Skocz do zawartości

Drugie auto - mam dylemat


Rez

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać.

 

Żonie udało się zrobić wreszcie prawo jazdy, więc jest dobry pretekst żeby zakupić drugie auto. Wiadomo, niedoświadczony kierowca + napęd na tył zwykle źle wróży, ale doszedłem do wniosku, że powinna dziewczyna od samego początku sobie dobre nawyki wyrabiać. Auto, jak to pierwsze w życiu, będzie miało ciężki żywot. Upalone sprzęgło, obcierki parkingowe itp. Dlatego chcę, żeby był to jeden ze starszych modeli. I tu pojawia się dylemat - który wybrać?

 

Pod uwagę biorę:

 

seria 3 - e30 lub e36

seria 5 - e34 albo e39

seria 7 - e32 albo e38

 

czyli praktycznie wszystko, co pojawiło się we wspaniałych latach 90-tych. Oczywiście manual, benzyna, sedan/coupe/cabrio.

 

Chętnie posłucham Waszych opinii (szczególnie opinii użytkowniczek) - który z tych modeli nadaje się najlepiej na pierwsze auto.

Lepiej brać duże i bezpieczne, czy mniejsze, które łatwiej zmieści się na parkingu? Jak wygląda kwestia awaryjności i dostępności części?

Stosunek cena/jakość też ma znaczenie.

 

Dzięki,

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego drogi, dla żonki najlepiej kupo e36 compact, możę nawet być 318ti a niech się cieszy ze ma 140km. Moim zdaniem najlepsza fura do nauki jazdy, tania w ekspolatacji a słabsze wersje 316 105km wyrwiesz za 5-7tyś. Auto gabarytami małe, wiec nie poobciera się zanadto, a jeśli nawet to nie bedzie szkoda aż tak bardzo jak 5 czy 7. Po za tym tanie w ekloatacji jest o niebo bardziej niż wieksi braca, bo tylny zawiasz masz z e30, z przodu wymienne poszczególne elementy. Silniki proste, wiec prawie każdy mający łeb na karku mechanik go naprawi.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie E36 compact ale na początek tylko manual. Jak się ktoś na początku nauczy tylko automatem to już kapa :mad2:

Nigdy nie będzie miał frajda z machania lewarkiem a pozatym manuale w Betach to sama przyjemność :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie przesadzajcie też z tą zimą. :) Drogi najczęściej są czyste i w sumie trzeba uważać może kilka dni w roku. Zresztą jak są kiepskie warunki to wszyscy się tak wleką, że ciężko sobie krzywdę zrobić jadąc ostrożnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Też skłaniam się ku e36, zwłaszcza, że rozsądne auto da się w tym momencie kupić za naprawdę niewielkie pieniądze. Manual musi być, bo nie chcę, żeby kobieta już na samym początku swojej "kierowniczej" kariery zapomniała jak się wiosłuje skrzynią. A znam kilka przykładów osób, które po jeździe automatem w manualu są bezradni - auto gaśnie, ciągną na biegu do odcinki, bo się zapomną itp. W drugą stronę łatwiej jest się przesiąść, bo jedyne, co można odwalić to lewą nogą wdepnąć na hamulec, szukając sprzęgła i nabić sobie guza na czole kierownicą (byłem świadkiem takiej akcji :D).

 

Jeszcze jedno pytanie - jak e36 to jaki silnik benzynowy do zagazowania jest najlepszy?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeszcze jedno pytanie - jak e36 to jaki silnik benzynowy do zagazowania jest najlepszy?

 

Pozdrawiam.

 

Każdy jest dobry do gazu, pod warunkie że bedzie to sekwencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.