Skocz do zawartości

320d regeneracja turbiny


sponsi1986

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wymienil na nowa ojciec kupil po regeneracji do 530d i lipa jest oni regeneruja na chinskich czesciach bez oznaczen dlatego trzeba sie znac jesli chce sie zregenerowac bo powiedza ze czesci orginalne a tu chinskie i pojedzisz troche i to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem od goscia co siedzi w czesciach BMW namiary na ta firme preturb z Radomia ze sa dobrzy i ludzie sobie chwala fakt jest taki ze komentarze ma dobre nie tylko na tej stronie jak zadzwonilem facet nie powiedzial odrazu wyslij pan tylko kazal podac nr jakis i on musi sprawdzic czy bedzie mnial czesci do niej z tej firmy co kupuje bo tylko 1 uzywa jakas angielska nie pamietam nazwy a jak nie ma to innych czesci nie wkłada tak mysle ze chyba zaryzykuje :) bo 4 tys to duzoo jak na samochod warty 16 - 18 tys skad te ceny :( za nowe turbiny

 

http://dobrymechanik.net/mechanicy/radom/preturb.html

http://www.preturb.pl/preturb/o_firmie/6,1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jezeli cie stac to kupuj nowa ja przechodzilem przez regeneracje dwa razy, mialem uszkodzony wirnik lekko i gwizdala tak jakbym na karetce jezdzil ale pompowala i chodzila dobrze,za pierwszym razem gosciu zregenerowal mi po najnizszej lini oporu chinskim shitem i auto nie mialo mocy ciagle wywalal blad doladowania wiec nie wytrzymalem oddalem mu gwarancje on zwrocil polowe kasy za robocizne i bedac w Angli wyslalem ja do firmy ktora regeneruje turbiny od 30 lat i wkoncu efekt jest konkretny ,turbo pompuje pieknie nie gwizdze,slychac tylko swist ,kiedy silnik jest zimny jest tak samo a nie gwizd a gadanie przez niektorych znawcow na forum ze te turbiny gwizdza i ten typ tak ma to gowno prawda,jezeli gwizdze tzn ze cos jest nie tak i nalezy to zrobic bo nie wiadomo kiedy sie problem rozszerzy.Reasumujac caly koszt dwoch regeneracji to 2,200zl dolozylbym tys wiecej i mialbym nowa wiec poszukaj sprawdzonej firmy z renoma bo mozna te turbiny regenerowac ale musi to byc zrobione na poziomie. Ja slyszalem duzo dobrego o firmie Cartur z Bydgoszczy ponoc robia turbiny dobrze ja u nich nie regerowalem ale znajomi chwala i mechanicy lokalni wysylaja tylko tam turbiny.Gdybys kupil nowa jesli masz garetta to mysle ze ceny zaczynaja sie od 3200zl musisz poszukac dobrze.Powodzenia
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu na forum ktoś linkował informację ze strony Garreta, że firma nie poleca regenerowania jej produktów i nie produkuje części do tego rodzaju napraw. Czyli wszystkie naprawy wykonywane są mniejszym lub większym chińskim szitem... :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja zanim padła tez zaczeła byc głosna (swistała) pierwsze objawy to brak mocyy samochod nie mniał przyspieszenia po zaslepieniu egr moc odzyskalaa ale turbina juz widocznie na wykonczeniu była i za tydzien padła :( co do tej firmy słyszalem cos o niej tez no ale w tym radomiu tez maja dobra opinie a gdzie robiles swoja 2 raazem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja ori turbina nic nie tykana przelatała ponad 300 tysięcy , pużniej puszczała olej , obecnie mam po regeneracji i przebieg 350 tysięcy i jeżdzę dalej , ale około 2 tygodnie od regeneracji już zaczeło świstać poniżej 2000 obrotów , i obecnie mam czasem tak że potrafi wręcz zagwizdać :) a gdy reklamowałem odpowiedz była taka że turbina jest w stanie idealnym i że wina musi tkwić w dziurawym dolocie , ale ,,, dolot jest ok a auto nadal pogwizduje. moja uwaga jest jedynie taka ze ta turbina ma zwyczajnie luzy , jakich wcześniej nie było ,,,

 

Drugi raz bym nie regenerował , ale i tak auto ma już spore zużycie oleju bo na 1000 kilometrów potrzebuje bak paliwa , i litre oleju więc turbiną się nie martwie bo poprostu muszę robić remont silnika , a chyba prędzej auto zmienie . w kazdym razie wole dać 2x więcej za nową turbine niż za regenerowaną , wole również kupić używke zamiast regenerować ...

