Skocz do zawartości

[e90] wejscie usb pod audio


DW1225

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

nie będę tworzyć nowego tematu tylko podłączę się tutaj.

 

Czy ktoś mógł by mi 2 słowach wyjaśnić na co mogę liczyć mając BT w wersji 644 (i tylko to). Ostatnio się bawiłem nieco kodowaniem mojego CICa i zmieniłem kilka ustawię związanych z Audio i BT z nicht_activ na activ i faktycznie pojawiło mi się kilka nowych funkcji w menu. Miedzy innymi możliwość wyboru Extendet Audio input i mam tam USB i i Audio po A2DP BT ale są one wyszarzałe i aktywne jest tylko AUX Front. Z tego co rozumiem USB w schowku pasażera jest tylko do wgrywania map i nie ma co do niego wtykać Pendriva z muzą. A mój BT nie ma A2DP i też muzyki po nim nie puszcze.

I tu moje pytanie. czy jest coś jeszcze co może nie przekodowałem w CIC (lub innym module) co mogło by mi pomoc i zmienić coś na lepsze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja również odświeżę temat :D Mam NAVI professional, jest moduł bluetooth, zmieniarkę na 6 płyt i mam w podłokietniku tylko wejście AUX bez usb. Czy muszę kupić ten MULF2 i przeciagnąć przewody aby zaczęło to działać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również odświeżę temat :D Mam NAVI professional, jest moduł bluetooth, zmieniarkę na 6 płyt i mam w podłokietniku tylko wejście AUX bez usb. Czy muszę kupić ten MULF2 i przeciagnąć przewody aby zaczęło to działać?

 

Właściwie to "tylko" to :)

oczywiście kodowanie też, ale to chyba oczywiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne albo takie samo wyposażenie. BMW E90 2007r, Navi CCC professional, bluetooth, AUX, wybieranie głosowe, fukcja SOS.

 

Chciałbym mieć USB, ale, żeby nic nie stracić z tego co mam.

 

Czy dobrze zrozumiałem, co muszę zrobić:

 

1. Wymienić MULF na MULF 2 High

2. Podłączyć kabel mulf - usb

3. Podłączyć gnazdo usb

4. Kodowanie

 

Czy potrzebne też jeszcze inne części i prucie auta? Na real oem jest jeszcze jakiś usb hub?

A co do MULF2 Higs, to real oem pokazuje strasznie dużo różnych numerów. Czy każdy MULF2 High z allegro będzie dobry?

 

Alternatywą jest zmieniarka USB dension za ~1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę trochę temat. E91 2005r, brak USB w podłokietniku. Z tego co czytałem w podobnych tematach możliwe jest podłączenie kabla usb bezpośrednio do odtwarzacza jeśli ten obsługuje USB. Żeby to sprawdzić trzeba wyciągnąć odtwarzacz (chyba, że ktoś z Was może mi to powiedzieć bez wyciągania) i tu zaczynają się schody. Na poniższych zdjęciach widać dokąd doszedłem - wyciągnąłem panel AC, odkręciłem dwie śruby i dalej nic nie widać. Proszę o pomoc :)

Może ktoryś z Użytkowników forum z Szczecina lub okolic robił już coś takiego i jest skłonny mi pomóc, będę wdzięczny.

 

1.jpg

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I koniecznie daj znać jak Ci poszło z podłączeniem. Osobiście jestem ciekaw.

Dodam od siebie, że zastosowałem emulator zmieniarki z obsługą USB, moduł dostępny na Allegro i nie jestem zadowolony. Jest z tym sporo krytycznych problemów. Także wracam do rozwiązania fabrycznego, o ile to możliwe.

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw sciągnąć listwę ozdobną z kratkami nawiewu i przyciskiem Start

 

Mam nieco inne radio i przyznaje się bez bicia, że trochę się boję odginać poszycie tak "na siłę" jak to jest na filmie... ;)

 

I koniecznie daj znać jak Ci poszło z podłączeniem. Osobiście jestem ciekaw.

Dodam od siebie, że zastosowałem emulator zmieniarki z obsługą USB, moduł dostępny na Allegro i nie jestem zadowolony. Jest z tym sporo krytycznych problemów. Także wracam do rozwiązania fabrycznego, o ile to możliwe.

 

Jeśli będzie taka możliwość to będę podłączać, jeśli nie będzie wejścia USB, to się poważnie zastanowię czy chcę wydawać z tej okazji 1,5 tys. zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie czy z tego czegos będę mógł słuchac mp3 po podpięciu pendrive. W opisie pisze ze jest to ładowarka ale teraz większość ładowarek jest juz na usb i można na nich odczytywać rózne pliki

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/diagramy/2166411-ladowarka-bmw-usb/i51031

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Czytałem już wiele na temat doposażenia BMW w USB jednak nie znalazłem instrukcji takiego podłączenia. Posiadam BMW z 2007 roku z nawigacja CCC która standardowo ma tylko wejscie AUX podłokietnikiem a chciałbym koniecznie USB. Są dwie możliwości albo uzbroje się w cyfrową zmieniarkę Dension Gateway 500S która kosztuje na dzień dzisiejszy około 1500zł albo opcja z doposażeniem w moduł MULF 2 High. Ale co z resztą. Jak to podłaczyć jakimi kablami, co z kodowaniem itp. Może ktoś to robił i może dokładnie opisać całą instalację.

