Skocz do zawartości

Olej z SERVISU do skrzyni aut. Shell czy REWANOL ???


Marsel

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chciałem z wami podzielić się małą ciekawostką, otóż kupowałem w BMW Tłokiński w Łodzi olej do asb, chciałem 7l, powiedziano mi iż mają tylko w 20l bańkach, lecz nie ma najmniejszego problemu - mają bańki i odleją ile pan chce, ja na to ok poproszę 7l. Za ok 10 min olej gotowy. Poinformowano mnie iż jest to Shell symbolu nie pamiętam. Następnego dnia biorę się od rana za wymianę i ku mojemu zdziwieniu, oglądam baniuszki z olejen z ASO i dwie po 1l i jedna 5l. Litówki w szatuch botelkach a 5l jakby w złotawej ani jedna nie posiada naklejek golusieńkie, przyglądam się dokładniej 5l i co widzie wytłoczony napis REWANOL !!!!!!!!

I kto mi teraz powie, co sprzedaje serwis BMW ??????? Shell czy Rewanol?

Na aukcji na allegro 5l rewanol 250 zł w serwisie 1l oleju 97.50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem z wami podzielić się małą ciekawostką, otóż kupowałem w BMW Tłokiński w Łodzi olej do asb, chciałem 7l, powiedziano mi iż mają tylko w 20l bańkach, lecz nie ma najmniejszego problemu - mają bańki i odleją ile pan chce, ja na to ok poproszę 7l. Za ok 10 min olej gotowy. Poinformowano mnie iż jest to Shell symbolu nie pamiętam. Następnego dnia biorę się od rana za wymianę i ku mojemu zdziwieniu, oglądam baniuszki z olejen z ASO i dwie po 1l i jedna 5l. Litówki w szatuch botelkach a 5l jakby w złotawej ani jedna nie posiada naklejek golusieńkie, przyglądam się dokładniej 5l i co widzie wytłoczony napis REWANOL !!!!!!!!

I kto mi teraz powie, co sprzedaje serwis BMW ??????? Shell czy Rewanol?

Na aukcji na allegro 5l rewanol 250 zł w serwisie 1l oleju 97.50 zł

Opakowania mogly im pozostac po Ravenol-u,ktory np dostarczyl klient na wymiane,choc nigdy nie bedziesz pewien co ci sprzedali.Nie wiem po co poszedles po ten olej do ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za błąd olej RAVENOL,

wiesz chyba dla uspokojenia własnego sumienia choć teraz jest dopiero zszargane, miske kupiłem u tego kolesia co sprzedaje właśnie ten olej i zastanawiam się czy nie trzeba było kupic i oleju chyba wyszło by na to samo nie mówiąc o cenie, choć w ASO udało się wyrwać z dobrm rabatemale zawsze jednak troszke więcej niż na alledrogo

Edytowane przez Marsel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suma sumarum, olej zmieniany przy 170 tys był w wyśmienitym stanie minimalnie zmieniony odcień jakby bardzo słabiutka cherbatka, liczyłem na brązowy, brak jakiegokolwiek osadu w misce, minimalny nalot na magnesach, lata jak wściekła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ten zestaw podejdzie

http://allegro.pl/olej-miska-prowadnica-bmw-e90-e91-e92-e93-e60-e61-i2060838400.html

 

I opis z :

 

*** oryginalna, nowa, plastikowa miska / misa olejowa z zintegrowanym filtrem oleju i uszczelką

numer części ZF - 0501 216 243 / BMW 24117571227

*** oryginalna, nowa, plastikowa prowadnica / hilza wtyku elektrycznego skrzyni biegów

wraz z simeringami, do wymiany przy kazdej zmianie oleju i miski / filtra.

numer części ZF - 0501 216 272 / BMW 24347588725

*** 10 litrów oleju Ravenol ATF 6HP Fluid, w dwóch 5 litrowych zbiornikach.

 

Ravenol ATF 6HP Fluid jest pełno syntetycznym olejem ATF.

