Treść opublikowana przez Blade1984
-
Zamiana 530d na 530i. Będę żałował?
Mandus zgadzam się z twoim postem.
-
Zamiana 530d na 530i. Będę żałował?
Najlepsze są mity i wierzenia ludowe: "kiedyś to były Panie nie wysilone silniki nie to co teraz"... I wtedy przypominam że w latach 2000 były silniki małe i mocne: 1,8T - 225 koni w serii, 1.9 T4 200KM, Nissan 2.0 TURBO 225KM, Mitsubishi 2.0 TURBO 280KM itd. ... Można zrobić porządny silnik 2.0 R4 ale to się po prostu nie opłaca producentom... Randall - Januszom co szukają 15 letniego idealnego auta bez wkładu :mrgreen: a poważnie, jak dbasz tak masz i mamy wtedy na drogach zadbane 20 letnie merce i mamy 5 letnie auto przeznaczone do kasacji po kolizji które nie nadające się do jazdy uzdatnia Mirek i sobie śmiga niczego nie świadomy kierowca...
-
Zamiana 530d na 530i. Będę żałował?
słonik40 porównywałem to co pisałem 2 posty wcześniej, rok temu w f30 318i (1,5 R3) -tragedia :duh: a 2,0i 184km na zimnym klekotał i do tego się odnoszę co wielokrotnie pisałem. Tobie R4 wystarcza, ale na litość nie pisz że jakby cię gotówka nie ograniczała to byś nie kupił R6 bo sam siebie oszukujesz. Dziwne że posiadacze r6 się nie wypowiadają :norty: To tak jak kolega ostatnio w temacie nieruchomości mi powiedział: "pokaż mi kogoś bogatego kto w w bloku/apartamentowcu mieszka jak może mieć swój własny dom"... Różnica w twoim przypadku jest taka: R4: 252 KM (185 kW) przy 5200 obr/min, 350 Nm przy 1450-4800 obr/min R6:340 KM (250 kW) przy 5500 obr/min, 450 Nm przy 1380-5200 obr/min I chcesz teraz powiedzieć posiadaczom R6 że nie ma potrzeby przepłacać i nie ma różnicy :norty: Na koniec tylko napisze ze swojej strony że mój pierwszy post nie był do nikogo skierowany a wyrażał mój pogląd w tym temacie. Ja bym żałował jakbym zamienił diesla R6 na R4 benzynę.
-
Zamiana 530d na 530i. Będę żałował?
słonik40 ... uderz w stół a nożyce się odezwą... Opisałem swój punkt widzenia bez prywatnych wycieczek, Ty nie dość że nie doczytałeś (pisałem wyraźnie o kulturze pracy zimnego R4) to jeszcze uparcie przeinaczasz moją wypowiedź. Porównujesz nowoczesne 2,0 turbo do wolnossącego zabytka :duh: a i tak byś przegrał (osiągi, kultura pracy), to pokazuje jak mało wbrew pozorom się zmieniło na przestrzeni 10 lat w motoryzacji (2000-2010) dla zwykłego kowalskiego jeśli chodzi o silniki spalinowe. Mnie na 3,0T benzyne nową nie stać na tę chwilę więc porównywałem to na co mnie stać czyli f30 318i i 320i i te auta nie przypadły mi do gustu. Ja nigdy na markę nie patrzyłem tylko na ogólną jakość/osiągi. Miałem jeszcze pomysł na audi TT 8J 2,0 tfsi 272KM ale to auto już w ogóle nie praktyczne, ale osiągi zacne za jeszcze normalne pieniądze. Wyjeżdżasz mi tu z teslą a i tak wodór to jest dla mnie najlepsza technologia na lata.
-
Zamiana 530d na 530i. Będę żałował?
Mandus prawda jest prostsza i oczywista, kogo stać ten kupuje, jeżeli pieniądze by nie ograniczały to każdy by śmigał minimum V8. Dożyliśmy ciekawych czasów, benzyna r4 z bezpośrednim wtryskiem na zimno pracuje jak diesel. A Diesel R6 pracuje lepiej jak zimna benzyna R4 z bezpośrednim wtryskiem. Najlepiej to mieć jakieś wozidło 1,6 diesla na co dzień a od święta lub dla zabawy R6 a najlepiej V8 czy V10... :mrgreen: Dużo znajomych pukało się w głowę jak kupowałem 330ci polifta (sprzedając w międzyczasie Passata CC 1,8 tsi), zwłaszcza że mogłem kupić fajne nowe auto (oglądałem BMW f30 318i , 320i). Powiem szczerze wole milion razy stare doinwestowane 330ci jak nowe F30 z badziewnym silnikiem.
-
Zamiana 530d na 530i. Będę żałował?
Silniki VW: Osobiście miałęm okazje przejechać około 100km VW z 3,6 v6 300km i to byłą bajka, ale spalanie w mieście (16 litrów) zdecydowanie nie na moją kieszeń :( . W12 – silnik podwójnie widlasty, zbudowany z trzech rzędów po 4 cylindry każdy. Koncern VW produkuje silniki W12 w innej konfiguracji (oznaczane czasem WR12), zbudowane z czterech rzędów (dwóch połączonych jednostek V6) po 3 cylindry każdy W16 – silnik podwójnie widlasty, w samochodach koncernu VW zbudowany z czterech rzędów (dwóch połączonych jednostek V8) po 4 cylindry każdy. Silnik BMW V12 Dobra uwaga jjj28 jest jeden V12 w 760li...
