Skocz do zawartości

dar3k-krk

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dar3k-krk

  1. Hm, też mam w swoim zamówieniu - jak rozmawiałem ze sprzedawcą w poniedziałek to nic mi nie wspominał o restrykcji na to. Ogólnie od początku, przy budowaniu konfiguracji, nie było mowy, żeby coś było/jest/będzie na restrykcjach (poza HUD, i audi HK). Aktywnego tempomatu nie ma aktualnie chyba nikt. Nie wiem kiedy zamawiales, moze jeszcze im jakies resztki zostaly i bedziesz miec jesli oczywiscie zamowiles.
  2. Czas pokaze. Dzieki piekne za info. Bede monitorowal. Patrze mimo wszystko z optymizmem na ten rok, chyba dluzej niz 12msc nie bede czekac :lol:
  3. Miałeś również wcześniej status 47? Moze to jest jakiś klucz. Mialem wcześniej ustalone na 1 tydzień lutego. Dostałem info o braku opcji aktywnego tempomatu i podpisałem aneks, ze zgadzam się na jego usunięcie + dołożyłem kolejna opcje i może to spowodowało jakieś zmiany. Elektronicznie zamykany/otwierany bagażnik. Niestety nie wiem jaki był wcześniej status, nie pytałem. Eh.. Niech już poskładają. :(
  4. Moje wskoczyło na status 111. Marzec 13. Wiec potencjalnie inne z jednostkami 2 litry benzyna beda trafiac w podobny termin. Przypuszczam tylko, ze jakos kolejkuja te zadania i np. ustalaja ze teraz np. leci wersja z 2litrowymi jednostkami, nastepnie 118i itd i zagluja tymi priorytetami. Nie wiem moge byc w bledzie, moze kompletnie jednostka nie ma znaczenia. Proces produkcyjny znam tylko z materialow jakie znalazlem na youtube :roll:
  5. dar3k-krk odpowiedział(a) na Duffy temat w F40
    N47 to diesel. Nowe 120i to jednostka która jest również w M135 xdrive o oznaczeniu B48A20. https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_B48
  6. W tym materiale widać jak pracują adaptacyjne.
  7. Patrząc na ten samochód cieszę się, ze nie wahałem się ani chwili i domowiłem rozszerzony shadowline. Jestem ciekaw tych hamulców, żadna testowka tego nie miała. :8)
  8. Dzisiaj otrzymałem informacje, ze jesli nie zrezygnuje z /opcja 5DF/ aktywny tempomat auta moze nie byc w 2022 roku :D Jak tam u Was sytuacja?
  9. Fajnie. W kolorze który również zamówiłem. Wywalilem jednak auto klapę bagażnika, dostęp komfortowy, szyberdach, headup. Dodałem pamięć fotela, aktywne zawieszenie i pare dupereli żeby było wygodniej na dłuższych trasach jechać. Cholera wie jednak kiedy się to wyprodukuje. Od lipca czekać na samochód... Brałeś może aktywne zawieszenie? Jestem ciekawy jak to się sprawuje. Nie da się tego na żadnej testowej jeździ sprawdzić, nie ma takich samochodów demo w Krakowie. Wrzuć więcej zdjęć :)
  10. Czekam na 120i. Aktualnie problemy z aktywnym tempomatem. Do produkcji ta czesc ma wrocic w lutym 2022 :duh: Jak kazdy chcialbym miec "na juz" ale nie chce pozniej tego "dokladac" retrofitem. Za duzo zamieszania. Wierze, ze w BMW sie ogarna i moze uda sie ten termin przyspieszyc. Czekam na wszystko co zamowilem.
  11. Potwierdzam, dostalem info o braku dostepnosci aktywnego temp. No nic, czekam. Oka nie wyjmiesz.
  12. A miałem diesla kupić, wycofałem się 2 lata temu ze względu na informację o problemach z tymi łancuchami/napinaczami. Ciesze się, że w końcu się za to zabrali i wielu z Was dostało nowe części. Pojeździłbym takim 2.0d 177KM ;)
  13. Cześć. Niestety wymiana świec nie rozwiązała problemu drgań przenoszonych z silnika przy porannych rozruchach na zimno. :(
  14. Seba, czy miałeś podobny problem? Każda wskazówka będzie cenna.