 

Jest pełnowartościowym odpowiednikiem oleju ZF LifeguardFluid 6.

mam rozumieć że przy wymianie zwykłej wchodzi 7 litrów ?

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj gościowi numer vin to wszystko sprawdzi i dobierze do twojego auta.

Możesz kupić poza allegro to zapłacisz 800zł z przesyłką.

Sprzedawca pewny(prezes forum 7er) sam od niego brałem i wszystko ok.

sprzedam części do bmw M5 03.2007r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ten zestaw podejdzie

http://allegro.pl/olej-miska-prowadnica-bmw-e90-e91-e92-e93-e60-e61-i2060838400.html

 

I opis z :

 

*** oryginalna, nowa, plastikowa miska / misa olejowa z zintegrowanym filtrem oleju i uszczelką

numer części ZF - 0501 216 243 / BMW 24117571227

*** oryginalna, nowa, plastikowa prowadnica / hilza wtyku elektrycznego skrzyni biegów

wraz z simeringami, do wymiany przy kazdej zmianie oleju i miski / filtra.

numer części ZF - 0501 216 272 / BMW 24347588725

*** 10 litrów oleju Ravenol ATF 6HP Fluid, w dwóch 5 litrowych zbiornikach.

 

Ravenol ATF 6HP Fluid jest pełno syntetycznym olejem ATF.

 

Jest pełnowartościowym odpowiednikiem oleju ZF LifeguardFluid 6.

mam rozumieć że przy wymianie zwykłej wchodzi 7 litrów ?

Ja kupiłem u tego człowieka cały komplet (wyciek oleju z pod miski)Olej i miskę wymieniłem sam. Auto jeździ już rok i wszystko śmiga idealnie.A ogólnie z olejami w serwisie to bywa różnie.Jakieś dwa miesiące temu kupowałem olej do Dynamic Drive i myślałem że będzie w bańkach BMW a człowiek przynosi mi olej w standardowych opakowaniach firmy pentosin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ten zestaw podejdzie

http://allegro.pl/olej-miska-prowadnica-bmw-e90-e91-e92-e93-e60-e61-i2060838400.html

 

I opis z :

 

*** oryginalna, nowa, plastikowa miska / misa olejowa z zintegrowanym filtrem oleju i uszczelką

numer części ZF - 0501 216 243 / BMW 24117571227

*** oryginalna, nowa, plastikowa prowadnica / hilza wtyku elektrycznego skrzyni biegów

wraz z simeringami, do wymiany przy kazdej zmianie oleju i miski / filtra.

numer części ZF - 0501 216 272 / BMW 24347588725

*** 10 litrów oleju Ravenol ATF 6HP Fluid, w dwóch 5 litrowych zbiornikach.

 

Ravenol ATF 6HP Fluid jest pełno syntetycznym olejem ATF.

 

Jest pełnowartościowym odpowiednikiem oleju ZF LifeguardFluid 6.

mam rozumieć że przy wymianie zwykłej wchodzi 7 litrów ?

 

W pelni polecam tego sprzedawce - po telefonie rano wyslal towar tego samego dnia i na drugi dzien juz olej i miska wymienione :)

jezdze juz rok i wszystko jest w porzadku :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, kompetentny człowiek, ja rownież kupowałem u niego miske, wystarczy podać nr VIN i po sprawie, choć nie wiem czy nie zrobiłem błędu biorąc samą miskę a olej w ASO, lecz teraz już mleko się rozlało,

ogólnie sprzedawca godny polecenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam na forum ,

Mam drobne pytanko , nie dawno nabyłem e90 2.0d 163km 2006 r w ABS i mam drobny wyciek z pod miski ABS , zdecydowałem ,że zrobię wymianę oleju zgodnie z wyżej wymienionym zestawem od znanego już sprzedawcy( skrzynia pracuje prawidłowo więc tutaj może jakieś zastrzeżenia co do wymiany bo wiem ,że zdania są podzielone. wymieniać nie wymieniać) czy w E90 również się robi adaptację skrzyni po wymianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.