Skocz do zawartości

320d m47n Problem z odpaleniem


Turbooo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy dziś rano wystąpił problem z odpaleniem mojej e46 320d 150 KM . Dodam ,że od pewnego czasu ponieżej temp 5 stopni Bunia długo kręciła ale w końcu odpaliła , dziś po mroźnej nocy nie dała rady .... Rozrusznik kręci nawet dość intensywnie jednak nie daje rady odpalić , w pewnym momencie nawet wydaje się ,że już odpala ale jednak kończy się na niepowodzeniu ! Bardzo proszę o pomoc i podanie możliwych przyczyny ( dodam że pompe paliwa słychać przy zapłonie więc wina musi leżeć po stronie czegoś innego ) . Przy ciepłym silniku pali na dotyk .... Szczerze mówiąc to stawiam na świece żarowe bądź na sterownik jednak nie mam pewności ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo :) świece juz kupiłem nowe, na tygodniu wymiana jak tylko przyjdą uszczelki pod kolektor i się wtedy okaże czy to nie był przekaznik :D

Innej opcji nie widzę ?! ????

Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo :) świece juz kupiłem nowe, na tygodniu wymiana jak tylko przyjdą uszczelki pod kolektor i się wtedy okaże czy to nie był przekaznik :D

Innej opcji nie widzę ?! ????

 

Kolego jeszcze ludzie piszą ,że filtr paliwa może być zapchany parafiną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejnosci stawiałbym na świece. Moja paliła regularnie ale od dwoch dni u mnie było 10 stopni mrozu i zaczeła kuleć. Na szczęście świece miałem kupione juz wcześniej i wczoraj wymieniłem.

Jest z tym troche zabawy bo trzeba odkrecać kolektor i tą półke na filtr pyłkowy. Uszczelki spod kolektora sa gumowe i były w dobrym stanie wiec nie ruszałem. Okazało sie ze grzała tylko jedna świeca.

Jak ktoś ma jakies pytania czy obawy to chętnie pomoge, póki jestem na świeżo z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Turbooo", napisałeś, że w pewnym momencie zdaje Ci się, że odpala, zobacz proszę na mój problem, "http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=176483". może coś takiego występuje? Mi też na ciepłym paliła dobrze. Świece mam wymienione. Jutro przeczyszczę filtr paliwa i dam znać czy pomogło.

Jeżeli masz objaw taki jak u mnie to raczej nie świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma przebieg filtra do stanu filtra ? mozna zrobić 100km na paliwie chrzczonym albo jakimś syfie zatankowanym i jest filtr do wymiany wiec twoja argumentacja że filtr ma dopiero 10k tyś jest śmieszna.

 

Zwłaszcz, że jest już zimno i jak paliwo kiepskiej jakości to parafina ładnie oblepia wkład filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć przepalone wszystkie świece i w niewielki mróz auto odpali, ale ostatnio jest szczególnie zimno.

Świece wymień i będzie dobrze, zresztą mogłeś je sprawdzić przez komputer w komorze silnika o czym jest pełno w necie :)

Albo spr w innpa w twoim motorze szczegółowo jest opisane która konkretnie świeca padła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem dzisiaj test INPA i probram nie wykazał żadnych błędów a samochód nadal ma problemy z paleniem !!!

Zakupiłem już nowe świece NGK i teraz się zastanawiam czy opłaca się je wymienić czy lepiej oddać i szukać problemu w innm miejscu ??

Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - nie skąpic na mechanika jeśli jest ryzyko rozje.... czegoś.

 

Jakoś w beemkach mają tendencję do zapiekania się świece, nie wiedzieć czemu. Wymieniałem w tym roku i mechanik się pół dnia z nimi bawił.

Za to potem ładnie na pastę i odpowiedni momencik wkręcił.

 

Co jeszcze warto sprawdzić - w kompie Ci pokaże jak świece padnięte - przynajmniej DIS.

Pokaże Cie też sterownik - głównie jak błąd wszystkich świec.

 

Nie pokaże bezpiecznika 104 chyba?

 

Ale warto jeszcze sprawdzić akumulator (u mnie przy mrozach obroty skakały jak był za słaby - wymiana rozwiązała problem), termostaty oba, czujnik temp silnika, cieczy i przepływomierz. Generalnie się warto podłączyć pod kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic nie daje, przeciez to nie maluch ze ssaniem :D

No wyobraż sobie ze bez tego bym wtedy auta nie odpalił 3 razy kreciłem i nie chcial zagadac a po nacisnienicu gazu wkońcu zapalił.

NIe wiem czemu ale tylko tak przez tydzień mrozów mogło auto odpalić wiec NIe oceniaj pochopnie wypowiedzi

Jakoś w beemkach mają tendencję do zapiekania się świece, nie wiedzieć czemu. Wymieniałem w tym roku i mechanik się pół dnia z nimi bawił.

Za to potem ładnie na pastę i odpowiedni momencik wkręcił.

 

Co jeszcze warto sprawdzić - w kompie Ci pokaże jak świece padnięte - przynajmniej DIS.

Pokaże Cie też sterownik - głównie jak błąd wszystkich świec.

To samo sprawdzisz w inpie, A jezeli chodzi o wymiane swiec, jezeli na zimnym motorze sie wymienia to sie ukrecaja,

Ja wymienialem miesiąc temu, wymiana bez problemu

No to roboty sobie narobiles albo zostaw ją w spokoju i tak jezdzij,a trzy pozostale jak Ci poszlo???

Popieram :) Planowanie glowicy jest Droga zabawa, a swiece i tak sa tylko wspomagaczem zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie samochód już stoi na placu ! Dziś rano chciałem sprawdzić czy odpali mi po naprawie no i ku mojej radości auto załapało na dotyk przy -19 stopniach ! Winne były 3 świece które nie grzały a przy okazji wymieniliśmy filtr paliwa i wczyściliśmy EGR :) POLECAM TĄ OSTATNIĄ CZYNNOŚĆ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.