Skocz do zawartości

320D 1999r Dławi Się, Wymiana Skrzyni?


Kissmeyouknowwhere

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 2 lat mam bmw e46 320d z 1999r i od samego początku mam problem z brakiem mocy (jedzie tylko od 2000-3000 obrotów słaby na niskich a po przekroczeniu 3000 obrotów nagle się dławi, nie reaguje na gaz, a wskazówka obrotów spada do 2500 i znowu można jechać normalnie do 3000) przestudiowałem to forum wszerz i wzdłuż wydałem mnóstwo pieniędzy na między innymi : Regenerację pompy , regeneracje turbiny oraz wtrysków , zrobiłem chyba wszystko co użytkownicy forum podawali aby pozbyć się problemu (wymiana odmy, czyszczenie egr-ów , wycięcie katalizatora , sprawdzenie szczelności dolotu , wymieniłem wydech i masę innych rzeczy) dodam że na kompie nie wykazuje nic złego. Problem dalej nie zniknął pomimo wszystkich tych zabiegów. Teraz trafiłem do mechanika który pracował w ASO bmw w Austrii i wydaje się że zna się na rzeczy zaraz po oddaniu mu samochodu do sprawdzenia zadzwonił do mnie i powiedział ze problemem jest skrzynia biegów ponieważ powinna być 6-cio biegowa a jest 5-cio moje pytanie brzmi : czy to rzeczywiście może być powodem problemu? .

Po rozkodowaniu numeru win pokazuje taką skrzynię - S5D 280Z wie ktoś czy to 5cio czy 6 biegowa lub czy można to jakoś sprawdzić ?

 

Z góry dziękuję może uchronicie mnie od dalszego niepotrzebnego wydawania pieniędzy.

 

P.S poważnie myślę o wyje..... tym samochodem w drzewo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w wersjach przedliftowych skrzynie byly tylko 5 - biegowe. Pozatym gdyby byla to skrzynia to na luzie silnik tez teoretycznie powinien sie dlawic w okolicach 3000obr...A mozesz przegazowac silnik do czerwonego pola??? Masz automat czy manual??
''Impossible is nothing''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia Manualna i tak mogę przygazować do czerwonego pola. Jeśli chodzi o dniagnostykę to robiłem raz w Salonie BMW w Rzeszowie ale chyba mnie olali bo 0 błędów i powiedzieli że ten model chyba tak ma bo oni nic nie widzą , a później jeszcze kilku "fachowców" diagnozowało i również nie widzieli błędów , jednak czym i jak diagnozowali nie mogę powiedzieć gdyż jestem kompletnym laikiem a to moje pierwsze auto

 

Aha i dodam jeszcze iż aby ominąć dławienie silnika wystarczy że pociągnę go na każdym biegu do odcinki tak aby po zmianie biegu na wyższy wskazówka obrotomieża była powyżej 3200 obrotów wtedy idzie do 180km/h i jest to prędkość maksymalna na ten moment, jednak gdy chociaż na kilka sekund odpuścić gaz wtedy znowu go dławi i wskazówka spada do 2500 obrotów nie reagując na pedał gazu

Edytowane przez Kissmeyouknowwhere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozaworek turbo i ERG wymieniles? Jak nie chesz inwestowac to przeczysc przynajmniej - opis na forum w dziale sam naprawiam -> spadek mocy M47.

Poczysc tez czujnik doladowania turbo.

 

Jak jezdzi z odpietym przepywomierzem?

 

Ja bym skrzynie zostawil w spokoju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Elektrozaworek turbo i ERG wymieniles" -> swego czasu była na forum lista rzeczy które należy wymienić aby zlikwidować problem braku mocy w e46 i całą tą liste dałem znajomemu ojca który jest mechanikiem o ile pamiętam na tej liście byla wymiana lub czyszczenie egr oraz tego elektrozaworku wiec tak wymieniałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynie masz taką jak należy, no ale możesz zrobić podmianę skrzyni na inną żeby sprawdzić. skrzynia 6-biegowa nie podejdzie do twojego auta bo trzeba by skracać wał napędowy i montować inne sprzęgło z dwumasą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co pokazuje ekonomizer jak masz pedal gazu w podłodze? dochodzi do 20l ? przepływomierz bym sprawdził na twoim miejscu. Kolejne rzeczy to diagnoza podczas jazdy, znajdz kogoś z forum nawet blisko ciebie co ma inpe i podczas jazdy odczytacie parametry. Ja bym stawial że zawiesza się zaworek od turbo czy jakieś nieszczelności w podciśnieniu. Jak tam wężyki ? sprawdzone? No i czy soft do przepływki zmieniony na właściwy :)
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.