Skocz do zawartości

E39 530d Kodowanie licznika - czerwona kropeczka.


gbocz334

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie czym zakodować licznik w E39 530d automat, bo przełożyłem licznik z innej BMki i świeci mi się czerwona kropeczka, bardzo bym prosił o instrukcje czym i jak to zrobić mam interfejs i INPE (INPĄ - pewno nie zrobi) NCS? Ale jak? Bardzo proszę o informacje.

 

Pozdrawiam!

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja wymienilem licznik na inny poniewaz moj stracil pixele i w nowym dziala mi tylko predkosc , paliwo i komputer , ekonomizer , obroty i temp nie dziala , przy okazji swieci sie kilka innych kontrolek no i ta czerwona kropka. Moje pytanie brzmi czy jesli kupie taki zestaw o ktorym jest mowa to dam rade to naprawic ?. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PA Soft. Robi się tym bardzo szybkoi przyjemnie. Zmienisz i przebieg i VIN.

 

Luczar - z tego, co dzisiaj mi (w paru punktach) powiedziano, łatwo, szybko i przyjemnie jest tylko w autach sprzed liftu elektronicznego (08.1998). W autach po lifcie (1999+) trzeba rozbierać licznik i bawić się w lutowanie :mad2:

 

Witam , ja wymienilem licznik na inny poniewaz moj stracil pixele i w nowym dziala mi tylko predkosc , paliwo i komputer , ekonomizer , obroty i temp nie dziala

 

Być może wsadziłeś licznik z auta przed liftem elektronicznym do auta po lifcie elektronicznym (albo na odwrót?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PA Soft. Robi się tym bardzo szybkoi przyjemnie. Zmienisz i przebieg i VIN.

 

Luczar - z tego, co dzisiaj mi (w paru punktach) powiedziano, łatwo, szybko i przyjemnie jest tylko w autach sprzed liftu elektronicznego (08.1998). W autach po lifcie (1999+) trzeba rozbierać licznik i bawić się w lutowanie :mad2:

quote]

 

Wiesz co, to zależy od chipa uzytego w liczniku. Jest taki jeden rodzaj co PaSoft go nie ruszy (juz spotkalem go). Do tej pory robiłem korekte w moze 2 poliftach (tzn. liftach elektronicznych 2000r około i posżło) więc ciezko mi jakos ogólnie o wszystkich sie wypowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt pasoft radzi sobie niezle z e39, ale czasami wysadza w powietrze kodowania i trzeba sie bawic dis'em zeby ustawic kodowania na nowo.

nie wiecie co zrobic z licznikiem? ludzie ja wam wszystko zrobie. dzwoncie, piszcie. kodowanie, programowanie, naprawa pixeli, przebiegi. zrobie to nawet wysylkowo bez auta. ;) cenowo tez sie dogadamy (z milosci do marki).

czerwonej kropki tez sie nie boje - hahaha!! :D

Nie ma rzeczy niemożliwych, tylko ludzie którzy nie chcą tego zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a ile moze kosztowac kodowanie nowego licznika poliftowego?

 

A co rozumiesz przez "kodowanie"?

Generalnie - w Warszawie od 150zł do 500, w zależności, co jest do roboty.

5 stów to opcja, kiedy zmieniasz w polifotwym e39 małe OBC na duże i trzeba samochód poinformować, że teraz ma już IKE a nie IKA, wpisać w zegary prawidłowy VIN, przebieg, zakodować itp.

A półtorej stówy to kodowanie, które można sobie samemu zrobić NCSem (jak się ma interfejs).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

tak.. kodowanie kodowanie.. i licza sobie nie sto i stopiecdziesiat... kolega kropeczka na liczniku informuje, ze przebieg (odometr) w liczniku jest inny niz w immobilizerze. Wlaczasz PaSoft i sprawdzasz ile masz przebiegu w EWS i taki wpisujesz sobie do IKE... i kropka powinna zniknac. Odwrotnie sie nie da, jesli masz EWS zablokowany, kapujesz?

 

A do kolegi, ktory wymienil liczniki bo jemu pixele nie dzialaly. Wejdz w PaSoft do IKE, i pozadnie pozaznaczaj sobie wyposazenie auta... Albo najlepiej jakbys mogl na chwile polaczyc stary licznik i przekopiowac pamiec z niego. Wtedy zapiszesz sobie plik na komputerze i wgrasz za pomoca tego pasoftu do nowego licznika. Powinno zadzialac. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Witam wszystkich , ostatnio zmieniałem licznik w mojej buni e39 525i m54 radio duże NAVI mk3i high cluster, znalazłem z identycznym numerem , zmieniłem vin przebieg przekodowałem wszystko z ews do ike kropka zniknęła i wszystka gra prawie... Chciałem ustawić ilość wyświetlanych opcji w BC tylko dystans jedno spalanie i czas ale teraz nie mogę włączyć funkcji PROGRAMING po przytrzymaniu przycisku BC, wcześniej odrazu włączało się NAVI i było do zaznaczenia co dusza pragnie teraz nic się nie dzieję, przejrzałem całego pa softa i jedyne co znalazłem w IKE -->reprograming--->Languages and setting, po kliknięciu wyskakuje komunikat WRONG information output selected, próbowałem zmienić tam na inną opcję ale od razu włącza się alarm i jakieś dziwne odliczanie wyświetla się na ekranie Navi ,nie chcę czegoś zepsuć.Ustawiona jest pierwsza opcja Multi-information display (code 01).Czy ktoś wie co tam ustawić?? Z góry dziękuję

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/924/KSKWQf.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/923/erUMmo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

Mam problem ponieważ chciałem wymienić taśmę w liczniku w wyniku czego licznik do wymiany.

Wymieniłem na inny ale ten drugi miał 2razy większy przebieg którego nie dało się zmienić ale dało się zmienić VIN. Niestety ten wysoki przebieg zapisał się w EWS wraz z VINem tego drugiego licznika (o ile to możliwe ale tak mi pa soft pokazuje) kupiłem trzeci licznik z idealnym przebiegiem ale nie mogę zmienić VINu nie działa klima data w radio i pewnie inne rzeczy czy ktoś wie jak to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.