Skocz do zawartości

318i 2000r-błąd żółtej kontrolki silnika


michalbmw318

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Kilka dni temu kupiłem bmw 318i 2000 rocznik przebieg 90tys. mil

Mam do was pytanie co powinienem posprawdzać i powymieniać jako nowy właściciel.?

 

I od razu jeszcze jeden problem, świeci się żółta kontrolka taka jakby silniczek, czy da sie skasować jakoś ten błąd typu odłączyć na chwile akumulator bądź jakaś kombinacja przycisków z przebiegu,,, czy konieczne jest podłączenie do komputera...

 

Napewno tez bede wymienial olej i filtr oleju wiec jaki polecacie olej do takiego rocznika i przebiegu ? :norty:

 

Jeszcze jedo pytanie może sie wydac dziwne no ale pierwszy raz mam do czynienia z bmw :P na liczniku z obrotomierza na dole jest jeszcze jeden licznik ktory jezeli dobrze sie zorientowalem pokazuje ile zrobimy mil z jednego galona paliwa w danym momecie 'MPG' jak to sie ma do rzeczywistoci bo czasami mam obroty okolo 1500 2000 a MPG jest prawie na maximum :P czyli pali maxymalna ilosc paliwa jezeli to dobrze odczytuje ?:P :oops:

Edytowane przez michalbmw318
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowo zrób przegląd.

 

filtry,olej, ŚWIECE, paski klinowe,

 

zawieszenie, sprawdzić wachacze i wszystkie łączniki.

 

 

chodzi ci o tą kontrolke ? http://image.hondatuningmagazine.com/f/10319046/htup_0807_01_z+honda_check_engine_light_aka_mil_cel_or_idiot_light.jpg

 

jeżeli to ta to udaj sie jak najszybciej do diagnosty/mechanika, zweryfikować o co chodzi z tą kontrolką.

" Ser feliz no es conseguir lo que deseas, es desear lo que tienes. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic więcej wszystko chodzi normalnie, jedynie gdy włożę kluczyk do stacyjki i przekręcę w poziom 1 to przez chwile pisze oil service.

Odpala za pierwszym razem wszystko wydajesie byc ok silnik chodzi rowno caly czas trzyma trochę poniżej 10 tys. obrotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego żółta kontrolka świadczy, że coś jest nie tak. Podepnij auto pod kompa i wszystko powinno być jasne przyczyn tej zapalonej kontrolki może być wiele. Jeśli chodzi o licznik chwilowego spalania to zawsze jak dodasz gaz to wskazówka będzie na maximum jedynie na 5 o ile się nie mylę jeśli tak poprawcie mnie panowie powinna dochodzić do około 17 litrów. Oil service to ilość km jaka została do wymiany oleju aczkolwiek lepiej się tym nie sugerować i wymieniać olej zgodnie z uznaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie nic więcej wszystko chodzi normalnie, jedynie gdy włożę kluczyk do stacyjki i przekręcę w poziom 1 to przez chwile pisze oil service.

Odpala za pierwszym razem wszystko wydajesie byc ok silnik chodzi rowno caly czas trzyma trochę poniżej 10 tys. obrotow.

Chyba chodziło ci o 1000 obr. :D , a ta mała wskazówka to jest chwilowe zużycie paliwa ,a nie zasiek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto po komputerze, okazało sie ze to tylko blad w komputerze :) mam nadzieje ze juz nigdy tej zoltej kontrolki silnika nie zobacze:P :)

Wlasciwie to widze zawsze jak odpalam silnik ale pozniej juz znika :)

 

Teraz tylko wymiany płynów, filtrów i bedzie spokoj :)

Pozdrawiam :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

przy podobnym przebiegu , ja wlewam olej : ful syntetic , 5w-30 , Motul

Nic nie bierze .

 

Wymień :filtr oleju , filtr powietrza , filtr paliwa .

 

Sprawdź ,czy masz mocny pęd powietrza w środku/od wentylatora .

Jeśli słaby , do wymiany filtr wewnętrzny .

 

Chłodnica-do wymiany płyn . Uważaj - na dobre odpowietrzenie .

 

Klima , do sprawdzenia, nabicia - ale to można odłożyć do wiosny-lata .

 

Powodzenia .

panta rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.