Skocz do zawartości

dar3k-krk

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dar3k-krk

  1. Cześć Planuje dołożenie fabrycznej zmieniarki CD do bagażnika w BMW E87 LCI iDrive Wiem na pewno, że nie posiadam wiązki z tyłu, którą podpina się zmieniarki. Czy mógłbym prosić o wskazówki dotyczące tego co należy dokupić i jak to zamontować. Systemu audio nie chce zmieniać, jedynie dorzucić samą zmieniarkę.
  2. Ja z kolei mam N43 po lifcie i nie mam problemow, oby jak najdluzej. Zrobilem od momentu zakupu ponad 30tys km, aktualnie pod 175tys. Na cewki byla akcja serwisowa. Olej zmieniam w ASO i nie tyle co wskazuje komputer ale po prostu co 15tys km. O samochod dbam, pilnuje przegladow, zmienialem ostatnio klocki z tylu, niebawem przed wakacyjnym wyjazdem na czarnogore bede zmienial tarcze i klocki z przodu, mocowanie tylnego amora, stuka cos. Przy moim sposobie jazdy, mojej zony, w wiekszosci obwodnica krakowa + krakow kupilbym jeszcze raz benzyne ale mocniejsza i z automatem. Prawda jest taka moi drodzy, ze w internecie znajdziecie wiecej zlych niz dobrych opinii. Rowniez zastanawialem sie czy nie wziac diesla, ale po przeczytaniu wielu stron, artykulow wybralem po prostu to na co mnie stac. Nie chodzi juz o kase ale o nerwy, brak samochodu w momencie jakiejs awarii, pozostawienie go, a mamy tylko jeden samochod. Bardzo chetnie kupilbym diesla, sa znakomite do jazdy, zwyciezyla jednak rozsadek. Moze gdybym kupil diesla zrobilbym nim 80tys bez wiekszych problemow, a moze zrobilbym 10tys i zaczelyby sie jakies problemy, nie dowiesz sie, dopoki nie sprobujesz, ale skoro mozna wybrac to ja wybralem tak a nie inaczej. Kazdy ma swoj mozg i uzywa go na wlasny sposob. Jezeli masz auta uzywac glownie w miescie, a mialbym cos doradzic wybralbym zadbane 1.6, 2.0 w benzynie i jeszcze z automatem. Tak na marginesie w Krakowie z komputera 1.6 122KM LCi spala srednio 8.7l/100km.
  3. stinger moglbys podrzuci linkę do tej centrali, ktora zakupiles, rowniez interesuje sie tematem odpinanego haka
  4. Spróbuj poszukać 118i w polift.
  5. b.ładna, z modelu Z o ile dobrze pamiętam, tak?
  6. Mam ten sam motor, nalatane 170k. Tak tak jak zostało to napisane wcześniej, silnik charakteryzuje się taką pracą. Spalanie średnio z kompa 8.7 litra w Krakowie (obwodnica + miasto). Srednia z motonotesu liczona z pełnych tankowań 8.3l/100. Jeździć i nie szukać problemów na siłę.
  7. Auto nie musi przecież leżeć, żeby dobrze jeździło. Jak dla mnie jest idealnie z tą wysokością. Nie wyobrażam sobie jazdy gdzie rant już wjeżdża w oponę, potem się trafiasz na takiego delikwenta z wielką naklejką na tylnej szybie, "nie trąb poj3bie, bo jade na glebie". Piękne F, pozdrowienia z południa.
  8. witajcie :8)
  9. Nie chce się czepiać, ale zejście z tematu zafundowałeś sobie nazwą tego wątku. Może lepiej było napisać "jaki zestaw naprawczy kupić do opon nie będących Run Flatami?". Ciesze się, że udało się podjąć decyzję. Pozdrowienia. Wszystkim życzę nie łapania kapci :wink:
  10. dar3k-krk odpowiedział(a) na kamil20011 temat w F20, F21
    "Technologia producenta" o ile dobrze zrozumiałem przewiduje pomalowanie klapy w takich przypadkach, ja bym sie nie nastawial na wymiane calej. Chyba, ze ma sie dobrego prawnika. Oby wymienili na nowa i dobrze pomalowali, klapa i tak przyjdzie w stanie surowym.
  11. Ludzie się naczytaja komentarzy, a przeciez w internetach wiecej znajdziesz negatywnych niz pozytywnych, jak ktos ma problem to zaklada temat na forum, a jak ktos jest zadowolony z samochodu to rzadko kiedy pisze o tym na forum. Ja mam wtrysk bezposredni i jezdze, oby jak najdluzej i bez przygod, nie ma sie co bac na zapas. IMO polift to polift, bledy wieku dzieciecego w wiekszym stopniu zostaly wyeliminowane. Jasne, ze zawsze cos nowego sie nagromadzi ale na chlopski rozum, nalezy sie spodziewac poprawy wzgledem pierwszych wersji, nie na odwrot. Chyba nikt nie chce kupic trupa. Madrych i trafionych decyzji zycze :)
