Treść opublikowana przez PatLove
-
audio za rozsadne pieniadze w e90
Panowie kolejna kwestia-jestem w trakcie robienia instalacji i nie za bardzo wiem do którego pinu w kostce podpiąć się z remote, żeby wzmak dostał sterowanie? Pacjent to e91 2007 z navi business harman/becker mask II. Jest w stanie ktoś pomóc? P.S. Pin 13 już sprawdziłem i niestety nie ma na nim żadnego napięcia niezależnie czy radio/navi jest włączone czy nie.
-
audio za rozsadne pieniadze w e90
Źródłem (niestety) będzie seryjna jednostka z navi business, tyle że przekodowana na hifi żeby nie było dodatkowych zniekształceń sygnału + oczywiście będzie wyciągnięte RCA z pominięciem przedwzmacniacza. Inna opcja raczej nie wchodzi w grę ze względu na navi, czujniki, bluetooth itd. Myślałem ewentualnie o jakimś procesorze z pełną korekcją, czasówkami itp ale to temat jeszcze nie na teraz, chyba że trafi się coś ciekawego w dobrej cenie. W końcu ma być to "audio za rozsądne pieniądze"... DW1225 masz rację, suba powinno się zasilić z oddzielnego pieca żeby wszystko było jak należy ale bez przesady. Wszystko zależy też od tego jaka to 5cio kanałówka(bo są takie gdzie na te 5 kanałów składa się 4ro kanałówka i zintegrowany z nią w jednej obudowie monoblock), po drugie jak wymagający będzie sub, a po trzecie czy sub będzie uzupełnieniem pasma, czy ma "robić ciśnienie". Dlatego wcale nie jest powiedziane, że zasilone z jednego pieca zagra źle... W jednym z poprzednich samochodów miałem 3way na pasywce i suba zasilonego z DLSa A5 i zestaw grał rewelacyjnie.
-
audio za rozsadne pieniadze w e90
Rzeczywiście, podjąłem wyzwanie ale co z tego wyjdzie to zobaczymy. Forumowicze ze strefy z mojego miasta po ogledzinach samochodu stwierdzili ze będzie dobrze. Generalnie plan jest taki-system na 16nastce z przodu, 8' sub zabudowany w boczku bagażnika, a wszystko zasilane będzie z 5cio kanalowego wzmacniacza i pocięte aktywnie. Oczywiście nie wspominam o wytlumeniu drzwi, dobrych jakościowo kablach i poprawnym montażu. Szczegóły opisze jak instalacja będzie gotowa.
-
audio za rozsadne pieniadze w e90
Dokładnie, jeżeli to system pasywny ze zwrotka, to i tak ona dzieli pasmo, a nie wzmacniacz. Poza tym przy 2 kanalowce nie da sie zrobić aktywnego podziału na systemie przednim. Musialbys mieć 4ro kanalowke, tak żeby każdy z głośników miał swój własny kanał.
-
audio za rozsadne pieniadze w e90
Głośniki 13cm to głośniki średnio niskotnowe i montując taki system na 13nastce i podpinając go pod wzmacniacz są dwie możliwości: aktywne pocięcie pasma z poziomu wzmaka, pod warunkiem, że wzmacniacz posiada filtry i regulacje i wtedy nie potrzebna jest zwrotnica albo wzmacniacz tylko wzmacnia sygnał, a tnie-rozdziela go zwrotnica, czyli jest to wtedy system pasywny.
-
E92 335i Blow Off Forge+rura co może poleprzyć?
Blow off nie da Ci nic oprócz "psss" i tego ze przy każdej zmianie biegu układ będzie musiał sie "napompowac" od nowa. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem modow,które nic nie wnoszą,a montaż blow off'a jak dla mnie jest uzasadniony, tylko przy grubych modach, jak seryjny zawór/zawory nie radza sobie juz z ciśnieniem w układzie. Czasami po montażu bov'a potrafi tez wywalać błędy z ecu ale nie wiem czy dotyczy to rownież bmw.
