Skocz do zawartości

Problem ze skrzynia biegów...


Domin_335i

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem ze skrzynia :( wczoraj w nocy jechalem autem i nagle przestaly wchodzic biegi, czasem wchodzily, ale bardzo ciężko... Dzisiaj rozgrzalem silnik i probowalem wrzucić jakiś bieg, zero efektu. Wylączylem silnik i biegi zaczely wchodzić bez problemu... wlączylem na wylączonym silniku 2 bieg, wlączylem samochod na sprzęgle i jedzie bez problemu, po chwili ciężko, ale zaczęly wchodzić wszystkie biegi ... Czy cos padlo w skrzyni ? Czy może to wina olej w niej ?
Burn Ur rubber not Ur soul :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w skrzyni zmieniony na Atf 320 Mobila. Po przejechaniu ok 50km, biegi dalej nie wchodzą na wlaczonym silniku :(

Trzeba wylączyć silnik wtedy skrzynia chodzi bez zarzutu. Biegi wchodzą jedynie podczas jazdy na lekkim gazie. Samochód z wciśnięty sprzęglem i wlaczonym biegiem jedzie do przodu powoli (jak automat, ale to manual), dopiero lekko wcisnięty hamulec zatrzymuje calkowicie auto. Czy ktoś wie co to może być ?

Przy skrzyni z lewej strony znalazlem cos w rodzaju odpowitrznika ? Pojemniczek w ksztalcie fiolki zakończony czymś w rodzaju glówki takiej jak przy odpowietrzniku hamulca.

Burn Ur rubber not Ur soul :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... zapowietrzone ? zauważylem również, że od strony kolektora, a dokladnie pod nim jest niezaślepiona dziura ok 4-5 cm średnicy chyba w skrzyni biegów i widać przez nią chyba kolo zamachowe chyba...

Jak odpowietrzyć sprzeglo najlepeiej ? może to to...

Dzięki za pomoc kolego :)

Burn Ur rubber not Ur soul :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... zapowietrzone ? zauważylem również, że od strony kolektora, a dokladnie pod nim jest niezaślepiona dziura ok 4-5 cm średnicy chyba w skrzyni biegów i widać przez nią chyba kolo zamachowe chyba...

Jak odpowietrzyć sprzeglo najlepeiej ? może to to...

Dzięki za pomoc kolego :)

Burn Ur rubber not Ur soul :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wykręcasz siłownik ze skrzyni i trzymasz go w rękach tak, aby przewód doprowadzający płyn do siłownika był u góry i wciskając oraz popuszczając trzpień siłownika powoli, wypychasz powietrze z układu do zbiorniczka zasysając płyn. Gdy trzpień zacznie stawiać opór to można już siłownik przykręcić do skrzyni.

 

Albo bez wykręcania siłownika ze skrzyni przy pomocy strzykawki z zawartością płynu hamulcowego, wciskasz go poprzez odpowietrznik na siłowniku, również wypychając powietrze z układu do zbiorniczka z płynem i zastępując go samym płynem ze strzykawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę poczytalem w necie jak to zrobić, ale dzięki za info :) Może jutro mi się to uda... wtedy napisze czy to rzeczywiście tylko zapowietrzenie... Oby nie trzeba bylo wyjmować skrzyni...
Burn Ur rubber not Ur soul :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zmienilem olej to samo, odpowietrzylem skrzynie i dalej to samo. Biorę się zaraz wyjęcie skrzyni do konca. Jak juz znajdę to ustrojstwo to muszę szybko dzialać, bo w sobote Ułęż czeka :) Dam znac oczywiscie jak jakabyla u mnie przyczyna :)
Burn Ur rubber not Ur soul :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestey jakiś "inteligent" przykręcil skrzynie ampulami, które sa mocno zjechane w środku i nie da sie ich odkręcić :( Czekam mnie wyjęcie silnika prawdopodobnie :( Jeszcze wyczytalem, że ktoś przy podobnych objawach wymienil wysprzeglik na nowy i wszystko wrocilo do normy... jutro kupie wysprzęglik, zamontuje, odpowietrze i mam nadziję, chociaz pewnie zludną, że wszystko wróci do normy :)
Burn Ur rubber not Ur soul :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ampula możesz nabić na siłę torxa w dziurę i wtedy uda się odkręcić większość śrub, poza tą cholerną na samej górze, o ile została wkręcona (większość tego na szczęście nie robi)

