Skocz do zawartości

320i Wymiana jednego wahacza


Caarl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mój mechanik stwierdził, że należy wymienić prawy wahacz. Niektórzy sugerują mi wymianieć od razu też lewy, bo ponoć lepiej nie wymieniać pojedyńczo tylko lepiej od razu dwa. Jak to jest w końcu?

 

Jaką firmę polecacie? Cenowo wychodzą nieduże różnice:

Lemforder http://allegro.pl/lemforder-wahacz-przedni-prawy-bmw-e46-3-i2022252290.html

Meyle http://allegro.pl/wahacz-bmw-3-e46-meyle-hd-oryg-4-lata-gwarancji-i2028641102.html

Febi http://allegro.pl/febi-wahacz-prawy-bmw-e46-oryginal-nowy-i2016529802.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica cenowa między Lemforder a Meyle niewielka 45 zł - na zdjęciach wyglądają tak samo :) nie wiem czy dla takiej różnicy cenowej nie lepiej kupić Lemforder, bo ponoć są najlepsze.

 

A w Lemforderze nie są wymienne sworznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przymierzam do wymiany tylko lewego. Diagnosta stwierdził, że prawy jest ok.

A swoją drogą, jest możliwe żeby luz zewnetrznego sworznia na lewym przednim wahaczu powodował silne drgania lewego przedniego koła w trakcie skrętu w prawo przy dużych prędkościach? (wrażenie, jakbym jechał po pofalowanym przez ciężarówki asfalcie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przymierzam do wymiany tylko lewego. Diagnosta stwierdził, że prawy jest ok.

A swoją drogą, jest możliwe żeby luz zewnetrznego sworznia na lewym przednim wahaczu powodował silne drgania lewego przedniego koła w trakcie skrętu w prawo przy dużych prędkościach? (wrażenie, jakbym jechał po pofalowanym przez ciężarówki asfalcie)?

 

 

Tak to typowy objaw. Wyczuwalna jest taka nieprecyzyjność układu zawieszenia jak się skręca.

 

W Lemforderze nie ma wymiennych sworzni. Takowe są tylko w Meyle HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienia sie jednego wachacza ze by było na cacy trzeba wymienci oba

 

A czemu niby oba trzeba wymienić bo jak dla mnie to kompletna bzdura ??? Ja wymieniałem lewy dwa lata temu a prawy jest cały czas w świetnym stanie nie różniącym się od tego nowszego.Jak byłem ostatnio na przeglądzie to koleś nie był w stanie stwierdzić który był wymieniany a który nie i stwierdził ,że oba są idealne.We warsztacie to samo usłyszałem.Przecież możesz założyć dwa nowe ,wpakować się jednym w kilka wyrw w jezdni i będziesz musiał go wymienić podczas gdy ten drugi będzie jak nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jak bym musiał wymieniać to wymieniłbym 1 o ile 2 jest w dobrym stanie i koniecznie z wymiennymi gałkami. Geometrie tak czy siak trzeba zrobić bo będzie ci trzepało kierownica i nosiło auto na boki przy większych prędkościach.

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

mi minęły 4,5 miesiąca/ ok 3kkm od wymiany samego sworznia i niż po drugiej fabrycznej stronie z nieruszanym wahaczem nic się nie dzieje

a zapłaciłem z 60zł sworzeń i 40 za wymianę + geometria 120zł

a sportowy zawias ze sportowymi sprężynami i dużymi kółkami nie oszczędza wahaczy

 

nie ma reguły,

chociaż np łożyska z tyłu wymieniałem parami pomimo że padło 1 i nie wiem czy nie pada ponownie

bo mam dziwny 1-2mm luz w tylnym lewym kole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.