-
audio za rozsadne pieniadze w e90
Panowie jeszcz jedna kwestia-kabel do zmieniarki w90 to taka sama wtyczka jak alpine ai-net? Oczywoscie nie chodzi mi o wejscie w zmieniarce, tylko o polaczenie kabla zmieniarki z inst samochodu.
-
audio za rozsadne pieniadze w e90
Nie zaleznie od tego czy navi jest w wersji business, czy prof to radio z nia zintegrowane jest w wersji prof. Takie info znalazlem w tym watku...
-
audio za rozsadne pieniadze w e90
Panowie pytanie z innej beczki-czy radio prof z nawigacji business odtwarza mp3 z płyty? Jeżeli tak to czy płyta musi być nagrana w jakiś specjalny sposób?
-
audio za rozsadne pieniadze w e90
Niestety BMW jest bardzo nie wdzięcznym samochodem do nagłośnienia i rzeczywiście trudno tu cokolwiek zrobić za sensowną kasę... Dam znać jak coś wymyślę co zagra i nie będzie kosztować worka kasy. P.S. Ja w domu poszedłem w NAD'a + BA ;) P.S.2 Ja też miałem S4 B5 z bose i potwierdzam-łupało ale nie o to w graniu chodzi, a u Subaru Imprezie STI zestaw self made za 1/3 kasy tego, co kosztowało to bose przy konfiguracji nowego audi grał o niebo lepiej... P.S.3 Najlepiej byłoby przerobić boczki żeby wsadzić jakąś 16nastkę i zbudować sensowny 3drożny system ale to niestety znowu koszta żeby było estetycznie bo tanio i estetycznie się chyba raczej nie da...
-
audio za rozsadne pieniadze w e90
Rivasi są różne dobre systemy i wcale nie kosztują 5/6k pln(chodzi mi oczywiście o cenę samego systemu na przód). Mogę Ci podać system, który świetnie sprawdził mi się Ibizie Cuprze 6K2-miałem 3 drożny system zbudowany na podstawie głośników pora i vifa z customową zwrotnicą, do tego sub cervin vega, a wszystko zasilał DLS A5 i grało to nieporównywalnie lepiej niż jakikolwiek logic7 i wiele innych "górnolotnych" fabrycznych systemów, a o jakimkolwiek łupaniu nie było mowy... Oczywiście nie wspominam nawet o takich kwestach jak wytłumienie drzwi, kable, poprawny montaż itp. W BMW natomiast jeszcze nie wiem co wyląduje bo będzie to zależało od tego co najlepiej zagra ale myślę o jakimś morelu, focalu, ewentualnie może rainbow albo dls. Te systemy wyżej podałem tylko jako przykłady budżetowych systemów o płytkim montażu i żeby zapytać bo może akurat ktoś ich słuchał. To co tanie nie zawsze musi być złe, a czasami potrafi bardzo ale to bardzo pozytywnie zaskoczyć jak np w przypadku pewnego woofera PL prod, który przy 1/4 ceny bije np woofer morela na głowę... Co do kosztów to nie popadajmy w skrajności bo całkiem przyjemnie grający system można zrobić już za ok 3000pln, oczywiście wszystkie klocki nie będą nowe ale coś za coś. Jak ktoś chce tylko nowe i wysoką półkę to, tak jak napisałeś-15k nie wyjęte. Odnośnie bose, czy b&o oczywiście masz rację-to czysty marketing ale nie zmienia to faktu, że te systemy(przynajmniej te, których słuchałem) grają dużo lepiej niż L7 i tworzą przy tym poprawną scenę z przodu auta...
-
audio za rozsadne pieniadze w e90
Ok, rzeczywiscie, moze ze 3l pojemnosci ma ta wneka ale to dalej za malo zeby głosnik niskotonowy zagral chociazby poprawnie. Co grania L7 to kwestia gustu, a o gustach sie nie dyskutuje ale nie wiem czy sluchales kiedys dobrego i dobrze zestrojonego audio na 2 albo 3droznym systemie z przodu z subem w bagazniku? Jezeli nie, to radze Ci posluchac takiej instalacji i wtedy bedziesz mogl stwierdzic jak gra L7,w ktorym scena rozjechana jest po calym wnetrzu.
