Treść opublikowana przez bania88
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
Panowie, pytanie do posiadaczy E70 4.0d po lifcie. Czy jesteście zadowoleni z kupna? Kupilibyście ponownie? Rozglądam się za taką i ciekawią mnie opinie prawdziwych posiadaczy. Jak koszty napraw, utrzymania? Jakieś wkurzające usterki?
-
F31 325d, wymiana rozrządu & klapki kolektora ssącego FOTO
Co myślicie o zaślepieniu? https://allegro.pl/oferta/zaslepka-klap-kolektora-ssacego-bmw-2-0-d-n47n-7098162653 W E46 mam klapy wywalone/zaślepione i działa spoko już jakieś 100kkm.
-
X5 E70 40D: Dziwne odgłosy z komory silnkiowej
Witam. Panowie, trochę z innej beczki, ale widzę tu posiadaczy E70 4.0.d. Za takim właśnie się rozglądam. Celuję w 2012r. Polecilibyście to auto? Kupilibyście ponownie? Pozdrawiam
-
F31 325d, wymiana rozrządu & klapki kolektora ssącego FOTO
Panowie, czy ktoś mógłby podpowiedzieć, czy u mnie siedzą klapki czy nie? F30 320d VIN: F302305
-
M-Pakiet do F31
Panowie, odkopie stary temat, ale może komuś się przyda. Doposażenie w M-pakiet nie jest wcale tragedią tak jak napisał kolega wyżej. Moja autorska :-) instrukcja na podstawie F30, jest jeden mały haczyk, ale o tym później. F30 doposażenie w M-pakiet: Kupujemy: -Kompletny zderzak tył -Progi -Kompletny zderzak przód (do tego momentu nie powinno być problemu) - Kanał powietrza tarczy lewy M numer: 51748054229 - Kanał kanał powietrza tarczy prawy M numer: 51748054230 - Kanał powietrza centralny M numer: 51748054228 Progi i zderzak tylni nakładamy raczej bez problemu. Przechodzimy do zderzaka przedniego. Zdejmujemy zderzak. Pamiętamy o wypięciu przeciwmgłowych świateł i wężyka od spryskiwaczy po stronie pasażera. Również PDC, jak ktoś ma. Wyciągamy stare tunele boczne, odkręcając śrubki od strony kół, w nadkolach (po jednej na tunel) oraz zatrzaski. Stary tunel centralny jest dosyć ciężki w wyciągnięciu jeśli nie chcemy połamać. Ja odkręciłem dwa wsporniki, które trzymały tunel górny, podsunąłem go do góry i jakoś poszło. Tunel centralny ma dziwne zatrzaski, ale jakoś to rozgryziecie. Wywalamy również metalową belkę idącą wzdłuż zderzaka - metalowa na dwóch śrubkach - nie jest potrzebna w m-pakiecie. Jak już wszystko mamy wyciągnięte to zaczynamy zakładać. Najpierw tunel centralny. Pasuje P&P w zatrzaski, ale niżej boczne trzymania już nie - zatrzaski trzymają wystarczająco, ale można jeszcze opaskami złapać niżej. Ładujemy tunele boczne. Pasują również P&P. Łapiemy śrubkami od strony kół, oraz kołkami lub nitami to metalowej belki. Dolne ucho trzeba trochę dociągnąć do belki, żeby zamocować. Tutaj w sumie gotowe i możemy myśleć o składaniu, ALE no właśnie, tu jest ten haczyk, o którym mówiłem na początku. Sprawdzamy kratkę centralną w zderzaku. Ma ona numer części 8068124, ale szkopuł w tym, że z tym samym numerem są dwa rodzaje kratek. Na zdjęciach poniżej macie przedstawione oba rodzaje: Zwróćcie uwagę na zaznaczone miejsce. Kratka górna z pierwszego zdjęcia da wam taki efekt: Natomiast kratka druga taki: Nie wiem, czemu tak jest. Podobno w oryginale występowały zarówno wersje ze "szparami" jak i bez nich. Z oczywistych względów wybieramy opcję numer dwa :-) Sprawdzamy jaka kratka siedzi w naszym zderzaku i jeżeli nie ta co trzeba to trzeba dokupić. Numer części 8068124, ale trzeba się upewnić u sprzedającego jaką ma, najlepiej za pomocą realnych zdjęć. Ja znalazłem na allegro taką jak trzeba bez problemu. Zakładamy wszystko z powrotem i cieszymy się pięknym M-pakietem. Tragedii chyba nie było :-) Tutaj, krótki film wymiany na M-pakiet. W miarę spoko wszystko pokazane: Zostawię jeszcze frazy dla Google, może ktoś to znajdzie :-) F30 dołożenie m-pakiet F30 doposażenie m-pakiet Pozdrawiam.
