Skocz do zawartości

e90 320d dodatkowa pompa wody do wymiany


Wierzba_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 298
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich Forumowiczów,

po zauważeniu, że w moim aucie jakoś wolniej nagrzewa się wnętrze postanowiłem poszperać forum i dotarłem tutaj.

Rozebranie ( tzn. wyjęcie dekla pompy ze szczotkami) nie jest zbyt trudne, trochę cierpliwości.

Sama wymiana szczotek nie jest problemem ( lutownica ). Trochę trudności nastręczyło mi jednak umieszczenie blaszki rozpierającej szczotki, szczególnie, gdy sprężynki dociskowe wypychają je do środka i wypadają one z prowadnic. W końcu wpadłem na taki prosty sposób, trzeba najpierw odciągnąć sprężynki dociskowe szczotek, włożyć wygięty drut w literę U o grubości ok. 2mm i nimi rozeprzeć szczotki. Wtedy założyć sprężyny dociskające, włożyć blaszkę i wyjąć delikatnie drut. Może komuś to oszczędzi nerwów i czasu. :)

Jesli chodzi o wymiary szczotek to tak jak było wcześniej na forum 5x5x100 pasują idealnie. W Trójmieście sprzedaje je taki sklep Autocentrum w Gdyni na Wielkopolskiej 57. Cena 5 PLN za szt. //allegro.pl/oferta/szczotka-szczotki-nagrzewnicy-dmuchawy-5x5x10-mm-7060139812.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Też miałem problem z tą pompką. Skorzystałem z waszych rad jak to zrobić i udało mi się ją naprawić.


Postanowiłem to nagrać jak to zrobić. Może się komuś przyda. :wink:


Moja trzecia wielka miłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też miałem problem z tą pompką. Skorzystałem z waszych rad jak to zrobić i udało mi się ją naprawić.


Postanowiłem to nagrać jak to zrobić. Może się komuś przyda. :wink:


Bardzo fajnie przedstawiony film. Propsy za checi, napewno komus sie przyda

 


Dzięki :P


Nagrałem bo nie znalazłem podobnego filmu. Sprawa jest prosta gdy się ja przerobi. Pierwszy raz strach ma zawsze wielkie oczy. :lol:

Moja trzecia wielka miłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy możecie polecić jakiś konkretny serwis w Warszawie/okolicach, który podejmie się naprawy tej pompki? Ja mam wersję w ogrzewaniem postojowym (Webasto), pompka jest trochę inna i wychodzi tylko w oryginale (1400 PLN). Jeśli się da, to zamiast wymieniać chętnie bym to naprawił + odpalił przy okazji ogrzewanie postojowe.

E30 325i 2d '88 - classic

E36 325i '92 Smurf na tor - klik!

E36 320i '97 cabrio

E87 130i '06 daily car - klik!

MX-5 ND '19 track car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale ta pompa jest zintegrowana z zaworem (jeden element).


Okazało się, że w moim przypadku zawór był sprawny, a niesprawna zintegrowana z nim pompa wody (i niezdatna do regeneracji). A więc były dwie opcje: wymiana elementu na nowy (1400 PLN, brak zamienników, a przede wszystkim dłuższy czas oczekiwania), lub dołożenie w układ pompy wody Webasto, co zostało zrobione od ręki. 700 PLN z robocizną i tego samego dnia odebrałem auto ze sprawnym dogrzewaczem i ogrzewaniem postojowym :)

E30 325i 2d '88 - classic

E36 325i '92 Smurf na tor - klik!

E36 320i '97 cabrio

E87 130i '06 daily car - klik!

MX-5 ND '19 track car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Witam. Przepraszam za odkopanie ale chciałem zapytać czy przez taki stan szczotek mogło nie działac ciepłe powietrze w kabinie aż do momentu otwarcia się termostatu?

 


Moim zdaniem tak. Sprawna pompka ma wpływ na szybkość pojawienia się ciepłego powietrza w kabinie. Nagrałem film z eksperymentem na ten temat.


Moja trzecia wielka miłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie troszke, sluchajcie wymienilem szczotki byly zjechane, z kostki jest prad. Po wymianie wchodze pod zlacze, usuwam blad, po odpaleniu blad dalej wyskakuje. U mnie w samochodzie nie ma funkcji rest ani webasti zwykla manualna klimatyzacja, co moze byc na rzeczy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Napisz jaki błąd. Jeśli wyskakuje ponownie to coś ci nie poszło ze składaniem bądź naprawą. Masz miernik, to zmierz pompkę, czy dobrze zregenerowałeś. Instrukcja jak to zrobić na filniku 5 postów wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotki wymienione, pompka pracuje a ogrzewania dalej brak.

Bmw e91.

Dziwne jest to że jak temperatura powietrza jest powyżej 5 stopni to wszystko działa normalnie

Jeżeli jest zimniej to ciepłe powietrze w kabinie pojawia się dopiero po otworzeniu termostatu.


Gdzie szukać dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.