  15. Tak, jest to kod błedu 2AAF (Fuel Pump, plausibility). W historii błędów pojawił się tylko raz. Później mam błędy od przepalonej żarówki z przodu, z żarówki kierunkowskazu oraz kilka razy kody błędu NOX (2AF4, 2AF6, 2AF9, 2AF2, 2AFD) Wiem, że miałem wymieniane cewki przy przebiegu około 150tys w ramach akcji serwisowej. Potrzebowałem jednak dowiedzieć się kiedy były wymieniane świece. Zadzwoniłem do ASO, gdzie jeżdzę na przeglądy, z informacji jakie uzyskałem świece wymieniał 1 właściciel pojazdu w 2010roku przy przebiegu 70tys... i tyle. Nie ma kolejnych wpisów w systemie o wymianie świec, pracownik serwisu powiedział, że powinny być teoretycznie wymienianie przy przebiegu 120tys... W tej chwili mam już 196tys. Jeśli chodzi o soft, to w 2014 byłem w bimmerupgrades, do zakodowania DRL i pamieci start/stop. Sprawdzona została przy okazji wersja softu, otrzymałem informacje od właściciela, że soft jest i tak wgrany najnowszy. Więc sądzę, że jest to już ten z 2011 roku, o którym piszesz. Osobiście nie przeszkadzają mi błędy zapisane w pamięci, chciałbym rozwiązać problem drgania jakie przenosi silnik podczas kilku minut pracy po odstanej nocy w garażu. Tak jak pisałem, jak się zagrzeje już tego tak nie czuć. Zacznę od świec w takim razie.
  16. dzięki dzidek za komentarz #1 Z błedem fuel system wiąże się właśnie nieprzyjemne drganie jak silnik jest zimny, "po nocy". Jak się zagrzeje, to nie jest to aż tak odczuwalne, niemniej delikatnie czuć, że drga. Na gaz reaguje 'ospale' przy pierwszych kilkuminutach jazdy, gdy jest właśnie zimny. Później wydaje się być OK. Nie bardzo rozumiem, jak aktualizacja softu może mieć wpłyt na drganie silnika? Jeśli problem powoduje 'dawkowanie/sterowanie' ciśnieniem paliwa, pompa+czujnik, to co mogłaby zmienić aktualizacja? Sprawdzę w takim razie jeszcze raz to ciśnienie, nie mam na wydruku tej informacji. #2 Jeśli chodzi o nox. Nie mam innych błędów, od początku jak kupiłem samochód pojawiał się w tej samej postaci. Spalanie jest optymalne. W tej chwili przy spokojnej jeździe 8l/100 miasto+obwodnica.
  17. U mnie jest i działa. Wielokrotnie widziałem jak pozostawała w zamkniętej pozycji, w lecie po prostu się otwiera aby skierować powietrze na komorę silnika.
  18. Nie bardzo rozumiem, kupiłeś nową sondę i nadal są błedy, nawet po wykonaniu adaptacji? Aż ciężko uwierzyć w to co czytam :mad2:
  19. Cześć pacjent BMW E87 116i 2008 rok polift, silnik N43 122KM 190k+ przebiegu, zadbane auto z pełną historią serwisową dwie sprawy 1. Objawy, drgający ale nie falujący silnik (przynajmniej patrząc na obrotomierz), prawie zawsze przy porannym rozruchu. komputer podpięty, diagnoza: Low Pressure Fuel System, DME: Fuel pump, plausibility 2. Podpięty komputer zwrócił wynik: Nox sensor, Nitrogen oxide sensor. Spalanie samochodu nadal w granicy normy 8-9l miasto. Czy ktoś z Was miał problemy opisane z pierwszego podpunktu, jeśli tak to czy udało mu się je rozwiązać w inny sposób niż tylko wymiana elementów na nowe. Z informacji jakie uzyskałem naprawa 1 problemu to około 2tys złotych. Nowy czujniki, pompa. W przypadku drugiego podpunktu. Wyniki wyszukiwania na forum zwróciły temat z wątkiem, w którym napisane jest aby nie wymieniać nox sensor na używany tylko od razu kupić nowy. W warsztacie poinformowano mnie również, że po wykonaniiu/naprawie 1 podpunktu należy wykonać 'procedurę' wypalania nox'a? Nie bardzo rozumiem. Proszę o pomoc. Darek
  20. Szkoda pieniędzy.
  21. teraz około 9litrów, zwykle w lecie,wiosną 8.5 (wg wskazań średniej wartości komputera). 1.6 122kM polift
  22. U mnie z kolei nie ma problemów z niczym poza start-stop, ani razu nie zadziałał od dwóch lat. Aku ma normalne wartości, :roll:
  23. Obawiam się, że nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na pytanie. Jak byłem w warszawie podjechałem do bimmerupgrades i przy okazji programowania innych funkcji została również doprogramowana funkcja pamięci tego przycisku. Spróbuj może na bmwcoding.com. Ja nie mam interfejsu i nawet nie specjalnie mi się chciało tego szukać.
  24. U mnie ten sam problem zaczął się pojawiać, ale tylko w momencie jak jadę taki lekki lewy łuk, LOL, wirnik pochyla się wówczas od lekkiego przeciążenia i zaczyna coś gwizdać. Zamierzam się tam dobrać i nasmarować to sprayem do łańcuchów motocyklowych, który skutecznie poradził sobie ze zgrzytaniem podłokietnika, kilka miesięcy temu smarowałem, jest spokój i cisza. Łudzę się, że i tutaj się sprawdzi.
  25. Niestety nie dysponuję.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.