 

 

a dlaczego nie regenerować ? bo mam dośc użerania się , poprostu uważam że korpus również się zużywa , oni przy regeneracji jak się nie myle wypiaskowali go no i mam poświstane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam zdecydowałem sie na oddanie turbiny do regeneracji nie bede narazie mowil gdzie zeby nie reklamowac ale jak juz bedzie samochód jezdził jakis czas to sie podzielee :)

 

Hey , jak możesz to podziel się ile kosztuje Cię regeneracja turbiny , na twoim miejscu wolałbym dołożyć i kupić nową , ostatnio szwagrowi padła turbina w golfie 1,6 i znalazłem nową turbinę Garetta za 2300 zł , w warsztacie za regenerowaną chcieli 1800 zł - więc moim zdaniem 500 zł różnicy to woogóle nie ma sensu się zastanawiać . masz pewność że masz nową i Garett to Garett , a regenrowane to loteria , jak lubisz grać w totka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zdecydowałem sie na oddanie turbiny do regeneracji nie bede narazie mowil gdzie zeby nie reklamowac ale jak juz bedzie samochód jezdził jakis czas to sie podzielee :)

 

Hey , jak możesz to podziel się ile kosztuje Cię regeneracja turbiny , na twoim miejscu wolałbym dołożyć i kupić nową , ostatnio szwagrowi padła turbina w golfie 1,6 i znalazłem nową turbinę Garetta za 2300 zł , w warsztacie za regenerowaną chcieli 1800 zł - więc moim zdaniem 500 zł różnicy to woogóle nie ma sensu się zastanawiać . masz pewność że masz nową i Garett to Garett , a regenrowane to loteria , jak lubisz grać w totka ....

 

Jak już ktoś kiedyś powiedział BMW TO NIE VW:) Do e46 nowa turbina kosztuję od 3400zł do 4100zł:) więc różnica przy regeneracji jest spora;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=134590 Zapraszam do oceny mego samochodu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zdecydowałem sie na oddanie turbiny do regeneracji nie bede narazie mowil gdzie zeby nie reklamowac ale jak juz bedzie samochód jezdził jakis czas to sie podzielee :)

 

Hey , jak możesz to podziel się ile kosztuje Cię regeneracja turbiny , na twoim miejscu wolałbym dołożyć i kupić nową , ostatnio szwagrowi padła turbina w golfie 1,6 i znalazłem nową turbinę Garetta za 2300 zł , w warsztacie za regenerowaną chcieli 1800 zł - więc moim zdaniem 500 zł różnicy to woogóle nie ma sensu się zastanawiać . masz pewność że masz nową i Garett to Garett , a regenrowane to loteria , jak lubisz grać w totka ....

 

Jak już ktoś kiedyś powiedział BMW TO NIE VW:) Do e46 nowa turbina kosztuję od 3400zł do 4100zł:) więc różnica przy regeneracji jest spora;)

 

:) w ASO do VV ta sama turbina garetta kosztuje coś koło 4tys , za regenerowaną chcieli 1800 zł , na alledrogo widziałem i za 600 zł używaną tylko tam nie maiłem pewności że będzie pasowało do tego modelu i w jakim stanie jest , znam ceny ASO w BMW i znam ceny tych samych części tylko bez logo BMW - i kosztują one zwykle 2x mniej a najśmieszniejsze jest to że wogóle na VV się nie znam ale zadzwoniłem do hurtowni motoryzacyjnej z częściami Intercars podałem nr VIN samochodu i dostałem ceny katalogowe do tego modelu chińskiego turbo i garetta , chińskie było 300 zł tańsze , namówiłem szwagra na garetta wiadomo dla czego - chce długo pojeździć

 

szwagier na początku jak usłyszał te ceny to się za głowę złapał i telefon do znajomych czy da radę coś taniej załatwić , popytałem podzwoniłem i się dało , i najfajnieszy to był tekst mechaników " co diselkiem się tanio jeździło tak to teraz się dużo zapłaci za naprawę" no nic mnie rozwaliło podejście tych ludzi - co mam tłumaczyć im że szwagier ma za free ropę , po zniżkach rabatach wymiana nowego turbo garetta plus oleje filtry robocizna wyszło mu 2300 zł :) a w tym warsztacie chceili mu brać z ASO turbinę za 4 tys , dziwi to też mnie bo kto jak kto ale warsztat nie dojścia do części ? a może po prostu jelenia trafili który był w potrzebie - to trzeba zarobić na nim niewiadomo ile ... szkoda słów

 

ale zawsze można bez fatygi zabulić 4tysie w ASO i cieszyć się że mam na części wybite logo BMW - dobrze że ACTA nie przeszło bo faktycznie tyle byśmy bulili .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna opowieść... ale Kolega ciągle opisuje przypadek VW ... i ceny dotyczące turbin do VW.