-
audio za rozsadne pieniadze w e90
mlody_d słuchałem logic7 u kolegi w e60 i z całym szacunkiem ale tam te suby rownież nie grają dobrze. To ze trzęsie fotelem nie znaczy ze dobrze gra, a przy tym ilośc głośników w logic7 skutecznie zaburza poprawne budowanie sceny dźwiękowej. Oczywiście l7 ma tez swoje plusy, chociażby przy DVD ale kino, a muzyka to dwie rożne kwestie zarówno w car, jak i home audio. P.S. Według wszelkich prawideł żeby głośnik basowy(oczywiście odpowiedni)zagrał dobrze musi mieć skrzynkę min 6l, a w bmw niestety pojemność wneki pod fotelami wynosi praktycznie 0l... P.S.2 Jest to moje pierwsze bmw i uważam ze są to świetne samochody ale z audio niestety dali ciała po całości bo chociaż topowy logic7 naszpikowany jest głośnikami to audio bose w starszych audi, czy b&o w nowszych "zjada l7 na śniadanie"
-
audio za rozsadne pieniadze w e90
Jeżeli zdecyduje sie na dedykowany zestaw u-dim to masz racje ale w tym przypadku suba w bagażniku juz nie będzie. Sek w tym, ze jakoś średnio jestem przekonany co do tych dedykowanych klocków głownie ze względu na bas bo bmw skonstruowalo ten system audio w tak nieprzemyślany sposób ze głośniki pod siedzeniami nie maja w ogóle warunków żeby zagrać poprawnie, nie mówiąc o tym żeby zagrały dobrze. W przypadku dwodroznego systemu na przód 13cm głośniki pod siedzeniami zostaną w ogóle odłączone i w tym przypadku za bas będzie odpowiadał sub w bagażniku, czyli będzie znajdował sie tam, gdzie powinno być juz fabrycznie jego miejsce... Wymiana samych subow pod siedzeniami nie wchodzi dla mnie w grę bo oprócz braku basu brak rownież temu systemowi średnicy i góry...
-
audio za rozsadne pieniadze w e90
Niestety z iPada nie mogę inaczej wkleić ale generalnie chodzi o u-Dimension el comp 8b, wystarczy wyklepać w google.
-
audio za rozsadne pieniadze w e90
Panowie wracam do tematu grania w moim e91. Myślałem, że jakoś wytrzymam z tym, co jest ale niestety system nagłośnienia business nadaje się najwyżej do wysłuchania wiadomości w radiu ale nie do jakiejkolwiek muzyki... Poczytałem trochę inne fora, w tym zagraniczne i po mimo dość utrudnionych warunków akustycznych w tym samochodzie jednak ludzie modyfikują audio z dość dobrym skutkiem. Rozważam 2 opcje-albo system dedykowany(z którym na pewno będzie najmniej problemów przy montażu, o ile w ogóle jakieś będą): u-Dimension EL Comp 8B- http://www.essa.com....id=290&pid=2248 albo 2 drozny system 130mm z przodu + sub w bagażniku. W e91 po lewej str w bagażniku jest taka otwierana wnęka na apteczke itd i pomyślałem ze może tam udałoby sie nie tracąc pojemności bagażnika upchnąć jakiegoś małego suba. Teraz pojawia sie tylko pytanie jaka pojemność skrzynki by z tego wyszła(raczej bardzo niewielka) i jaki sub mógłby tam zagrać,o ile w ogóle jakiś? Jeżeli temat suba byłby zalatwiony to teraz kwestia czy taki zestaw jak Ground Zero GZRC 130FX załatwiłyby temat przodu? A idąc dalej co zagra lepiej-zestaw GZRC 130FX/ESX XE5.2C + sub w bagażniku czy jednak dedykowane u-Dimension? P.S. Podobno sub u-Dimension EL-S804 radzi sobie bardzo dobrze juz w skrzynkach 6l, a myśle ze taka pojemność udałoby sie uzyskać z tej wneki. Ewentualnie może jeszcze Intertechnik MDS-08? P.S.2 Zamiast GZRC 130FX znalazłem jeszcze ESX XE5.2C o głębokości montażu 46mm(5mm raczej nie zrobi różnicy) ale nie mam pojęcia czy którekolwiek z nich sie do czegoś nadają? Co myślicie bo szczerze mowiąc znowu sie w tym wszystkim pogubiłem? Oczywiście niezależnie czy będzie to system dedykowany, czy GZ/ESX + sub całość będzie podpięta pod 4ro kanałowy wzmacniacz.
