Skocz do zawartości

E60 LCI zegary - ruchome czerwone pole


gv

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam problem z "ruchomym" czerwonym polem i kreseczkami przesuwającymi się w miarę rozgrzania silnika.

Mianowicie... nie rusza się :)

 

Czy każde BMW ma ruchome pole? U mnie ani kreseczki ani pole nie rusza się wcale w LCI 2.0d (2007 rok). Czy to może być uszkodzone? Czy były opcje z nieruchomym polem?

 

Przykładowo tempomat i charakterystyczna zielona kuleczka symbolizująca zadaną prędkość przesuwa się fajnie :)

 

Czy jest sposób jak to sprawdzić?

 

Grzesiek

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czytałem że te kreseczki i czerwone pole lubią się zacinać, wydaje mi się że gdy kupiłem samochód to przez pierwsze 2 miesiące też nie działały a potem nagle zaczęły funkcjonować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze :)

 

A jest jakiś sposób żeby to rozruszać? Wiele razy już odpalałem. Mam auto już prawie 2 miesiące i kreseczki stoją.

 

Komp, podpukanie gdzieś? Nie chciałbym wyciągać i rozkręcać zegarów. Chyba że to jedyny sposób.

 

Pozdrawiam

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mógł byś spróbować zresetować zegary testem 21 w ukrytych funkcjach OBC, robili tak chłopaki w E46 gdy wskazówka w zegarach była przestawiona. viewtopic.php?f=73&t=57919&start=0&hilit=ukryte+menu

 

Ps. Zrób też test nr.2 zobaczysz czy w ogóle się ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem od czego to zależy bo u niektórych działa u innych nie, jeden kolega pisał że jemu nie działało a kiedy w ASO wymienili mu IBS to zaczęły działać, tak że niezłe cyrki są z tym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja:-) Powiem szczerze, ze wyglada to tak jakby mialo dzialac :-) Nie zrobilem jeszcze testu, ale przeszukalem Youtube i rowniez trafilem na egzemplarz Lci w ktorym to nie dzialalo.

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
A wiec kiedy wiecie, ze silnik jest juz cieply i mozna mu przycisnac? :shock:

Cześć,

 

Przyznam że jest to trochę utrudnione, ponieważ pole nie przesuwa się.

Ja zaczynam cisnąć dopiero kiedy zaczyna lecieć ciepło z nawiewów i przejadę z 10 kilometrów...

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
A to nie jest tak że w silnika 2,0 niema kresek a w silnikach 3,0 są kreski, wydaje mi się że widziałem w E90 330dA ruchome kreski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.