Skocz do zawartości

320d nierówna praca silnika


najdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

wymieniałem ostatnio pompe wtryskową i po jej wymianie silnik faluje mi na jałowym biegu:( mechanik pow że jeśli tak dalej bd to widocznie wina pompy i bd musiał ją wyciągnąc i wysłac na gwarancje oczywiście za wymontowanie i montaż pompy bd musiał mu zapłacic( wczesniej wzią za to 500 zł)chciałem zapytac czy mozliwe żeby to była pompa wtryskowa? i czy np powodem nierównej pracy silnika mogą byc spalone świece żarowe bo mam 3 spalone lecz mechanik mi ich nie wykreci bo sa zapieczone i codziennie pryskam je wd40 i po około 2 tyg mam u niego sie pokazac i spróbuje je wymienic.

prosze o szybkie podpowiedzi i ewentualne diagnozy:)

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że nie odpala na wszystkie gary bo teraz już bez świec ani rusz jak jest temp minusowa

co to za mechanik ???? jak świecy nie potrafi wykręcić ? ja bym do niego nigdy nie wrócił

 

wd40 za słabe trza będzie podgrzac zeby wykręcić

 

czy jak juz odpali i sie zagrzeje po zgaszeniu i ponownej próbie odpalenia tez nierówno chodzi????

 

moze wtryski moze swiece moze lewe powietrze?

 

pisz coś więcej ale wymien najpierw te świece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łeee jakie świece u mnie beemka paliła do -10 bez problemu a miałem 3 spalone świece wiec przy obecnych temp to nie ma znaczenia :) problemu szukałbym gdzie indziej... poza tym obroty falują na rozgrzanym silniku??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jeszcze jedno pytanko a minowicie wziołem sie za wyczyszczenie zaworu EGR no i był dośc sporo zarośniety po wyskrobaniu tego syfu wrzuciłem cały zawór do pojemnika z benzyną żeby odmokła reszta.czy można zanurzyć cały zawór z benzynie? i po wyczyszczeniu zaworu ten tłoczek w srodku nie chce ruszyć w zadna strone :cry: co z tym moge zrobić? i jeszcze jedno pytanko czy silnik może falować przez zapchany filtr odmy bo jak popatrzyłem na swój to sie załamałem :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zanurzyc ale trzeba uwazac zeby do membramy,ktora znajduje sie w zaworze nie naleciala benzyna.Nastepnym razem lekko zeskrob zeby nie porysowac i popsikaj Akra.Wez rozruszaj tloczek wciskajac go od strony gdzie wchodzi rurka od chlodniczki spalin.Zasyfiony filtr wymien albo cala odme jezeli nigdy nie wymieniales
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie1

wyczyściłem zawór EGR wymieniłem filtr odmy i dalej nic:( ostatnio jadąc zauwarzyłem że auto po dodaniu gazu zaczeło mulic i szedł nie równo tak jak by go trochę rwało i przerywało:( i jeszcze zauwarzyłem stojąc przed domem na jałowym biegu gdy wcisnełem sprzegło i je nagle puściłem że obroty przez jakies 1-2 sekundy zafalowały:( panowie poszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy obroty falują kiedy silnik nie złapie odpowiedniej temperatury? (wskaźnik w pion)

Czy falują jak nawet jest rozgrzany?

 

Jeżeli tylko w momencie rozgrzewania, to na 90% podgrzewacz silnika.

Jak kraść to miliony...jak jeździć to BMW!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam. Ja mam podobny problem. Kiedy odpalam silnik nie równo pracuje, obroty troche falują. Dodam, że dzieje się to na biegu P. Gdy przełącze na D sytuacja się poprawia, a kiedy już ruszę problem znika. Zauważyłem też że przy niższych temperaturach problem się nasila. Na rozgrzanym silniku nie ma żadnego problemu. Co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od rzeczy najprostrzych i oczywistych - swiec żarowych, ustal czy grzeją (błędy), moze masz popalone, moze sterownik padł (4x blad) i żadna nie grzeje a wtedy przy zimnym poranku moze delikatnie falować przez doslownie chwile

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze pokazało, że dwie świece są spalone. Wymieniłem cały komplet świec, a na komputerze nadal pokazuje, że świece są uszkodzone. Mechanik powiedział, że trzeba wymienić jeszcze przekaźnik ale to i tak nie rozwiąże problemu. W moim przypadku ten że mechanik twierdzi, że to wina wtrysków. Komputer pokazaływał na jednym wtrysku delikatnie inne parametry niż na reszcie. Kiedy kazał mi trzymać obroty na około 2 tysiące parametry na wszystkich wtryskach były dobre. Co o tym sądzicie? Wierzyć mechanikowi i zająć się wtryskami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.