-
[e90] wejscie usb pod audio
Szukałem, szukałem i nic... Nie widzę nigdzie kabla usb z koncernu VAG z wtyczką, którą można byłoby wpiąć w mulf2 w bmw. Wszystkie kable, które znalazłem z jednej str mają końcówkę usb, a z drugiej taką płaską podobną do ładowarek do starych iPhonów...
-
[e90] wejscie usb pod audio
cdxa orientujesz sie w jakich innych markach występuje takie złącze bo może będzie taniej niż w przypadku bmw?
-
[e90] wejscie usb pod audio
Są dostępne jakieś aftermarketowe kabelki, czy zostaje tylko OEM z ASO i używki z allegro, ebay itp?
-
[e90] wejscie usb pod audio
Dzięki za info. Kabelek jak rozumiem musi być specjalny, czyli taki z okrągłym wejściem? Są różne długości czy jak to jest? To ma być taki kabelek: http://allegro.pl/bmw-e60-e70-e71-e87-e90-kabel-usb-mulf2-combox-i4119463903.html który idzie do mulf2 i do niego trzeba podpiąć taką końcówkę: http://allegro.pl/bmw-e60-e87-e63-e90-e70-e71-wyjscie-aux-in-usb-i4107642000.html zgadza się czy coś pokręciłem?
-
[e90] wejscie usb pod audio
Ok, czyli w zasadzie ten hub nie jest w ogóle potrzebny bo tak, czy siak usb wpina się w mulf2 i będzie działało również bez tego hub'a, zgadza się?
-
[e90] wejscie usb pod audio
Panowie podepnę się pod temat-u siebie w e91 mam bluetooth, sterowanie głosem, navi business(jeśli to w ogóle ma jakieś znaczenie?) i niestety tylko aux w podłokietniku... Teraz pytanie czy możliwość doposażenia (w miarę tanim kosztem) w USB zależy tylko od modułu mulf2 i musi być on w wersji high czy inny moduł mulf2 też można doposażyć w USB? Przez niewiedzę kupiłem na aukcji moduł usb hub o nr 9 123 739-01 i teraz pytanie czy przy pomocy tego modułu mogę doposażyć swój samochód w USB nawet jeżeli mój mulf2 nie jest w wersji high(to też jeszcze muszę sprawdzić) czy ten moduł jest w ogóle zbędny? Z góry dzięki za pomoc.
-
M57T2D25 (197km) vs M57T2D30 (231km) Różnice
Wypowiem sie jako użytkownik 325d-jest dokładnie tak,jak pisze dawidd3- u mnie sam soft dał wynik 260KM i 580Nm. 325d i 330d to są dokładnie te same silniki i generalizujac różnią sie jedynie wtryskami, przy czym w obydwu żeby przekroczyć 320KM trzeba robić wydech,IC,wtryski z 335d i zmieniać turbo. P.S. Przy samym sofcie w 330d wymiana IC nie jest potrzebna bo nic nie wniesie
-
Zmiana na M-pakiet e90... przerabial już to ktoś?
Ok, my bad. Porownywalem to z 330xd kolegi, a przeciez x maja wyzsze zawieszenie stad pomylka
-
Zmiana na M-pakiet e90... przerabial już to ktoś?
Z tego co sie orientuje zderzak mpakietowy wisi na takiej samej wysokości jak normalny, różnią sie tylko designem ale może jeszcze niech ktoś bardziej ogarnięty w temacie to potwierdzi.