Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ludziska, dzisiaj jestem po wstepnej diagnozie osluchowej w pewnym warsztacie: na 99% trze juz lancuszek, :( do tego dwu mas (sprzeglo) juz przy ruszaniu prawie za kazdym razem trzesie...:( ze wzgledu na pokasowane wiadomosci w skrzynce nie wiem do kogo sie odezwac, kto by byl z pewnego zrodla i mogl zaoferowac mi sprzedanie rozrzadu w dobrej cenie...moze kogos polecicie tutaj z forum badz jakies inne zrodlo ? Zalezy mi na najnowszej wersji rozrzadu no i pewnym zrodle : NIE WSPOMNE O DOBREJ CENIE :d BO TO WIADOMO.

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wcześniej masz Gorika - zagadaj do niego.

Zapytanie juz poszlo...Dzieki

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o czesci to pytanie zadalem koledze z forum,Aso Torun,sklep w ktorym pracuje znajomy.

A jesli mowa o mechaniku to znajomy Pan mechanik z miasta(problem w tym ze nie robil nigdy rozrzadu w BMW i nie posiada np blokady rozrzadu), jest za to uczciwy no i wiedze tez posiada moze nie typowa BMW. Czekam na odp od niego czy podejmie sie wyzwania i zalatwi sobie odpowiedni sprzet.

Jesli nie, to niestety nie znam w okolicy u siebie nikogo, komu bym np. zaufal. Mozliwe ze jak juz bede postawiony pod sciana bede negocjowal z kolega z forum Gorik79-licze na jego wiedze i dobra opinie na forum: tylko to mi pozostaje :D Problem jest tego typu, ze bardzo mi zalezy na czasie, z pewnych powodow a terminy kazdy ma napiete jak jest dobry wiec wiadomo.

Juz nie mowie o kosztach, ktore teraz odgrywaja najwazniejsza role.

Rozrzad,sprzeglo,dwumas....NO CHYBA ZE USZY NAS DZISIAJ MYLILY I SZURALO COS INNEGO....CO NIE ZMIENIA FAKT ZE AUTO JUZ ZACZELO SZARPAC PRZY RUSZANIU, szczegolnie na rozgrzanym, wiec sprzeglo z dwumasa na 200% do wymiany.

Stresa mam jak bym dzisiaj byl jednym z maturzystow :D heheh

 

Ktos tutaj na forum pisal ze pewien mechanik(znajomy) wymienial mu rozrzad. Robil to 1 raz i nie ma az takiego problemu jak to mowia...ale kto to juz postu nie moge znalesc...chetnie bym popytal o szczegoly..

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o czesci to pytanie zadalem koledze z forum,Aso Torun,sklep w ktorym pracuje znajomy.

A jesli mowa o mechaniku to znajomy Pan mechanik z miasta(problem w tym ze nie robil nigdy rozrzadu w BMW i nie posiada np blokady rozrzadu), jest za to uczciwy no i wiedze tez posiada moze nie typowa BMW. Czekam na odp od niego czy podejmie sie wyzwania i zalatwi sobie odpowiedni sprzet.

Jesli nie, to niestety nie znam w okolicy u siebie nikogo, komu bym np. zaufal. Mozliwe ze jak juz bede postawiony pod sciana bede negocjowal z kolega z forum Gorik79-licze na jego wiedze i dobra opinie na forum: tylko to mi pozostaje :D Problem jest tego typu, ze bardzo mi zalezy na czasie, z pewnych powodow a terminy kazdy ma napiete jak jest dobry wiec wiadomo.

Juz nie mowie o kosztach, ktore teraz odgrywaja najwazniejsza role.

Rozrzad,sprzeglo,dwumas....NO CHYBA ZE USZY NAS DZISIAJ MYLILY I SZURALO COS INNEGO....CO NIE ZMIENIA FAKT ZE AUTO JUZ ZACZELO SZARPAC PRZY RUSZANIU, szczegolnie na rozgrzanym, wiec sprzeglo z dwumasa na 200% do wymiany.

Stresa mam jak bym dzisiaj byl jednym z maturzystow :D heheh

 

Ktos tutaj na forum pisal ze pewien mechanik(znajomy) wymienial mu rozrzad. Robil to 1 raz i nie ma az takiego problemu jak to mowia...ale kto to juz postu nie moge znalesc...chetnie bym popytal o szczegoly..

 

poszło PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące wstecz wpadło mi w ręce takie auto z urwanym łańcuchem zrobiłem remont wymienione zostały:

16 zaworów

7 dźwigienek zaworowych

podstawa wałków

wałki rozrządu

rozrząd (3 łańcuchy, 4 ślizgi, 2 napinacze).