zaopatrz się w kilka ampuli na 1/2cala i działaj

ps wykręć wysprzęglik i zobacz czy wogóle działa, jeśli tak to niestety sprzęglo skończyło żywot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem pompke sprzegla na nową, to samo. Później kupilem na szrocie wysprzeglik, bo zamkęli już sklep kolo mnie, a dalej mi się nie chcialo jechać i dalej to samo :( no może troszeczkę lepiej, ze wskazaniem na troszeczkę :) Jutro pojadę kupic nowy wysprzęglik, jeżeli to nie jest to wtedy w weekend wyjmuje skrzynie i sprobuje tam poszukac przyczyny :)
Burn Ur rubber not Ur soul :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ampula możesz nabić na siłę torxa w dziurę i wtedy uda się odkręcić większość śrub, poza tą cholerną na samej górze, o ile została wkręcona (większość tego na szczęście nie robi)

zaopatrz się w kilka ampuli na 1/2cala i działaj

ps wykręć wysprzęglik i zobacz czy wogóle działa, jeśli tak to niestety sprzęglo skończyło żywot

 

 

Dzięki za radę napewno się przyda w weekend, bo do tego czasu bez podnosnika elektrycznego tego nie ruszę :) Górna naszczęście ktoś pominął :D

Burn Ur rubber not Ur soul :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia, czekamy na rezultat walki :)

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche jeszcze podlubalem (wyjalem wysprzęglik, poruszalem nim i odpowietrzylem, później zalozylem z powrotem) i przez chwile ok 30 sek do minuty bylo ok. Biegi wchodzily na wlaczonym silniku i wcisniety sprzegle :) Samochód nie jechal do przodu na biegu kiedy sprzeglo bylo wcisnięte, a kiedy nie bylo normalnie jechal. Chyba jednak nowy wysprzeglik, jutro go kupię :) Pedal przez chwilę bardzo cięzko i dobrze pracowal, pozniej stal sie bardziej miękki i biegi przestaly wchodzić :(
Burn Ur rubber not Ur soul :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem odpowietrzyc wysprzeglik i dalej nie da rady wbic biegu na wlaczonym silniku :( Wydaje mi się, że został odpowietrzony dobrze, dosyć cięzko chodzi. Jeszcze ma przyjść kolega mechanik zobaczyć i odpowietrzyć, ale chyba będzie jednak sprzęgło :(
Burn Ur rubber not Ur soul :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzęglik założyłem nowy i dalej to samo :( Teraz to już podejrzewam sprzęgło, bo zaczyna się ślizgać... (po ostrym dodaniu gazu rosną obroty, a predkość nie za bardzo).

Pedał chodzi według mnie dobrze... W weekend jak kumpel użyczy podnośnika wyjmę skrzynie i wtedy zdiagnozuje usterkę na 100%.

Obecnie po wymianie wysprzęglika biegi wchodzą troszkę lepiej...(oczywiście tylko podczas jazdy) Problem pojawia się przy redukcjach, bo wtedy trzeba mocno wyhamować auto i dopiero można zredukować bieg, bez wyhamowania nie wchodzi lub zgrzyta skrzynia...

Burn Ur rubber not Ur soul :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zabierałem się za wyjęcie skrzyni i .... zauważyłem, że jedna z łap (przy poduszce skrzyni) przy skrzyni ma ułamany jeden bolec. Czy jest taka możliwość, że przez to nie wchodzą biegi na włączonym silniku ?
Burn Ur rubber not Ur soul :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podniesiony przód samochodu na kobyłkach na ok 50 cm, dokręciłem wszystko odpaliłem auto, wcisnąłem sprzęgło i o dziwo biegi wchodziły... Jak opuściłem auto i wyjechałem z garażu znowu biegi nie wchodziły na włączonym silniku... Strasznie dziwna usterka :(
Burn Ur rubber not Ur soul :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.