Skocz do zawartości

e90 320d M47N2 przepustnica


digger123

Rekomendowane odpowiedzi

no własnie nie istnieje a na bank nie przed EGR ( przynajmniej u mnie ) zaraz zrobię zdjęcie egr

 

:shock: :shock: :shock: :shock: mowimy o przepustnicy powietrza :D ? jak to nie istnieje przeciez mam ten sam silnik ... :roll: :roll:

tu masz kolejne polaczenie (przepustnica , egr, kolektor)

 

http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/19/54/44/90/1954449065

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówimy o przepustnicy powietrza

 

http://imageshack.us/photo/my-images/851/dsc04942m.jpg/

 

no nie ma :) sprawdzałem na real oem i powinna byc tak jak pokazales na fotce przed EGR ale nie ma

( gdzieś na forum znalazłem że nie ma - > http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=92948)

 

3 post od góry

 

wlot spalin jest okopcony bo ściagałem ta opaske

 

czy czasami role przepustnicy w tym silniku nie pełnią "słynne klapki" ?? które usunołem i nie moge odpalić auta :)

 

patrz link -> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=171439

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmcv: to nie jest przepustnica, w silniku o zapłonie samoczynnym nie występuje przepustnica powietrza! to co pokazałeś na zdjęciu to klapka pełniąca funkcję klapy gaszącej silnik (wyżej wspomniane klapki NIE pełnią roli klapy gaszącej - zmniejszają jedynie pojemność kolektora ssącego) aby bo zgaszeniu silnika nie telepał się on jeszcze przez kilka obrotów i żeby gasł kulturalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslach bywa przepustnica, jednak pełni zupełnie inną funkcję niż w benzynach.

 

Akurat w M47N2 odpowiada za płynne gaszenie silnika oraz wspomaga proces wypalania DPF. Pozwala dolać więcej paliwa, podnieść temperaturę spalin przy bez jednoczesnego podnoszenia obrotów silnika sterując dopływem powietrza. Sterowana jest precyzyjnie silnikiem krokowym. Może również zostać przymknięta, aby wymusić wydajniejszą pracę EGR.

 

Klapki powietrza co co innego. To jest silnik 16 zaworowy, po 2 zawory dolotowe na cylidner. Klapki są 4 i powodują, że silnik w pewnych warunkach jest czymś w rodzaju silnika 12 zaworowego (1 dolotowy, 2 wylotowe). Taka konfiguracja powoduje zawirowania w komorze spalania i ułatwia tworzenie mieszanki powietrzno - paliwowej.

 

Wszystko ekologia ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważcie, że występuje tylko w silnikach wyposażonych w DPF, w wersjach bez DPFa jej nie ma, są tez dwa rodzaje EGRa, jeden z króćcem na rure doładowania a drugi z przyłączem pod przepustnice

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmcv: to nie jest przepustnica, w silniku o zapłonie samoczynnym nie występuje przepustnica powietrza! to co pokazałeś na zdjęciu to klapka pełniąca funkcję klapy gaszącej silnik (wyżej wspomniane klapki NIE pełnią roli klapy gaszącej - zmniejszają jedynie pojemność kolektora ssącego) aby bo zgaszeniu silnika nie telepał się on jeszcze przez kilka obrotów i żeby gasł kulturalnie

 

i to miałoby sens, po wycięciu klapek wydeje mi się, ze czasem wyczuwam nieco dłuższe gaszenie silnika - co w takim razie należy uznać za normalny objaw

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez niepodłączoną wtyczkę przepustnicy (lub niestykającą) pojawiły się błędy DPF i zrobiłem czyszczenie chemiczne filtra a później jego wymiana...a więc przepustnica wiąże się z ekologią - a ekologia jak powszechnie wiadomo jest wrogiem diesla :wink: (choć jak dla mnie - pomimo wielu kłopotów, DPF jest świetnym wynalazkiem, a jego wcześniejsza niesprawność bardzo drażniła mój węch).

Pozdrawiam.

Gdy wtyczka przepustnicy jest niepodłączona, nie da się wymusić wypalanie DPF!!!

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec z DPF, istnieje " przepustnica", a'la "klapa gasząca" a bez DPF zwyczajnie jej brak, więc jak jest rozwiązanie sterowania dopływem powietrza do komory spalania w samochodach bez DPF, tylko za pomocą zmiennej geometrii łopat turbiny, przepływomierza i czujnika doładowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokaldnie ja nie mam dpf i rowniez przepustnicy nie mam i co najlepsze kalpek tez nie mam(kolektor orginalny) :norty:

i wszystko dziala :cool2:

 

...się ciesz :mrgreen:

Masz mniej osprzętu który może się zepsuć, zwłaszcza klapki w kolektorze oraz DPF.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Re: E91 320D 163PS ubywa oleju

 

Postprzez marcind_80 » 05 Mar 2015 13:14

Witam

 

Panowie mam problem i pytanie..myślę że coś poradzicie.

Ostatnio pare spraw robilem przy aucie..jest to 2.0d 163km

Otoz byly wymieniane swiece bo jedna pokazywalo na kompie i odrazu chcialem sprawdzic klapki..w pierwszym momencie zostaly zaslepione ale auto nie jechalo..wpadało co chwile jakby w tryb awaryjny..brak mocy wiec klapki worocily na swoje miejsce...ale..to nie byl problem klapek tylko przepustnicy ktora nie dzialala po zlozeniu (nie domyka przy gaszeniu i wywalilo blad od przepustnicy ktorego nie da sie juz skasowac) ..:/ po rozebraniu przepustnicy (czesci z elektronika) okazalo sie ze byla w srodku cala zalana olejem...przed rozebraniem widac bylo ze troche oleju cieknie z przepustnicy..i teraz tak..pewnie turbina..sprawdzana i ładuje dobrze..oleju ubywa 1l na 10 000 km..moze to z odmy...bo tam jak widze splywa troche oleju do dolotu turbo..?

Odma jest plastikowa i zostala wymyta..wie moze ktos czy pod odmą jest jeszcze jakis zaworek??.. bo widze ze pod odma jest widoczny olej...moze cos pod nia jest zatkane i nie moze splynac..tylko daje na turbo zaduzo...turbo nie spala oleju i daje go dalej..? czy zwyczajnie agonia turbiny..? jak ja organolepczynie sprawdzalem na zimnym silniku to nie ma odczuwalnych luzow..ani wzdluznych ani poprzecznych..

I teraz pytanie czy robic juz turbine czy przygladnac sie odmie..i jakims zaworkiem pod nia..jezeli jest takowy..?

Przepustnice bede na dniach robil..regenerowal u Krzyśka z nysy..który naprawde pomaga czasem dobrym slowem..:)..

Boje sie ze jak zrobie przepustnice to ja znowu zaleje..:/

 

Z gory dzieki za pomoc

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie takie pytanie,

 

Pojawił mi się błąd DPF sprawdziłem błędy i wyszło, że popsuta była klapa gasząca. Naprawiłem więc klapę bo z tego co wyczytałem bez sprawnie działającej nie wypala się DPF. Niestety po naprawie błąd DPF dalej wyskakuje. Zauważyłem, że jak wyłączę silnik i ponownie odpalę błędu nie ma, pojawia się on po przejechaniu około 10km. Silnik równo pracuje nie ma spadku mocy i dobrze przyspiesza.

Dodam iż mam wyjęty sterownik świec żarowych. Czy to ma jakiś związek z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.