-
Doposażenie w komfortowy dostęp [F31|F32]
Pod linkiem, który wysłałem masz zestaw P&P.
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
Panowie. Co byście powiedzieli na temat tego autka? https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x5-samochod-kupiony-i-serwisowany-u-dealera-w-polsce-ID6B8C.html Pozdrawiam
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
Witam wszystkich. Przymierzam się do zakupu X5 E70 - 2010+ rok, wersja po lifcie. W grę wchodzą wszystkie diesle: 245KM 286KM 306KM Z lekkim schyłkiem na 306KM. Czy jest coś czego powinienem się wystrzegać/obawiać w poszczególnych silnikach. Może macie jakieś sugestie, porady, doświadczenia? Coś szczególnego do sprawdzenia przy zakupie? Jakie przebiegi są "bezpieczne" dla tych siników? Może są jakieś wadliwe elementy wyposażenia, lub wady fabryczne? Doceniam każdą pomoc. Pozdrawiam.
-
Doposażenie w komfortowy dostęp [F31|F32]
Odkopię trochę temat, ale jest wysoko w Google, więc może komuś się przyda: https://www.bimmer-tech.net/shop/bmw-3-series-f30-f31-f34-f80/convenience-retrofits/comfort-access-kit 725$, zestaw Plug&Play :-)
-
X3 F25 Moduł PDC, Parktronic, Park Distance Control
Cześć. Dzięki kolego, jednak te schematy dalej mi nie mówią, gdzie jest ten moduł. W bagażniku? Pod maską? Nic mi to nie mówi. Pozdrawiam
-
X3 F25 Moduł PDC, Parktronic, Park Distance Control
Cześć. Tak, sprawdzałem. Nie działa tylni, wewnętrzny, ale wypiełem go i wpiełem wtyczkę od zewnętrznego i działał, więc to nie wina czujnika tylko połączenie czujnik moduł. No, ale nie mogę właśnie tego modułu dorwać :/
-
X3 F25 Moduł PDC, Parktronic, Park Distance Control
Cześć. Mam mały problem z PDC. Drogą diagnozy doszedłem, że jest coś nie tak z połączeniem Czujnik -> Moduł. Chciałem sprawdzić od strony modułu, jednak po rozebraniu połowy auta, dalej go nie znalazłem. Przerabiał może ktoś ten temat? Przeszukałem Google, ale nic nie znalazłem, jedynie bieda obrazek z RealOem, który i tak nic nie mówi. Gdzie jest ten moduł? Pozdrawiam.
-
F30/31 Opcje wyboru zawieszenia
Panowie, jak rozpoznać jakie zawieszenie siedzi u mnie? Mam koło lewarka przełącznk (komfort, eco, sport). Mam wrażenie, że samochód jest twardszy na sporcie, ale może to tylko placebo :-) Jak się upewnić? Czy przełącznik przy lewarku oznacza regulowane zawieszenie?
-
ceramiczna ochrona lakieru? Modesta+ GTechniq Ceramic Pro 9H
Może wytłumaczę, nie wiedział czy powłoka rzeczywiście jest taka extra na wiele lat. Posłuchał ludzi zakładających te powłoki i wydał 3,5k myśląc, że będzie super. Teraz wie, że to pic na wodę i nie było to warte tyle kasy. Mam nadzieję, że pomogłem. :)
-
ceramiczna ochrona lakieru? Modesta+ GTechniq Ceramic Pro 9H
2 lata później :-) Panowie i jak tam wasze powłoki? Noszę się z zamiarem położenia na swoje auto. Warte to tych pieniędzy?
-
Chip do f30 320d 184 km
Gdy robiłem Chipa pytałem o to samo. Podobno to niemożliwe bo robisz zmiany w sterowniku silnika a przycisk od zmiany na sport dotyczy skrzyni biegów i to ona reaguje odpowiednio do trybu jaki ustawiasz. Poza tym teraz gdy jeżdzę uwierz ze to bezsensu rozwiązanie. Auto mało co pali więcej, masz lepsze reakcję. Kolego, może to ma wpływ na skrzynię a automacie, ale ja mam manual więc chyba trochę różnica w działaniu jest.