-
BMW e90 330d 340km 700nm zaczeła brać olej
Nie wiem ale każda większa różnica miedzy cylindrami wskaże ci czy jest coś nie tak i gdzie szukać. W moim m54b30 np 10-11 jest ok.
-
BMW e90 330d 340km 700nm zaczeła brać olej
damian0202 :cool2:
-
Jaki silnik do e90?
0okm wierzyć nie musisz, taka prawda czy Ci się podoba czy nie :cool2: Wyobraź sobie że są ludzie w Polsce których stać na nowe auto :mrgreen: Z faktami nie masz co dyskutować, zobacz cenę skrzyni automatycznych a manuala... Po za tym kupując używane auto klasy premium trzeba się liczyć z naprawami. Auta premium ludzie kupują żeby jeździć i przebiegi rzędu 20,40,50 tyś rocznie to norma...
-
BMW e90 330d 340km 700nm zaczeła brać olej
damian0202 to sprawdź połączenia w dolocie.
-
Jaki silnik do e90?
necrooooo1 w ogóle mało e90 się sprzedawało w Polskich salonach z silnikami benzynowymi.
-
BMW e90 330d 340km 700nm zaczeła brać olej
damian0202 czy po nocnym postoju przy odpaleniu masz niebieski dym z wydechu? Czy jak dodasz mocniej gazu po rozgrzaniu masz niebieski dym z wydechu?
-
Jaki silnik do e90?
kkamo84 mam sporo znajomych którzy mają auta z salonu i sie nasłuchałem o skrzyniach automatycznych w Mercedesie, BMW czy VW... Dziwnym trafem wszyscy naprawiali (wymieniali skrzynie), znajomy od Merca 2 razy w ciągu 4 lat i to w serwisie... O kosztach nawet nie będę wspominał. Dziwnym trafem przez pierwsze 6 lat nic się nie działo...
-
BMW e90 330d 340km 700nm zaczeła brać olej
damian0202 a poziom płynu chłodniczego się nie zmienia?
-
E46 318CI 2.0 150km Coupe wbabx91090pn77668
Blade1984 odpowiedział(a) na Wojtek16 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWojtek16 pamietaj że e46 to nie jest lekkie auto (ponad 1300kg). Dodatkowo przy delikatnej stłuczce nie trzeba wymieniać lampy... Poproś o zdjęcia uszkodzeń.
-
Jaki silnik do e90?
necrooooo1 to kup manual, naprawa skrzyni to drogi temat. Ja starszego auta jak 4-5 lat ze skomplikowaną skrzynią bym nie kupował.
-
E46 318CI 2.0 150km Coupe wbabx91090pn77668
Blade1984 odpowiedział(a) na Wojtek16 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWojtek16 przednie lampy każda inna, brak sterowania w kierownicy ( nie wyobrażam sobie żebym nie mógł sterować radiem z kierownicy w 2018 roku) i bardzo słaby silnik jak na coupe... Jeszcze parę lat i prawie nic nie będzie warta :( Poszukaj czegoś z R6.
-
e90 Wbapp11040e559792
Blade1984 odpowiedział(a) na proceder1337 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażproceder1337 teraz ma niby 199 tyś czyli się łapie bo jakby miałą 200tys + to już w Polsce nie sprzedawalna :duh: :mrgreen: Skoro w 2014 miała 06/03/14 145658 km to znaczy że jeździła około 36 tyś rocznie co oznacza że taraz ma koło 300 tys km... Dodatkowo teksty typowego mirka: "Auto w najbogatszej wersji jaka wypuściło BMW !!! Wyglądem zabija wszystkie e90 łącznie z najnowszymi modelami F" - obok f30 stylistycznie nawet nie stała... czy "Proszę się nie nabierac na przerobione auta chodzi mi o silnik czy moc bo ktos sobie napisze,ze ma 180 koni. Musi byc napisane 135 kw. = 184 konie !! "
-
Zamiana 530d na 530i. Będę żałował?
Zgadzam się z Lukasmat jedyna zaleta diesla do benzyny (R4vsR4, R6vsR6) to niskie spalanie. Tutaj ciężko porównać R6 diesla do r4 benzyny. Ja wybrałbym R6, 6 cylindrów to 6 cylindrów :mrgreen:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
adrianCB nie każda ale duża większość tak ;)
-
[F20 116D] Turbo pada?
kierownikk będzie ciężko bo nie wiadomo gdzie jest nieszczelność i czy to faktycznie Turbo nie pada... Zawsze zaczynaj od najprostszych rzeczy diagnozę.
-
Dziwny metaliczny dzwiek silnik 3.0 M54 231KM
avs_82 Musisz poszukać kogoś kto się dobrze zna na BMW i Ci to zdiagnozuje...
-
E90 330d LCI MonacoBlau / Styling 193" / Eibach
Fotele wymień jak najszybciej bo moim zdaniem na tych nie da się jeździć... po za tym fajne auto :cool2:
-
[F20 116D] Turbo pada?
kierownikk najpierw sprawdź czy nie masz nieszczelności w dolocie...
-
Dziwny metaliczny dzwiek silnik 3.0 M54 231KM
Zacznij od sprawdzenia vanosów...