Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

w tym F10 to nie rozrzad raczej, ale przez krotki film YT to mozna sobie strzelac samoboje :wink: Edytowane przez mmcv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Z tematu f10:

 

no więc mogę się już chyba pochwalić moim przypadkiem. podczas wizyty w aso związanej z "pierdółkami" okazało się, że rozrząd nadaje się do wymiany. wiąże się to z wyjęciem skrzyni biegów itd. nie lubie tak dużych ingerencji w auto, ale cóż. Dobrze, że wszystko to jeszcze na gwarancji. przebieg auta ok. 48 tys. :mad2:

 

525d (2.0d) silnik n47s1 - niby najbardziej poprawiony i dalej ten sam problem, więc jeśli BMW twierdziłoby że w nowszych modelach nie ma prawa dojść do zerwania łańcucha - co tutaj niektórzy podkreślali - o zgrozo :mad2: na pewno nie decydowali by o wymianie rozrządu. Przebieg 48 tyś km :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok.

Krótkie dwa pytania w takiem razie wracając do tematu N47 wersja C i szumiących łańcuchów (mnie to również dotknęło).

 

1. Jeżeli wymieniać, to czy koniecznie oryginalne części według Was czy można zaufać że SWAG jako zamiennik ma te części również już zmodyfikowane?

 

2. Szum ktoś gdzieś opisał jako dyskomfort nie koniecznie powodujący w efekcie zerwanie. Czy tej wersji można zaufać, czy przy słyszalnych szumach definitywnie wymieniać cały zestaw? Ja słyszę je u siebie już od 10 miesięcy (17 000km) bez zmiany w jakimkolwiek nasilaniu się szumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile zaoszczędzisz na zamienniku? Oryginał kosztuje komplet ok 1500 zł.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro przystępuje do wymiany.

Przebieg 135 000.E91 320D 177 PS 2010 rok

szumi od zakupu czyli od 25000.

Zamierzam nim pojeździć i denerwuje mnie dźwięk podczas przyspieszania w przedziale 1200-2000 obr.Na jałowym cichutko

Cena zestawu u kolegi gorik79 1600 zł brutto

dodatkowo uszczelka dekla zaworów,miski olejowej,uszczelniacz na wał oraz uszczelki pod wtryski 360 zł brutto.

Robocizna - brat mechanik jako szkolenie z poznawania konstrukcji rozrządu w marce premium :D

Trzymajcie kciuki :)

w piątek po południu premiera jak nic nie wyskoczy w trakcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem kilka n47, co ciekawsze porobiłem foty, obczajcie sobie:

(najciekawsze były zawsze reakcje użytkowników aut na zerwanie łańcucha, najczęściej przywozili auto na lawecie i prosili o wymiane czujnika wałka rozrządu, bo "pan Kaziu" zczytał błąd, ale nie wiedział gdzie go znaleźć :duh: )

IMG01045-20131007-1236.jpg

IMG01042-20131007-1235.jpg

IMG01037-20131007-1234.jpg

IMG01034-20131007-1233.jpg

IMG01033-20131007-1232.jpg

 

A tu z kolei miniak i różnica między długoscią łańcucha łączącego wałki rozrządu (nowy vs. stary). Spójrzcie jak wytarta jest pokrywa zaworów.

IMG00958-20130828-1112.jpg

IMG00957-20130828-1042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOOSTRO

 

na ostatnim zdjeciu widac to wasze nieszkodliwe szuranie :) :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wal kolego galerie :) m47 tez zamieszczaj... dobrze czasem cos obejrzec ku przestrodze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.