Treść opublikowana przez Kriss33
-
Co denerwuje w 5-ce
porównywanie E60 ( 3.0) do Opla Vectry (1.8) to raczej nieporozumienie, chyba, że wg Ciebie nie ma różnicy w jeździe... mnie też denerwuje, że auto ma wady konstrukcyjne (kolektory itp) czy słabe punkty, ale jestem realistą i dziś wszędzie, w każdej dziedzinie życia niestety są niedoróbki, ale kocham tą markę, a E60 było moim marzeniem, które się spełniło...
-
Co denerwuje w 5-ce
Było E60 jest GTS? Progressowy a gdzie Skoda i co to jest GTS?
-
e60 525d 78000km, pdc,kolektor,mikrofiltr
a co ma PDC wspolnego z paliwem,ze tak zapytam :shock: Sorry, ale nie mogłem się powtrzymać , jak kolega pisze, że jak miał benzyne ( E46) to nic sie z autem nie dzialo , a jak kupił diesla ( E60) to zaczely sie problemy m.in. z PDC to co można odpowiedzieć... P.S. Z DPF nie pomyliłem PDC :)
-
e60 525d 78000km, pdc,kolektor,mikrofiltr
no zapewne jakies kiepskie paliwo zalałeś skoro PDC żle działa...
-
czy w e60 ktoś wgrywał polskie menu
a ASO BMW? to taniej niz na allegro :), a coś mówili, że będzie lektor navigacji polski?
-
E60 professional Polskie menu
no wlasnie, a kolega wyżej podał filmik navi z lektorem PL, ale cos słaba ta prezentacja...
-
E60 professional Polskie menu
co u Ciebie działa? masz lektora po polsku w navi Professional??
-
E60 professional Polskie menu
super, a czy to juz na prawde działa i ktos to sprzedaje?
-
E60 Pomoc w zakupie i wyborze jednostki napędowej
Do autora watku: Zodiac dobrze napisał, ten podatek za 3.0 w stosunku do zarobków w Belgii to jak dla Polaka 700 zł. Ja napiszę wiecej, skoro tak "przeżywasz" róznice w podatku rzedu kilkuset Euro, to nie wiem, czy E60 jest autem dla Ciebie, eksploatacja takiego auta moze duuuuzo więcej kosztowac niz takiego Audi A4, 1.9 TDI. Zakup auta to dopiero poczatek wydatków. Było wiele wątków, w których podane sa koszty eksploatacji, a Ty w ogóle o to nie pytasz, a potem może byc rozczarowanie, bo chyba myślisz, że jak juz kupujesz takie auto to tylko będziesz lał paliwo, pali tyle co nic, jak to koledzy napisali itd. Jesli chodzi o koszty paliwa to moga byc one najmniejszym kosztem w eksploatacji auta...
-
Wymiana turbiny
Duzo jest roboty ze sprawdzeniem go??? Nie. Przyłóż rękę do kolektora wydechowego i niech ktoś przygazuje, jak będzie nieszcelność to bedzie czuć, że lecą spaliny, on pęka na górze, przy łączeniu z turbiną. To taki najprostszy sposób bez rozbierania czegokolwiek.
-
gdzie jest zbiorniczek od płynu wspomagania kierownicy
masz nacięcia na korku- min i max
-
Wymiana turbiny
a sprawdzales kolektor wydechowy? jak popęka i sie urwie kawałek to moze zniszczyc wlasnie turbo
-
E60 Pomoc w zakupie i wyborze jednostki napędowej
Obecnie zainteresowałem się silnikiem 3,0d z mocą 197 km (i do kwoty ok 17500 euro). Napiszcie coś więcej o silniku R6 3,0d 197 km, jak się sprawuje, czy moc i moment jest wystarczający, jak jest z klapkami w kolektorze itd... Mile widziane linki z autami z Pl i D Pozdrawiam nie ma takiego silnika, jest 3.0d 218 kM, 500 Nm, wszystko w temacie jest forum, na temat samych klapek na cały dzien czytania, powodzenia....
-
Pytanie przy okazji zakupu E60 530d
dzięki :) , ciesze się, że tak mnie odebrałeś i mam nadzieje, że mój post pomoże Ci w podjęciu jedynej słusznej decyzji :P
-
Pytanie przy okazji zakupu E60 530d
Bono z tego co pamietam miałes E39 530d, jesli mozesz to napisz swoje wrazenia z E60 w porownaniu z E39, to na pewno tez pomoze koledze.
-
Pytanie przy okazji zakupu E60 530d
Moim zdaniem żadna kwota nie gwarantuje niczego, ale z zasady im wyższa tym większe prawdopodobieństwo kupienia lepszego egzemplarza. Auto trzeba dobrze sprawdzić, wszystko jest na forum, poczytaj na spokojnie, ja pół roku przed zakupem czytałem szczegółowo wszystko nt E60 :) Co do wyboru silnika, 520d czy 530d to szeroka dyskusja sie toczyła na forum dluuugo. Zawsze jest cos za coś, jeśli kupujesz BMW z rozsądku to mozesz kupic 520d, ale czy BMW kupuje sie z rozsądku...
-
zbiornik na płyn do spryskiwaczy - jak wyjąć?
Juz po naprawie, wymieniłem pompkę spryskiwaczy szyb (126 zł w ASO) ponieważ obudowa był pęknięta , nawet nie było tego widac gołym okiem, ale tam tylko leciał płyn pod cisnieniem. Głównym powodem kapania była nadandka- łącznik rurki z pompką i nałozyłem tasme siikonową, zeby to uszczelnić. Dostęp jest prosty, wystaczy zdjąć kolo i odkręcic częściowo nadkole.
-
zbiornik na płyn do spryskiwaczy - jak wyjąć?
dzieki, gdzie jest zbiornik to widze :) ale mam nadzieje ze ktos to rozbieral i wie na pewno, żeby mi potem ktos poł auta nie rozbieral...
-
zbiornik na płyn do spryskiwaczy - jak wyjąć?
Kapie mi płyn do spryskiwaczy jesli mam ponad polowe , jak mniej to chyba nie, jak sie dostać do zbiornika?
-
największa moc w 530d 218KM manual -obroty.
chyba wszystko ok
-
mapa do E60 Profesional
Płyta Titanium, pierwsza z brzegu, nagrałem programem PowerIso, prędkośc x4.
-
największa moc w 530d 218KM manual -obroty.
Najszybsze jakie mozesz, ja mam automat i tak z marszu kiedys zmierzyłem i miałem 3,8s (60-100) i 4,2 s (80-120). Moze na podstawie Twojego wyniku da sie cos okreslic, a od 0 do 100 tez mozezsz zmierzyc, a jak dasz rade to od 0 do 200 powinno byc ok 30 s :)
-
największa moc w 530d 218KM manual -obroty.
zobacz jakie masz czasy 60-100 km/h i 80-120 km/h i podaj
-
mapa do E60 Profesional
Mapa z pierwszego linka - bez fotoradarów - działa, wchodzi na pojedyńcza płyte DVD. Mapa z fotoradarami nagrałem (kilka płyt DVD DL) zgodnie z tym jak kolega tam pisze, ale nie działa.
-
największa moc w 530d 218KM manual -obroty.
to ma być żart? ludzi piszą , że nie ma różnicy - kolektor bez klapek vs oryginał z klapkami, masz jakieś doświadczenia Tora w tym temacie?