Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Podobno poprawiony :duh:

Nie ma wątpliwości że to rozrząd?

Czyli nie ma opcji zeby koło pasowe bez paska wydawało taki dźwięk?

Jedno i drugie :wink: możesz dla pewności dodać gazu, lepiej słychać przy spadaniu z obrotów.

Do osób którym zerwał się rozrząd : jak wyglądało zerwanie ? Czy samochód nie odpalił czy po prostu zgasł podczas jazdy?

Obie wersje są możliwe, zależy kiedy to się stanie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma wątpliwości (raczej, bo oczywiście film to nie odsłuch na żywo), że to rozrząd. Druga sprawa to, że koło pasowe nie będzie hałasować bez obciążenia chyba, że faktycznie rozrywa się już, ale tego nie widać. Czyli jedno i drugie "tak".

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
coś mi tu śmierdzi ten ślizg to poprawiona wersja od 2015roku Rockybor wyślij ten ślizg do mnie kurierem do obejrzenia, poprzednie były jasne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda seria 1 118d ale podepnę się pod temat.

 

- nierozgrzany

 

- rozgrzany

i nagranie spod maski, rozgrzany -

 

Jak myślicie? Oglądałem trochę filmików na YT i ogólnie to podobnie niektóre brzmią po wymianie rozrządu. Dodam że w moim egzemplarzu już był kiedyś silnik zmieniany z wiadomo jakiego powodu. Olej Motul 5w30.

Znam auto z tym samym silnikiem i tam po dodaniu gazu do 2,5k słychać wyraźnie rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

Wciąż zastanawiam się co do mojej e91 i problemem z rozrządem. Mam cały czas wahania czy to wgl jest problem z rozrządem. Podczas ostatnich obserwacji według mnie hałas jest mocniejszy a czasem trzeba się wsłuchać żeby usłyszeć jakąś nieprawidłowość.

Słyszałem nie jedna e90 gdzie hałasował łańcuch i według mnie dźwięk był inny.

I moje pytanie do was co jescze mogło by hałasować jak ZUŻYTA rolka/łożysko. Po wymianie rolek z przodu silnika a nawet paska jestem pewien że dźwięk pochodzi od tyłu silnika no i bardziej go słychać przy jeździe na wyższych obrotach w kabinie. Macie jakieś propozycje co jescze by mogło to być? Napewno hałas wzrasta wraz z obrotami silnika.

Piszcie co wiecie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby taka wróżka jak Ty cokolwiek pomogła. Pytam ponieważ jest jescze może coś co mogę sprawdzić i wykluczyć lub potwierdzić że to rozrząd.

 

Gdyby wymiana rozrządu w tym silniku nie była tak skomplikowana to pewnie ze bym wymienil rozrząd dla pewności ale nie uśmiecha mi się wydawać 2 tys złotych po to aby nie uzyskać żadnej poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh: poczytaj sobie cały ten wątek to będziesz wiedział, że rozrząd i tak w tym silniku będziesz miał do zrobienia.

A jeśli w porę się za to nie zabierzesz to możesz jak napisałeś wymieniać cały silnik

 

:D Ciężki okaz :D

Tapniete LG F60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrządy wytrzymują nawet do 200 tys. Aktualnie mam 149 tysięcy jeśli to nie halasuje rozrząd warto wymienić go może nawet 50 tysięcy prędzej.

Dzięki za pomocne rady ;)

 

Przecież rozumiem że to mnie nie ominie aczkolwiek chciałabym zrobić NAJPIERW to co go tak naprawdę boli. O rozrządzie napewno nie zapomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrządy wytrzymują nawet do 200 tys. Aktualnie mam 149 tysięcy jeśli to nie halasuje rozrząd warto wymienić go może nawet 50 tysięcy prędzej.

Dzięki za pomocne rady ;)

 

Przecież rozumiem że to mnie nie ominie aczkolwiek chciałabym zrobić NAJPIERW to co go tak naprawdę boli. O rozrządzie napewno nie zapomnę.

 

 

Wytrzymują i 300 tys a tak samo są historie ze zerwały się przed 100 tys przebiegu. Wiec w tym wypadku silnik silnikowi nierówny. Czy naprawdę myślisz ze ktoś jest tu wróżka? Przeczytaj temat, zobacz polecane serwisy odnośnie BMW, sprawdź gdzie masz najbliżej i podjedz aby ktoś kto zjadł na tym żeby go obcluchal. A nie walisz jakieś ironię "dzięki za pomocne rady :-)" jakby ktoś miał Ci przez neta dać 100% diagnozę a może i jeszcze naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Nie masz przypadkiem m47?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
panowie tylko pierwszy lancuch wymagal wczesnej wymiany, czy kazdy kolejny pakowany do srodka ma krotki czas uzytkowania?

czy znaczy ze co 100 tysmoze lancuch juz halasowac?

100tys km to malo? W zamian masz calkiem udany silnik n47. Na marginesie: wykodowac funkcje start/stop i lancuch wytrzyma 50tys dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem m47?

Chice kupic Auto z n47 silnikiem Albo e87 177ps Albo e93 184ps przy e93 slyszalem ze Tego Problemu JUZ nie ma.

 

Kolego w każdym w którym zmienisz zestaw na nowy nie ma problem przynajmniej już dla Cb.. Operacja nie jest droga ani trudna. Ja bez kanału wyjąłem silnik i zmieniłem wszystkie łańcuchy ślizgi koła i napinacze. mam silnik c i w zasadzie jak go otworzyłem to cały rozrząd jak nowy ale że na wierzchu to wymieniłem wszystko dla świętego spokoju.

Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.