Skocz do zawartości

320d UKRĘCIŁEM ŚWIECE :((


inspektor884

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zabrałem się za wymianę świec żarowych i niestety jedna pękła :( cały gwint pozostał w bloku a wystaje tylko elektroda grzewcza ok 15 mm

Moje pytanie : jezdzić czy pozostawić na 3 sprawnych ??? ewentualnie jakie są sposoby na wykręcenie oczywiście bez zdejmowania głowicy bo to już ostateczność

Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://hotfile.com/dl/145027735/137d8ab/DSC_0175_(Kopiowanie).JPG.html

http://hotfile.com/dl/145027882/68b4724/DSC_0180_(Kopiowanie).JPG.html

http://hotfile.com/dl/145028042/67ad668/DSC_0158_(Kopiowanie).JPG.html

 

Rozwierciłem starą świece aby zobaczyć jak to się sprawa ma z tym rozwiertakiem i trzeba działać !!! jak sie nie uda to głowica do góry :(

Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dodam od siebie że w bmw nie jest tak kolorowo jak na tym filmie dotyczącym merca.

Świeca nie jest wkręcana w symetryczne zagłębienie ,więc samo rozwiercanie jest o wiele bardziej kłopotliwe, bo nie ma jak wprasować prowadzenia centrującego.

Ponadto zwróćcie uwagę że facet wyciąga wtryskiwacz i w jego miejsce wkręca adapter który umożliwia wtłaczanie powietrza aby opiłki były wypychane i nie wpadły do komory cylindra.

Sprężarka tłocząca powietrze musi mieć sporą wydajność aby można było w komorze wytworzyć nadciśnienie..

 

Błąd w sztuce może doprowadzić do krzywego rozwiercenia świecy i zniszczenia gniazda, opiłki które dostaną się do cylindra .....drobne pewnie nic nie zrobią ,nie powinny uszkodzić gniazda zaworowego ani denka tłoka. Problem w tym że po rozruchu wylecą wraz z spalinami i spotkają się na stronie gorącej z łopatkami turbiny.

Jestem święcie przekonany że łopatki mogą uleć uszkodzeniu.

 

JA PRAKTYKUJĘ JEDNĄ ZASADĘ!

Rozbrajam silnik ile się da i jadę rozgrzać go na max ,szybko wracam i błyskawicznie ściągam kolektor. Gdy się wykręca świece z gorącej głowicy nigdy się nie ukręci.

Ja osobiście trzymając się tej zasady nigdy nie miałem kłopotów..

 

Pozdrawiam Krzysiek

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy się wykręca świece z gorącej głowicy nigdy się nie ukręci.

 

tak jak kolega pisze najpewniejszy sposób, też tak ostatnio wymieniałem na ciepłym motorze zero problemów elegancko wychodzą

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autkooo SPRAWNE :)))) ukręcona świeca pozostała w silniku.. przerobiłem kapturek świecy i jakimś cudem udało mi się ją podłączyć a jutro test INPA !!!!

autko paliłem w garażu i w okolicy 0 stopni więc zagadał od pierwszego strzału a rano test na -20 :))

Pozdrawiam

Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie urwana :-) z tym że pękła tylko góra tam gdzie zachodzi klucz na świece a reszta siedzi jak zalana. w świecy wystawalo ok 20 mm zarnika więc założyłem czapkę świecy tylko delikatnie ja przerobilem. Rano samochód zapalił od pierwszego strzała co na starych świecach było by nie możliwe :-)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na potrzeby zimowego sezonu i zobrazowania jak zachowuje się diesel z niesprawnym układem grzania świec nagrałem filmik.

Jako że naprawiam sterowniki świec i każdy wypada sprawdzić wyprowadziłem wiązkę pod maskę.

Mi podłączenie sterownika zajmuje 30 sekund, dlatego pokusiłem się o nagranie tego testu.

 

Zobacz Koniecznie

 

Miłego oglądania :

 

Pozdrawiam Krzysiek

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.