Skocz do zawartości

zamek -podgrzewanie


kosa

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie jak sprawdzic czy w aucie jest podgrzewanie zamka od drzwi, ja mam 525 td z 94r kombi i kiedy to sie urochamia w której chwili jesli jest?

 

sie podnosi klameczke przy zamknietych drzwiach i sie powinno swiatlo w aucie zapalic

ale czy to tez oznacza, ze sie klamka grzeje to nie wiem

jeszcze mi klamka od kierowcy nigdy nie zamarzła (znaczy zamek, nie klamka)

Edytowane przez zyghom
zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie myle to wszystkie e34 maja podgrzewanie zamka . Jak to dziala nie wiem ale jest skuteczne ! :lol:

 

Wszystkie? A E39?

I w jaki sposób miałby być podgrzewane?

 

Bo ja mam duże problemy związane z mrozem. Drzwi się otwierają, ale po ttwarciu się NIE ZAMYKAJĄ. A jeżeli już uda mi się ja na siłę zatrzasnąć to się NIE OTWIERAJĄ.

:: Moje auto ::


:: Nieważne czym jedziesz, ważne dokąd ::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coprawda E36 ele pewnie u Was jest tak samo. Wiec najlepiej sprawdzic czy grzanie dziala po zmroku zeby bylo dobrze widac zapalajace sie swiatlo we wnetrzu po podniesieniu klamki. Robi sie tak:

Podnosimy klamke do gory i trzymamy kilka sekund ( w instrukcji 3sec), odrazu po podniesieniu klamki zapala sie swiatlo ale po tych wspomnianych kilku sekundach lekko przygasnie ze wzgledu na zwiekszony pobor pradu - wtedy napewno grzanie dziala.

Tej zimy sie przekonalem jak zwariowal na kilka dni centralny i musialem otwierac z kluczyka, bylo wilgotno i w nocy mroz. Rewelacjny wynalazek

Zeby tak jeszcze byly ogrzewane uszczelki w drzwiach :dance:

PS

W E36 ogrzewany jest tylko zamek kierowcy!!

Pozdrawiam

 

Zapomnialem dopisac ze z obawy na rozladowanie akumulatora dziala tylko 3 razy przed otwarciem drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disiaj po otwarciu tylnych drzwi nie mogłem ich zamknąć, nie było szans, psikałem WD-40 męczyłem zamek śrubokrętem żeby zaskoczył i nic. Zdesperowany przywiązałem kabelkiem drzwi do zagłówka, podsunąłem fotel do przodu żeby konstrukcja była stabilna i pojechałem. Po kilku kilometrach gdy w aucie zrobiło się ciepło zamek puścił i można było zamknąć drzwi. Zapodałem we wszystkie zamki WD-40 i póki co jest okej. Do uszczelek natomiast jest specjalny silikon, który doskonale się sprawdza zimą.
www.sosen.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy mozecie mi powiedziec gdzie podlaczyc to grzanie bo u mnie jak zdjolem boczek od drzwi to jest to grzanie ale niestety przewody z kostka wisza sobie bez podlaczenia.Patrzylem i nigdzie nie znalazlem kostki zeby to podpiac sa tam jakies dwie kostki jedna chyba od zamka centralnego a druga chyba od zapalania swiatla w srodku a od grzania nie ma pomuzcie bo jak tylko temperatura spada ponizej zera to walcze z zamkiem a widze ze to jest bardzo praktyczna sprawa.Za odpowiedzi dziekuje.
Byłe 318i coupe obecne 320i coupe radosc z jazdy.Nareszcie długo oczekiwane E46 kombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro walczysz z zamkami caly czas to popsikaj je sobie dokladnie wd40 i bedziesz mial spokoj...
Wolal bym jednak sobie to jednak zrobic a nie popsikac wd40 przeciez po cos to ustrojstwo tam konkretnie zamontowali.
Byłe 318i coupe obecne 320i coupe radosc z jazdy.Nareszcie długo oczekiwane E46 kombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra tak pewnie zrobie slyszalem tez,ze mozna wstrzyknac strzykawka troche plynu hamulcowego tez smaruje i napewno nie zamarznie bo wd40 nie jest raczej dobre na wiekszy mroz ,ale gdzie mozna to grzanie podlaczyc moze zmostkowac z jedna z tych kostek nie znam sie na elektryce i nie chcial bym czegos spalic.
Byłe 318i coupe obecne 320i coupe radosc z jazdy.Nareszcie długo oczekiwane E46 kombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(sebastian_e36) nie znam sie na elektryce ale podlacz do kostki od oswietlenia wnetrza bo ono wraz z ogrzewaniem zamka jest w jednej opcji wyposarzenia( cytuje za instrukcja) tzn grzanie i swiatlo po podniesieniu klamki.

(Sosen) sa 3 mozliwosci:

-macie wieksze akumulatory niz wg specyfikacji i swiatlo nie przygasa (grzeanie wam dizala) sprawdzcie palcem. Teraz jest u mnie -4 stC i czulem lekkie cieplo

-grzanie nie dziala

- w E34, E32 jest jakos inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy mozecie mi powiedziec gdzie podlaczyc to grzanie bo u mnie jak zdjolem boczek od drzwi to jest to grzanie ale niestety przewody z kostka wisza sobie bez podlaczenia.Patrzylem i nigdzie nie znalazlem kostki zeby to podpiac sa tam jakies dwie kostki jedna chyba od zamka centralnego a druga chyba od zapalania swiatla w srodku a od grzania nie ma pomuzcie bo jak tylko temperatura spada ponizej zera to walcze z zamkiem a widze ze to jest bardzo praktyczna sprawa.Za odpowiedzi dziekuje.

W drzwiach sa (moga byc) nastepujace kable: do centralnego, do elementu grzejnego zamka, do elektrycznie podnoszonych szyb, do lusterka i nic wicej nie ma wlaczania swiatla w drzwiach. Wlacznik od swiatla jest na slupku.

 

 

 

No dobra tak pewnie zrobie slyszalem tez,ze mozna wstrzyknac strzykawka troche plynu hamulcowego tez smaruje i napewno nie zamarznie bo wd40 nie jest raczej dobre na wiekszy mroz ,ale gdzie mozna to grzanie podlaczyc moze zmostkowac z jedna z tych kostek nie znam sie na elektryce i nie chcial bym czegos spalic.

 

Bron Boze wlewac plyn hamulcowy na metalowe element samochodu. W miejscach gdzie sie znajdzie plyn hamulcowy rdza szybciej zje blache niz po soli.

 

Jezeli chodzi o podgrzewanie zamka to wystepuje ono we wszystkich e34 i e32 i prawdopodobnie e36 i e30 - no i oczywiscie w gore.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj otworzyłem drzwi pasażera i niemogłem ich zamknąć , chyba zamek jest źle ustawiony bo te drzwi zawsze zamykały się inaczej niż wszystkie , trudno się ustawia zamek ? Wiem z innego auta że jak się zacznie przy tym grzebać to tylko same kłopoty będą.
Jeśli nie idzie na siłe , trzeba użyć jeszcze większej siły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.