-
Chip do f30 320d 184 km
Witam panów. Noszę się z zamiarem zrobienia chipa w mojej F30. Jednak chciałbym to zrobić tak, aby chip działał tylko na trybie sport (przełączanie przy lewarku). Tak żeby wyglądało to mniej więcej: Eco - 184KM(Seria) Comfort - 184KM(Seria) Sport - 200+KM(Chip) Spotkał się ktoś z takim czymś? Jest to możliwe? Logicznie rzecz biorąc to skoro na sporcie zmienia się charakterystyka auta to i mapy powinno móc inne wczytać. Pozdrawiam.
-
[E70] czy występowało 7 osobowe??
Dzięki za odpowiedź. Mógłbyś troche rozwinąć? Co potrzebne? I jak załatwić sprawę z homologacją?
-
[E70] czy występowało 7 osobowe??
Pytanie w podobnym temacie. Czy idzie przerobić 5 osobową X5 na 7 osób?
-
Lampy lci w x5 pre lci
Te ściemnianie ringów na światłach mijania jest podyktowane wymogami prawnymi. Nie jest to spowodowane tym, że kogoś to oślepi tylko sobie jakiś urzędnik ot tak wymyślił. Więc jakby się jakiś diagnosta lub policjant uparł to byście mieli problem, że się nie ściemniają.
-
Nie działa wybieranie głosowe BMW F31
Jeżeli tak to jest rozwiązane to jest to totalna głupota. Potrzebuję tylko włączyć wybieranie głosowe w telefonie. Nie potrzebuję rozmawiać z komputerem BMW. Wystarczy mi włączenie wybierania głosowego w telefonie i tyle - mój telefon zrobi resztę - nie potrzeba mi gadania z komputerem BMW i nie obchodzi mnie język w samochodzie - telefon zrobi wszystko i na dodatek po polsku. Nawet stare nokie miały polskie wybieranie głosowe. Nie rozumiem idei, że włączenie wybierania w telefonie ma jakikolwiek związek z językiem w samochodzie.
-
Nie działa wybieranie głosowe BMW F31
U mnie działa ta funkcja. Może masz wyłączoną Siri w iPhonie? (bo to ją właśnie przytrzymanie guzika na kierownicy budzi) Nie, nie używam Siri - używam zwykłego wybierania głosowego, ale to nie powinno robić różnicy - przecież chodzi tylko o uaktywnienie wybierania (coś jak przytrzymanie home button na telefonie) Nie ustawiłem - mam polski. Ale przecież język nie powinien robić różnicy - przecież chodzi tylko o uaktywnienie wybierania w telefonie - resztę robi telefon, więc język nie powinien mieć tu nic do rzeczy.
-
Nie działa wybieranie głosowe BMW F31
Panowie mam podobne pytanie w temacie. Jak wywołać wybieranie głosowe z telefonu? W E46 na bluetooth wystarczyło przytrzymać przycisk i wywoływało to wybieranie głosowe w telefonie, który nasłuchiwał przez mikrofon samochodowy - fajnie to działało. Teraz w f30 nie mogę tego uruchomić - próbowałem przytrzymać wszystkie przyciski po kolei i kiszka. Mimo, że np na telefonie jak wywołam wybieranie głosowe to normalnie nasłuchuje przez mikrofon samochodowy - działa jak powinno. Coś źle robie? Czy w BMW nie ma takiego czegoś? Telefon to iPhone jakby to miało znaczenie.
-
Zmiana jezyka i uaktualnienie software + navi w CCC
Ale ja nie chce robić update navigacji :-) Czy wy czytacie to co ja piszę? :D Mogę to zrobić sam: Chcę zrobić tylko to i nie wiem czy mi menu PL nie wywali czy cuś :D
-
Zmiana jezyka i uaktualnienie software + navi w CCC
Zapraszam , w Ełku zrobimy co trzeba PRIV Dzięki kolego za info, ale pytałem o coś innego. To o co pytam mogę sobie zrobić sam :-) Poza tym chyba już u ciebie byłem i twoja stawka nie była odpowiadająca :)