 

Nawigacja w moim BMW

https://drive.google.com/open?id=0B8goCTHv_xjjbFdTNzFMc0pibTA

https://drive.google.com/open?id=0B8goCTHv_xjjV1gtMEg0YjN2UFU

https://drive.google.com/open?id=0B8goCTHv_xjjeHhqal9CZXcycmM

https://drive.google.com/open?id=0B8goCTHv_xjjRHJtRjZDNHcyczg

 

A w bagażniku wygląda to tak:

https://drive.google.com/open?id=0B8goCTHv_xjjWmUxSXpLa0dPZXc

https://drive.google.com/open?id=0B8goCTHv_xjjeTRXWlVPVzl2RUU

https://drive.google.com/open?id=0B8goCTHv_xjjeHppVlExNC1mbmM

 

Potrzebuje Mulf2

https://drive.google.com/open?id=0B8goCTHv_xjja0EwcVc5al9rUkk

 

Co dalej jak to podłączyć, jakie kable, co do czego itd. Na pewno ktoś już ten temat przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej

Szukam MULF 2 HIGH z USB.

Może ktoś już dokładał MULF 2 i ma wiedze co i jak.

U mnie teraz jest Navi Professional, opcja S644A i MULF (zwykły- chyba 1); z tego co czytałem nie powinno być większego problemu.

 

Gniazdo USB i AUX mam. Wychodzą od nich dwa krótkie przewody z wtyczkami.

 

Dwa pytania:

1- gdzie znaleść przewód połączeniowy Mulf z gniazdem USB ? (czy jest jakiś uniwersalny?)

2- jeśli nie - to jaki numer ma przewód łączący MULF 2 z gniazdem USB

3- czy koniecznie musi być USB HUB

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 lata później...

Jestem na etapie wymiany MULF2 bez opcji USB, z pojedynczym wyjściem, wygląda na to, że prawdopodobnie jest padnięty. INPA nie wykrywa modułu. Zastanawiam się nad wymianą na moduł HIGH z wyjściem na USB.

Z tego co już poczytałem, mogę zamienić ten moduł na moduł HIGH. W takim przypadku są dwie opcje:

- podłączyć USB na krótkim przewodzie i zostawić w bagażniku,

- dołożyć jeszcze moduł wzmacniający HUB-USB oraz wymienić gniazdo AUX na AUX/USB i przeciągnąć przewód do podłokietnika.

Mam pytanie jak moduł HUB-USB jest podłączony, bo są tam 3 wtyki okrągłe (niebieski, biały, czarny) i jeden płaski (chyba zasilanie)?

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No to sprawa HUB-a wyjaśniona, ale trafiłem na inny problem. Jakoś mnie przyćmiło, że w MULF2 HIGH jest niebieskie gniazdo, no i niestety utknąłem. Zamówiłem MULF2 HIGH i dopiero jak wtyczka nie chciała wejść załapałem, że w module MULF2 jest biała i różni się od niebieskiej :duh: Wtyczka to nie problem, tylko teraz podłączenie pinów. Czy ktoś posiada rozpiskę pinów w obydwu wtyczkach? No i pytanie czy nie będzie brakować jakiegoś podłączenia do któregoś pinu?
A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No to sprawa HUB-a wyjaśniona, ale trafiłem na inny problem. Jakoś mnie przyćmiło, że w MULF2 HIGH jest niebieskie gniazdo, no i niestety utknąłem. Zamówiłem MULF2 HIGH i dopiero jak wtyczka nie chciała wejść załapałem, że w module MULF2 jest biała i różni się od niebieskiej :duh: Wtyczka to nie problem, tylko teraz podłączenie pinów. Czy ktoś posiada rozpiskę pinów w obydwu wtyczkach? No i pytanie czy nie będzie brakować jakiegoś podłączenia do któregoś pinu?

U mnie po wymianie mulf2 na mulf2 high nie musiałem przekładać żadnego kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio rzadko zaglądałem na forum. Faktycznie nie trzeba zmieniać układu pinów. Jedyne co trzeba zrobić po podpięciu tego modułu to oczywiście dopisać do VA opcję $6FL do wszystkich modułów. U mnie akurat to był CAS, FRM, NFRM. Po tym musiałem przekodować moduł 2ULF pustym plikiem FSW_PSW.MAN, bez tego nie była widoczna opcja telefonu w radiu.

W zasadzie wszystko zagadało, ale trafiłem na inny problem, z którym się borykam i chyba tego nie przeskoczę z moim leciwym Samsungiem S5. Połączenie jest fatalne, jakby było coś nie tak z modulacją dźwięku, takie metaliczne brzęczenie. Występuje to zarówno przy sygnale połączenia wychodzącego jak i podczas rozmowy. Próbowałem zmieniać różne opcje w ustawieniach modułu 2RAD jak i 2ULF, bezskutecznie. Zastanowiło mnie to, że dzwonek przychodzącego połączenia (z innego telefonu) jest czysty, bez zniekształceń. Ale tylko dzwonek, bo już rozmowa do niczego się nie nadawała.

Sparowałem więc telefon firmowy, a w swoim wyłączyłem BT. No i sprawa się wyjaśniła, sygnał połączenia oraz rozmowa bez zakłóceń.

Może ktoś będzie miał jakiś pomysł co z tym fantem zrobić oprócz wymiany telefonu :oops:


-------------------

W międzyczasie zaktualizowałem soft telefonu i jest OK. Problem natomiast jest z połączeniem z USB. Gniazdo USB, które kupiłem miało krótki przewód, ale niestety zakończony gniazdem, a nie wtyczką. Zakupiłem przewód z dwoma wtyczkami na końcach, ale prawdopodobnie przez długość przewodu (ok. 1 m), nie ma komunikacji z pendrivem. Chyba będzie konieczny HUB, chyba, że można kupić przejściówkę do połączenia dwóch gniazd?

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.