Skocz do zawartości

320D 150KM Wpadła klapka po wymianie słupka nie chodzi !


Incze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W mojej e46 320d 150KM wpadła klapka z kolektora ssącego.Impreza uczyniła mnie 3,5 tyś zł silnika nie nadało się naprawić, został wymieniony słupek wraz z głowicą. Silnik odpala normalnie ale nie chce się wkręcać na obroty...został sprawdzony zawór ERG, turbina wszystkie przewody kostki i nadal to samo? co jest powodem takiego przypadku ..... ręce opadają moja beti stoi już na warsztacie prawie 2msc,mechanik nie może dojść co z nią jest.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie chce się pisać już takich odpowiedzi ale, uwierz, diagnostyka komputerowa czyni czasem cuda. kabel, laptop, INPA,DIS. Jeśli sam nie potrafisz i kumaty mechanik też nie to zajrzyj do działu gdzie ogłaszają się szukający pomocy i ją oferujący :cool2: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się że rorząd był przestawiony na jednym wałku i samochód chodzi jak marzenie.... ostrzegam przed tymi klapkami w kolektorze ssącym, u mnie już są zdemontowane zróbcie to samo jak chcecie zaoszczędzić 5 tyś zł pozdrawiam i dzięki za pomoc :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem kolektor po 400 tys km i klapki były i trzymały się mocno, jedynie gdniazda były wyrobione, tam gdzie chodzi ten pręt sterujący.

musiałem użyć dużej siły żeby je ułamać- pękały druty w miejscu nitów. moim zdaniem nie ma bata, żeby któraś z tych klapek w oglądanym przeze mnie kolektorze mogła się "urwać". u ciebie musiała być jakaś wada materiałowa albo przebieg ogromny.

reasumując wada materiałowa może się zdarzyć, ale konstrutkorzy pownini zrobić te klapki całkowicie z tworzywa i monolityczne - tak żeby nawet jak sie urwie to zeby została w kolekorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdziłem czy w ogóle mam klapki przy okazji wymiany świec żarowych, okazało się że mam całkowicie nowy kolektor który był wymieniany w 2011 roku (auto mam pół roku), oczywiście w takim wypadku klapki zostawiłem na swoim miejscu :8)

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.