Nie wiem w jakich samochodach jeszcze występuje GARRETT GT1749V ale jak pytam o taką turbinę to wszyscy wiedzą że chodzi mi o BMW...

Jeśli kolega znajdzie gdzieś tanio taką bez znaczka BMW ( w sumie to nie wiem czy ma znaczek BMW) - chętnie kupię ;)

4kzł to nie była raczej cena ASO.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna opowieść... ale Kolega ciągle opisuje przypadek VW ... i ceny dotyczące turbin do VW.

Nie wiem w jakich samochodach jeszcze występuje GARRETT GT1749V ale jak pytam o taką turbinę to wszyscy wiedzą że chodzi mi o BMW...

Jeśli kolega znajdzie gdzieś tanio taką bez znaczka BMW ( w sumie to nie wiem czy ma znaczek BMW) - chętnie kupię ;)

4kzł to nie była raczej cena ASO.

 

oczywiście ze nie, cena w aso to prawie 6000zł:)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=134590 Zapraszam do oceny mego samochodu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zdecydowałem sie na oddanie turbiny do regeneracji nie bede narazie mowil gdzie zeby nie reklamowac ale jak juz bedzie samochód jezdził jakis czas to sie podzielee :)

 

Hey , jak możesz to podziel się ile kosztuje Cię regeneracja turbiny , na twoim miejscu wolałbym dołożyć i kupić nową , ostatnio szwagrowi padła turbina w golfie 1,6 i znalazłem nową turbinę Garetta za 2300 zł , w warsztacie za regenerowaną chcieli 1800 zł - więc moim zdaniem 500 zł różnicy to woogóle nie ma sensu się zastanawiać . masz pewność że masz nową i Garett to Garett , a regenrowane to loteria , jak lubisz grać w totka ....

 

witam 1450 regneracja w dobrym warsztacie z dobrym sprzetem i dobree opinie w necie 12 mc-y gwarancja a nowa do mojej bmw to koszt 4 tys wiec roznicaa jest tym bardziej ze planuje jeszcze z 1 rok pojezdzic i sprzedac wiec nie bede inwestował tylee kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 1450 regneracja w dobrym warsztacie z dobrym sprzetem i dobree opinie w necie 12 mc-y gwarancja a nowa do mojej bmw to koszt 4 tys wiec roznicaa jest tym bardziej ze planuje jeszcze z 1 rok pojezdzic i sprzedac wiec nie bede inwestował tylee kasy

Tylko później nie pisz przy sprzedaży, ze "doinwestowany i zadbany egzemplarz" jeśli planujesz regenerację częściami wykonanymi małymi chińskimi rączkami... :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Polecam regeneracje w turbo-tec. Robiłem rok temu i do teraz nalatałem 20tys. Turbinki nie słychać i pompuje do 2.5 bara. Podobno wstawili cały nowy środek, wiec z mojej została tylko obudowa i osprzęt. Kosztowało to 2tys ale za to 2 lata gwarancji bez limitu km.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Też słyszałem o firmie Turbo-Tec z południa Polski tylko trochę za daleko. Ja regenerowałem na miejscu w Warszawie na Bemowie w STS Turbo. Z tego co zrozumiałem obydwie te firmy naprawiają na takim samym sprzęcie (w STS byłem osobiście i widziałem). Tu gwarancję dostałem na 12 miesięcy pisemną.

 

Czy ktoś z Was może tam też naprawiał wcześcniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna opowieść... ale Kolega ciągle opisuje przypadek VW ... i ceny dotyczące turbin do VW.

Nie wiem w jakich samochodach jeszcze występuje GARRETT GT1749V ale jak pytam o taką turbinę to wszyscy wiedzą że chodzi mi o BMW...

Jeśli kolega znajdzie gdzieś tanio taką bez znaczka BMW ( w sumie to nie wiem czy ma znaczek BMW) - chętnie kupię ;)

4kzł to nie była raczej cena ASO.

 

Taka turbina wystepuje miedzy innymi w 1.9TDI.

To nie jest turbina tylko do BMW. Natomiast wyprowadzenie pod waz olejowy moze byc np pod innym katem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.