Skocz do zawartości

E90 - aktualizacja sterownika silnika przez winkpf ??


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zarejestrowani
Adaptacje robisz inpa lub dis w dziale skrzyni biegow potwm wybierasz steuern i reset

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 338
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego @dziqsek doszły mnie słuchy, że na anglojęzycznych forach podniosłeś wiele CCC ubitych :) Więc mam dla Ciebie zlecenie jeśli chcesz mam dwie CCC ubite kolegi, jedna wyświetla tylko napis BMW a druga walnięty ma CCC-ANT. Oczywiście po spolszczeniu.

 

Impossible, all you can do is upload some custom eversion based on some belgium/russians who make customs, or buy it on Warsaw market from pirates or on local ebay, but be very carefull i already repaired some of e60/e90 after uploading shitty custom.Remote coding - just write me PM or email:xxxxxxxxxxx

 

Może Ty byś mi to postawił, bo ja już się męczę z tym z tydzień. :cool2:

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze ktos na to pozwolil bo kolega to nie jedyny przypadek najgorzsze jest to w tym wszystkim ze oni zeby zrobic cokolwiek online rozpowszechniaja bardzo dore softy i ucza jednoczesnie innych czesto jest to 50-100pln rece opadaja

 

no, to powinno być za darmo. wiedza nie zna barier finansowych i prędzej czy później i tak dociera do każdego zainteresowanego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Musisz mieć zaimportowane pliki dla e46, nie możesz używać innych. Po za tym co chcesz zrobić? Tylko zaktualizować sterownik? Wybierz comfort mode i niech sam Ci zasugeruje najnowszy.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Próbuję przywrócić moc fabryczną auto z belgi moc 110 kw. Aktualnie w sterowniku taki numer 7808865, jak znaleść pasujący ale 120 kw. I drugie pytanie, jak w winkfp zmienić numer oprogamowania które chcę wgrać. Wiem jak zaktualizować, ale jak kazać wgrać mu inny ?? Moja propozycja,

 

F1 COMFORT MODE,

F1 ENTER ZUSB, (tu wpisuję numer oprogramowania który chcę wgrać?)

wysakuje tabelka informująca o typie sterownika który chcę zakualizować

OK

wiunu nie wpisuję bo nie zmieniam,

F8 DONE

:roll:

Pozdrawiam, Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Próbuję przywrócić moc fabryczną auto z belgi moc 110 kw. Aktualnie w sterowniku taki numer 7808865, jak znaleść pasujący ale 120 kw. I drugie pytanie, jak w winkfp zmienić numer oprogamowania które chcę wgrać. Wiem jak zaktualizować, ale jak kazać wgrać mu inny ?? Moja propozycja,

 

F1 COMFORT MODE,

F1 ENTER ZUSB, (tu wpisuję numer oprogramowania który chcę wgrać?)

wysakuje tabelka informująca o typie sterownika który chcę zakualizować

OK

wiunu nie wpisuję bo nie zmieniam,

F8 DONE

:roll:

 

Tego nie robi się przez zmianę softu, zdjęcie kagańca nie wymaga wgrania innego softu, ale warto po zdjęciu kagańca uaktualnić do najnowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tego nie robi się przez zmianę softu, zdjęcie kagańca nie wymaga wgrania innego softu, ale warto po zdjęciu kagańca uaktualnić do najnowszego.

 

Jeśli wiesz jak się to robi to podpowiedz koledze zafir i innym użytkownikom. Chyba na tym polega idea forum, a może na reklamach płatnych usług na pw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wiem jak się to robi to nie znaczy że od razu będę leciał z gotowa receptą. Poza tym na tym forum w innym miejscu jest napisane jak to się robi więc niech kolega zafir poszuka.

Forum jest bazą wiedzy ale trzeba jej poszukać. Chciałem kolegę wyprowadzić z błędu żeby poszukał gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szatynwroc, jak możesz to zapodaj linkiem, do opisu sciągnięcia kagańca. Ciekawe jak bez zmiany softu silnika w module dde, można odblokować 120 KW. Według mnie moc nie jest ograniczona w sofcie, po prostu soft wgrany do sterownika generuje z tego silnika 110 KW.
Pozdrawiam, Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zdjęcie redukcji mocy robi sie tylko poprzez wgranie softu a nie zadne inne zmiany. Tyle w temacie....

 

 

 

Sent from my GT-I9100 www.bimmerretrofit.pl

Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia w moduły BMW, konwersją BMW z importu USA. Obsługujemy samochody serii Exx/Fxx/Gxx


Naprawa Nawigacji CCC/CIC/NBT


Nasza firma posiada w BMW AG status AfterSales Online System Partner - www.serwisujemyBMW.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy :search:

 

Nie trzeba wymieniać softu bo kaganiec założony fabrycznie (redukcja mocy) nie działa tak jak chip tuning.

Tak dla ciekawostki powiem że jeśli auto ma założony kaganiec i robisz update softu silnika to program podaje ze nowy soft będzie miał numer X.

Jak kaganiec zdejmiesz i robisz update softu silnika to program też podaje że nowy numer softu będzie X. Więc soft jest ten sam niezależnie czy masz kaganiec czy też nie :-)

 

Dlatego też wystarczy przekodować auto, zresetować CAS i sterownik silnika do zera aby odczytał że niema już redukcji mocy i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
No nie do końca i nie zawsze, z reguły faktycznie jest jak napisałeś ale trafiają się też wersje sterowników w których kagańca już tak łatwo nie zdejmiesz ( wszystkie wersje ED i autka po 2009) w których oprócz zmian w FA odnośnie redukcji mocy trzeba też w winku podać numer sterownika który takiej blokady nie posiada ( bardzo często jest to wersja różniąca się tylko ostatnią cyferką). Oczywiście w ASO kagańca nie zdejmą bo jak zwykle " się nie da Proszę Pana, za to możemhy zaproponować BOX AC schnitzera lub fabryczny zestaw podnoszący moc o 12km i 30nm za drobne 11k po rabatach" ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.