Skocz do zawartości

Nagłosnienie E39


Puerto528i

Rekomendowane odpowiedzi

ja zrobiłem tak

 

przód głośniki HERTZ 13cm, wywaliłem nokie i wstawiłem hertz ,uszczelniłem + zwrotnice

wymienione gwizdki w drzwiach na te z zestawu hertz

wymieniłem przewody

dałem wzmacniacz + zrobiona tuba do tyłu nad akumulatorem

rewelacji nie ma ale o niebo lepiej niż seria

głośniki z tyłu (mam touringa) te w dachu odpiąłem

jakoś to gra ale i tak słyszałem lepsze audio w Skodzie seryjne powala na kolana niż w naszych autkach :D

 

zainwestowałem :

głośniki 250 zł

wzmacniacz 950 zł

tuba + głośnik jakieś 600 zł

trochę wyszło ale i tak warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie:)

a jaka średnica głośników jest z tyłu???

ja narazie myśle nad wymianą serii bez tuby , tylko jak patrzyłem do do przodu razem z gwizdkami to na zestaw za 560 zł i chodzi mi teraz o tył bo nie wiem jaka tam jest srednica:)

 

 

jeżeli pytasz o tył w touringu w dachu (podsufitce ) to tam są16 cmm ,ale jest tam mało miejsca na inne głośniki (jest płytko )

bez przeróbek też coś można dobrać,ale podobno nie gra to dobrze ;)

trzeba wygłuszać dach ;)

i jak nie dasz wzmacniacza to nie ma sensu wymieniać nawet przodu

niestety nasze radio (tuner) w serii ma wzmacniacz 25W ;) :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi o wymiane glosnikow z przodu ale z telefone na pokladzie jak to rozwiazales bo z tego co wiem to seryjne maja wyjscia na tel czyli 4 piny 2 radio i 2 tel. chodzi mi oczywiscie o zestaw glosnomowiacy.

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi o wymiane glosnikow z przodu ale z telefone na pokladzie jak to rozwiazales bo z tego co wiem to seryjne maja wyjscia na tel czyli 4 piny 2 radio i 2 tel. chodzi mi oczywiscie o zestaw glosnomowiacy.

 

nie nic takiego

sygnał do wzmacniacza wziąłem z tylnych głośników ,i telefon na bluetooth działa bez problemu

;)

 

p.s. nie ten dział ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przednie nie mialy osobnych wejsc na zestaw glosno mowiacy??? dziwne bo jest filmik na YT gdzie gosc wlasnie pokazywal zw czym cala rzecz jesli chodzi o audio e39

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jesli masz telefon i zestaw głośnomówiący to ori głośniki sa dwucewkowe, jak zamienisz te głośniki i wstawisz zwykłe jednocewkowe to jakość dźwięku może i się polepszy ale nie będzie głosu z telefonu.

 

kurcze mam telefon bluetooth i działa normalnie

nie kumam o czym piszecie

mam i działa ;)

miałem standardowe głośniki noki

fakt jak dałem sygnał RMA to jak ktoś dzwonił to było bardzo cicho ,ale jak dałem sygnał z tylnych głośników to wszytko śmiga elegancko

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jesli masz telefon i zestaw głośnomówiący to ori głośniki sa dwucewkowe, jak zamienisz te głośniki i wstawisz zwykłe jednocewkowe to jakość dźwięku może i się polepszy ale nie będzie głosu z telefonu.

 

 

i wlasnie oto mi chodzilo.

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja od siebie dodam , że głośniki w touringu w dachu to 13cm.

A najgorszym elementem w tym zestawie jest fabryczne radio. Jest na wskroś fatalne.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam , że głośniki w touringu w dachu to 13cm.

A najgorszym elementem w tym zestawie jest fabryczne radio. Jest na wskroś fatalne.

w pełni zgadzam Się z kolegą, dlatego wszelkie zmiany audio najlepiej zacząć od jednostki sterującej a dopiero potem głośniki

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ~1550zl dostepny jest orginalny zestaw doposazajacy "Sound Modul System". W jego sklad wchodzi 6 glosnikow (2 niskotonowe 130mm w przednie drzwi, 2 wysokotonowe 25mm w przednie drzwi oraz 2 coaxialne 160mm w podsufitke) okablowanie oraz wzmacniacz. Czy ktos mial juz do czynienia z tym zestawem? jak to gra?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyglada troche inaczej niz myslisz. Jesli chcesz miec dobry dzwiek w aucie za 2 tys zl to jest to mozliwe, ale nie ma nic wspolnego z wymiana glonikow na fabryczne BMW.

 

Drzwi przednie wygluszasz, montujesz 13 lub lepiej 16cm jakies tonsil, dls- zaleznie od kasy. Piszczki w oryginalne miejsca przy lusterkach i kierujesz na swoje uszy. Z tylu jedyny glosnik to sub. Najlepiej skrzynka basowa ktora zasilisz monoblokiem. Przod tez pracuje pod wzmakiem 4 kanalowym. Tanie i dobre sa Alpina V12 i Sony XM. Fajnie tez mienic jednostke sterujaca na cos z 24 bitowym przetwornikiem dzwieku.

 

Cos takiego na wiosne zagosci u mnie. Ja z przodu daje zestaw odseparowany tonsil speed 1300 a skrzynke strugam sam na glosniku 20cm 100w takze tonsila. Jak chcesz zeby Ci wymasowalo moszne, to mozesz pokusic sie o 30cm 120w tego producenta, ale mnie znajomi namowili na mocny ale nie ciagnacy sie bas, co uzyskam glosnikiem o mniejszej srednicy.

 

Radyjko zakupione to Pioneer RS, ktore bedzie schowane pod klapka i zamontowane sterowanie z kierownicy. Audio dyskretne, skuteczne i za rozsadna cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszych autach zrobić dobre audio za niedużą kasę to nie problem. W nowszych gdzie mamy już navi/tv i kupę seryjnych beznadziejnych głośników to już duży problem. Jak człowiek się przyzwyczai do dobrego grania to niestety w serii pozostaje tylko wyciszyć radio i słuchać silnika :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fabryczne Top HiFi DSP z 12 glosnikami + SubWoofer pod tylna polka i gra bardzo niezle!

Nie mozna zrobic Um-Cyk na zimnym lokciu, ale to nie o to chodzi.

Wiem, ze te inne radyjka seryjne nie robia szalu, ale ta wersja jest :cool2:

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak tak psioczycie na seryjne głośniki to ja chętnie zaopiekuję się głośnikami wymontowanymi z któregoś z waszych aut. Najlepiej jak ktos chce się pozbyć 13cz 40W oraz sporanów.

Ja tam nie marudzę na seryjne nagłosnienie i chętnie sobie dołoże w drzwiach z tyłu.

Radio wymontowałem i wstawiłem soniaka takiego z górnej półki i Poprawa jest o 500% < bardzo pomocny jest procesor dźwięku DSO>

 

Dodam , że ja auto nagłaśniam dla siebie oraz dla tych którzy ze mną jadą a nie dla przechodniów. Mam dźwięk wystarczająco głośny by nie docierały żadne dźwięki z zewnątrz a jednocześnie bardzo czysty.

Nie muszę nawet kożystać z połowy mocy radia < to już okropnie głośno>

 

Oryginalne radio do pięt nie sięgało.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.