Co do samego rozrządu to kupiony w ICars pudełko Swag a w środku IWIS z powycieranymi numerami oryginałów.

Samochód miał przejechane 247 tyś km cały rozrząd był Iwis-a poza jednym łańcuchem na którym nie było loga producenta nota bene on był zerwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie chciałem sie dowiedzieć jakim momentem obrotowym należy dokręcać poszczególne śruby rozrządu w n47

 

 

Najważniejsza jest śruba pompy oleju, ją przykreć na klej, tylko dobrze odtłuść wpierw.

 

Ponadto, wszystki śruby od ślizgów też na klej, to najważniejsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
panowie chciałem sie dowiedzieć jakim momentem obrotowym należy dokręcać poszczególne śruby rozrządu w n47

 

Patrzyłeś w TIS?

http://workshop-manuals.com/bmw/3_series_e90/320d_n47_sal/2_repair_instructions/11__engine_(n47)/31__camshaft/5_ra__replacing_both_timing_chains_(m47)/

 

robisz to sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie chciałem sie dowiedzieć jakim momentem obrotowym należy dokręcać poszczególne śruby rozrządu w n47

 

 

Najważniejsza jest śruba pompy oleju, ją przykreć na klej, tylko dobrze odtłuść wpierw.

 

Ponadto, wszystki śruby od ślizgów też na klej, to najważniejsze!

 

 

A jak sruby beda krecone bez kleju to ?

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://workshop-manuals.com/bmw/3_series_e90/320d_n47_sal/2_repair_instructions/11__engine_(n47)/41__oil_pump_with_filter_and_drive/1_ra__removing_and_installing_or_replacing_oil_vacuum_pump_(n47_n47s)/

 

Tutaj nie piszą o kleju. Śruba ma lewy gwint więc pewnie sama się kontruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie chciałem sie dowiedzieć jakim momentem obrotowym należy dokręcać poszczególne śruby rozrządu w n47

 

 

Najważniejsza jest śruba pompy oleju, ją przykreć na klej, tylko dobrze odtłuść wpierw.

 

Ponadto, wszystki śruby od ślizgów też na klej, to najważniejsze!

 

 

A jak sruby beda krecone bez kleju to ?

 

 

Lepiej, abys nie przekonał się na własnej skórze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w silniku 320D 135kW również występuje problem z łańcuchem rozrządu? Czy może coś poprawiono? Rozumiem, że objawem jest odgłos szurania wyciągniętego łańcucha?

tak ten problem nadal wystepuje co potwierdzam wlasnym doswiadczeniem E91 z 2011 roku :duh: :mad2:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w silniku 320D 135kW również występuje problem z łańcuchem rozrządu? Czy może coś poprawiono? Rozumiem, że objawem jest odgłos szurania wyciągniętego łańcucha?

Owszem występuje szuranie. Jak dotąd jednak nie słyszałem o przypadku zerwania.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też potwierdzam, że szuranie występuje.

 

Po wizycie w ASO w Gliwicach zakwalifikowali do wymiany rozrządu. Niezależny serwis m-auto w katowicach też zalecił wymianę. Teraz mam dylemat czy to robić? Wiadomo serwisy chcą zarobić, a na takiej wymianie to zarobią niemało. Miało być w porządku po 03-2011. Moja 318d jest z 05-2011. Przebieg dopiero 55 tys km.

 

Nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też potwierdzam, że szuranie występuje.

 

Po wizycie w ASO w Gliwicach zakwalifikowali do wymiany rozrządu. Niezależny serwis m-auto w katowicach też zalecił wymianę. Teraz mam dylemat czy to robić? Wiadomo serwisy chcą zarobić, a na takiej wymianie to zarobią niemało. Miało być w porządku po 03-2011. Moja 318d jest z 05-2011. Przebieg dopiero 55 tys km.

 

Nie wiem co robić.

 

Tak to brzmi.

http://www.youtube.com/watch?v=aorHjfU48gQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj na początek wymienić napinacz górnego łańcucha jest wkręcany z boku silnika nad dpfem,nowe napinacze są dłuższe o ok 6mm.ja wymieniłem w piątek cały komplet i jest cichutko, górny łańcuch był bardzo luzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
spróbuj na początek wymienić napinacz górnego łańcucha jest wkręcany z boku silnika nad dpfem,nowe napinacze są dłuższe o ok 6mm.ja wymieniłem w piątek cały komplet i jest cichutko, górny łańcuch był bardzo luzny

Jaki przebieg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wymiana górnego napinacza ( wykręcenie go łańcuch jest luźny ) nie spowoduje przesunięć na rozrządzie , pytam bo mam ten sam silnik i chciał bym zacząć od tego , pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.