sie z nią bylo związac na całe zycie wyobrazasz sobie wystawic ją za rok na alegro za 100tys kupujący by przyjezdzali z młotkami i wybijali cene z głowy :mrgreen: Edytowane przez gorik79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na tą ideał poza srebrnymi listwami do M5 nie pasują http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=cuiuyefgji2f z tym ze trzeba by sie z nią bylo związac na całe zycie wyobrazasz sobie wystawic ją za rok na alegro za 100tys kupujący by przyjezdzali z młotkami i wybijali cene z głowy :mrgreen:

 

:lol: dokładnie... a co do auta, to ładna, chociaż jak już to wolałbym w niebieskim bez chromów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.I ja dorzucę swoje trzy grosze.Mam 535iA,mój rekord w trasie(jechałem jak grzeczny chłopiec) 8l/100. Ostatnio trasa Konin-Łódź do Łodzi autostradą średnio 150 km/g,godzinne zwiedzanie Łodzi i powrót starą trasą średnio 100km/g,dolewka na stacji i wyszło 11,2 l/100km. Miasto to od 11l do 15l zależy jak leży,dodam,że u nas nie ma korków dłuższych niż trzyminutowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czemu moja 530i w automacie pali 20 w mieście ? jak wy jeździcie? jakaś lekcja eco-drivingu ?
Robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.