  12. Ja nie moge sie wypowiedziec o 118i oraz 120i ale moje aktualne 116i po lifcie, czy tez LCI sprawuje sie poki co OK. Zrobilem na razie 20tys. Po kupnie przy 150tys km dostalem info w ASO, ze mam podjechac na zmiane cewek zaplonowych (akcja serwisowa). Jak na razie zmieniam elementy eksploatacyjne, zadnych napraw. Generalnie kupilbym teraz 118i lub 120i, jednak ciezko bylo wtedy znalezc cos ciekawego, brakuje czasami mocy w 116 ;) Przy kupnie kierowałem sie zasada, ze jednak polift, wiecej problemow wieku dziecięcego zostaje wyeliminowanych.
  13. Cześć, w trakcie weekendu świątecznego znalazłem chwilę aby zamontować uchwyt kubka. Kilka uwag dla montujących go w wersji LCi E87 z kontrolerem iDrive. Generalnie trzymamy się instrukcji z pierwszej strony tematu. Należy ostrożnie podważać kontroler iDrive jakimś plastikowym narzędziem lub płaskim śrubokrętem, ostrożnie aby nie zniszczyć, kontroler iDrive jest na zatrzaskach, nie ma tutaj co zepsuć ale lepiej ostrożnie. U mnie była jeszcze jedna kostka, którą musiałem odłączyć, niestety nie zrobiłem foto, zorientujecie się wyciągając całą konsolę, kostkę należy rozpiąć zaraz za mieszkiem dźwigni zmiany biegów. Drobna uwaga. Przy zdejmowaniu mieszka ręcznego wyciągacie go w kierunku tylnej kanapy, najpierw podważyć dłuższe boki, tył, a następnie wyciągać w stronę kanapy, ja zerwałem jeden plastik, który zaczepiony był od strony konsoli centralnej, na szczęście dobry klej i udało się to naprawić. Kilka zdjęć: Przymiarka szablonu dołączonego do cup holdera http://i.imgur.com/jc9usRD.jpg Przyklejony szablon i pierwsze cięcie drżącą dłonią ;) http://i.imgur.com/3n50STw.jpg Już po wycięciu. Wyszło pięknie. Potrzebny dobry nożyk, żadnej wiertarki, powoli jedziemy wzdłuż szablonu i kilka razy powoli pogłębiamy nacięcia, aż przebijemy się przez tworzywo. Nie musialem nic poprawiac, szlifowac itd., bez problemu przykręciłem stelaż uchwytu pod spodem, część do której wkładamy już właściwy uchwyt oraz zaślepkę zewnętrzną. http://i.imgur.com/JhlTtRn.jpg Tutaj widać element żółty, do którego wkręcamy stelaż uchwytu od spodu, stalowy element w kształcie litery L pozostaje, nie nalezy go demontować, jest niezbędny do dokręcenia konsoli w tunel. http://i.imgur.com/cX1122z.jpg Efekt finalny http://i.imgur.com/8In8hb7.jpg
  14. Ważne ze zlokalizowane :) Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
  15. dar3k-krk odpowiedział(a) na PIT586 temat w E81, E82, E87, E88
    Nic dodać nic ująć. Przejrzyj instrukcje, jeżeli nie masz, pobierz, jest link na forum w odpowiednim miejscu. Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
  16. No wlasnie grzebalem wczoraj troche po sieci i dotarlem do tego fabrycznego mocowania na realoem.com. Faktycznie mozna by po prostu uzyc tego mocowania ktore jest zwykle dodawane do gasnicy. Zerkne na to wieczorem.
  17. macie może zdjęcie jak to jest zamocowane, jak ten uchwyt wygląda, który mocowany jest przy fotelu?
  18. Jutro zrobię fotę. Przypomnij mi jakimś PW. Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
  19. http://i.imgur.com/IOh3aVK.jpg
  20. Cześć Występowało w ogóle jakieś mocowanie fabryczne na gaśnicę 1kg w E87. Mam wrzuconą w bagażniku za tą boczną siatkę przy świetle i trochę mnie irytuje.
  21. Ja mam nordglass. Czujnik działa tak jak piszą koledzy, czasami mu trzeba pomoć ręcznym przetarciem.
  22. Dzięki. Nie wiem dlaczego wczesniej nie wpadlem na to aby użyć sprayu, ktory mam do łańcucha motocykla. Zostawia taki lepki film. Wcześniej uzylem silikonu w sprayu ale nie pomogło. Ten motocyklowy zadziałał natychmiast, zobacze na jak długo. Nazywa się yamalube gdyby ktoś szukał. Prysnalem w miejsca zaznaczone strzałkami oraz w otwory które są obok. Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
  23. Warto poczytać instrukcję do E87, jest do pobrania na forum.
  24. Z tego co pamiętam potrzebujesz moduł frm XE. Temat był omawiany, na pewno znajdziesz. Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
  25. Cześć. Macie jakieś rozwiązanie skuteczne na skrzypiacy podlokietnik w E87 LCi. Skrzypi przy zawiasie, smarowałem silikonem, bezskutecznie. Przeglądalem forum ale tematy dotyczyły starszych modeli serii 3 głównie. Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.