Skocz do zawartości

star/stop a żywotność turbiny


Warszawiak86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam pytanie odnośnie używania funkcji start/stop w aucie z turbiną, czy takie gaśnięcie auta na światłach po przejechaniu dłużeszj drogi nie wpływa na skrócenie żywotności turbiny. Posiadam bmw e90 2009 rok dopiero pół roku i jestem ciekaw czy bmw stosuje jakies dodatkowe chłodzenie turbiny np.? Osobiście jeżdze cały czas na wyłączonej funkcji start/stop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam pytanie odnośnie używania funkcji start/stop w aucie z turbiną, czy takie gaśnięcie auta na światłach po przejechaniu dłużeszj drogi nie wpływa na skrócenie żywotności turbiny. Posiadam bmw e90 2009 rok dopiero pół roku i jestem ciekaw czy bmw stosuje jakies dodatkowe chłodzenie turbiny np.? Osobiście jeżdze cały czas na wyłączonej funkcji start/stop.

 

Nie ma dodatkowego chłodzenia, ale jest jakiś system który to monitoruje, tzn. system start/stop nie zadziała jeśli turbina nie będzie dostatecznie "uspokojona".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma dodatkowego chłodzenia, ale jest jakiś system który to monitoruje, tzn. system start/stop nie zadziała jeśli turbina nie będzie dostatecznie "uspokojona".

 

W moim F20 jest taki system, który po wyłączeniu silnika, elektrycznie podtrzymuje obieg oleju, a co za tym idzie chłodzi i smaruje turbinę aż do wystarczającego jej schłodzenia.

Natomiast E90 które mam jest wolnossące. Sugeruję aby zapytać kierownika serwisu czy Twój model posiada takie udogodnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma dodatkowego chłodzenia, ale jest jakiś system który to monitoruje, tzn. system start/stop nie zadziała jeśli turbina nie będzie dostatecznie "uspokojona".

 

W moim F20 jest taki system, który po wyłączeniu silnika, elektrycznie podtrzymuje obieg oleju, a co za tym idzie chłodzi i smaruje turbinę aż do wystarczającego jej schłodzenia.

Natomiast E90 które mam jest wolnossące. Sugeruję aby zapytać kierownika serwisu czy Twój model posiada takie udogodnienie.

 

Każde E90 z turbo posiada taki system. To właśnie pompa oleju piszczy spod maski przy każdym otwarciu i zamknięciu samochodu.

Footer-Smallest.jpg

Sprzedam licznik HIGH do E9x i E8x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma dodatkowego chłodzenia, ale jest jakiś system który to monitoruje, tzn. system start/stop nie zadziała jeśli turbina nie będzie dostatecznie "uspokojona".

 

W moim F20 jest taki system, który po wyłączeniu silnika, elektrycznie podtrzymuje obieg oleju, a co za tym idzie chłodzi i smaruje turbinę aż do wystarczającego jej schłodzenia.

Natomiast E90 które mam jest wolnossące. Sugeruję aby zapytać kierownika serwisu czy Twój model posiada takie udogodnienie.

 

Każde E90 z turbo posiada taki system. To właśnie pompa oleju piszczy spod maski przy każdym otwarciu i zamknięciu samochodu.

 

Na sprzedawców to swoją drogą nie ma co liczyc, ale tak jak mówicie turbina musi być w jakiś sposób zabezpieczona na pewno chociażby przez ten elektroniczny system który dodatkowo ją smaruje, przecież była by to kwestia czasu kiedy turbo padnie gdyby nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Każde E90 z turbo posiada taki system. To właśnie pompa oleju piszczy spod maski przy każdym otwarciu i zamknięciu samochodu.

 

Bravo :)

Czyli problem rozwiązany :) System Start/Stop można używać nie martwiąc się o żywotność turbiny :)

 

Na sprzedawców to swoją drogą nie ma co liczyc, [....]

 

 

tia sprzedawcy to przecież mega Fachowcy :)

 

W mojej opinii sprzedawcę trzeba wybierać, a nie zadawać się z pierwszym lepszym :)

To tak jak z laskami.

Wchodzisz do klubu.... Czy stawiasz drinka pierwszej lepszej, która się usmiechnie albo podejdzie?

No nie... :) Robisz selekcję... Patrzysz, obserwujesz, myślisz sobie z którą się można zadawać, która spełni Twoje oczekiwania... Robisz selekcję...

I to wszystko tylko przy wydaniu 50 złotych na drinka :)

 

Wyobraź sobie teraz, że wydajesz kilkadziesiąt tysięcy na samochód.

Nie robisz selekcji handlowca z którym się zadajesz? Przymujesz pierwszego lepszego który podejdzie do Ciebie?

To błąd :)

W tym przypadku tym bardziej trzeba przeprowadzić selekcję. :)

Ja byłem w czterech salonach zanim wybrałem handlowca, a tam gdzie ostatecznie kupiłem samochód, pierwszego handlowca pogoniłem i ubijałem interes z drugim, który według mnie spełniał moje wymagania przy zakupie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, może gdyby chociaż jakieś kobiety były w salonie handlowcami to człwowiek skusił by sie na dobór odpowiedniego sprzedawcy i posłuchał troche ciekawych rzeczy o motoryzacji hehe :D ale przeważnie to siedzą one na kasie albo w informacji :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.