Skocz do zawartości

320d 136km problem z biegami


blachaxxx

Rekomendowane odpowiedzi

a moze podpory silnika lub skrzyni Ci padly, stąd tez problemy z prawidlowym zakresem dzialania lewarka w stosunku do wbicia biegu. A czy przy mocnym szarpaniu lewarka do gory nie wyskakuje z tego gniazda?? ni9c tam sie nie obluzowalo??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no musze przyznac ze pierwszy takie przypadek z ktorym sie spotykam... a widzialem wiele. Daj znac koniecznie co sie stalo bo jestem bardzo ciekaw przyczyny. Sugerujesz skrzynie... ale tak NAGLE?? bez zadnych wczesniejszych objawow??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę przeszedłem wiele z tym autem, mówię że w najgorszym wypadku jak to nawet skrzynia nie są takie drogie - wcześniej chodziło wszystko ok, no może poza powrotem lewarka z 5 biegu ale to jest częsta usterka i za bardzo mi nie przeszkadza, dojechałem dzisiaj do skrzyżowania i lipa. Dostane diagnozę to opiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dokladnie mialem to samo :)

jedziesz do mechanika, wstawia cie na podnosnik, wsadza lapki nad skrzynie tam gdzie wybierak od dzwigni jest i patrzy czy jest tam taka zawleczka, jesli jest to ją wstawia na nowo, jeśli brak jak było u mnie to bierze srube i narkętke i wio :D 3 minuty naprawa trwała i już sie nie powtórzy :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, przy aktualnych temperaturach pierwsze wbicie 2. biegu to jest walka z drążkiem zmiany biegów. chyba, żeby pokombinować z jakimiś specjalnymi olejami przekładniowymi na ciężkie mrozy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

a czy takie obiawy to tez wina tej tuleji:

cieplo, najgorzej jest z 5 na 4 mianowicie szybko i mocno zmienic bieg wchodzi, a spokojnie normalnie to czuje ze niechce wejsc odpuszczam leciutko i jeszcze raz i wchodzi, takie opory tylko przy redukcjach, ze zwiekszaniem miegow np/ 3 na 4 itp niema problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.