Treść opublikowana przez felixo
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Dodam, że jak miałem x3 to serwis Smorawińskiego dostał u mnie czerwoną kartkę. Chciałem doposażyć x3, raz dzwoniłem, raz byłem osobiście. Mieli wycenić części i montaż. Zero odzewu, telefonu. W swojej pracy bywam w wielu firmach. Jeżeli w jakieś jest takie olewactwo klienta, to udziela się ono wszystkim pracownikom. Nie zdziwiłbym się gdyby mechanizy swoją pracę też potem tak słabo wykonywali.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Kupowałem auta u obu dealerów. Już parę minut po wejściu do salonu można poczuć, gdzie bardziej się starają o klienta (a więc i jego interes). U Olszowca mogłem spróbować wielu wersji silnikowych, nawet na moją chęć wymiany kół w demówce, aby sprawdzić inny profil opony nikt się nie zakrzywił i zorganizowali opcję. Jak dzwoniłem do serwisu to oddzwaniali ze szczegółowymi informacjami. Załatwili auta managerów, abym mógł spróbować innych silników, xdrive itd. Rabat dostałem lepszy niż u Smorawińskiego. U Smorawińskiego jest zlew na klienta. Chiałem tam kupić trójkę, bo mam bliżej i nabyłem tam kiedyś x3. Pojechałem w sobotę, chciałem sprawdzić inne opcje silnikowe. Wszystko było niemożliwe i problematyczne, zero postarania. Po twarzach widać, że zatrudniono tam sporo cwaniaczków. Oceniają chyba człowieka po ubiorze, tego dnia nie wyglądałem na osobę, którą stać na bmw. Tak mnie brzydko olali, że nic tylko na pięcie w tył zwrot. :mrgreen: Pojechałem do Olszowca tego dnia i tam już poważne potraktowanie, chęć pomocy. Pojedź do obu, szybko wyczujesz różnice.
-
F30 328i jakie spalanie ?
Gdzieś były testy paliw premium, osiągi były... gorsze od zwykłej 95. Z tego co pamiętam to wina wyższej liczby oktanowej. To lepsze dla trwałości i kultury pracy silnika, ale nie dla osiągów.
-
Czas dostawy auta po produkcji?
Ja mam pierwszy tydzień marca produkcję. :D Dealer mi dużo nie obiecuje, w umowie termin wydania auta to 31.03...
-
Akcesoria BMW: osłony przeciwsłoneczne i dywaniki gumowe
Dobry patent z Leebmann. Fakturę vat wystawią?
-
Akcesoria BMW: osłony przeciwsłoneczne i dywaniki gumowe
Czy ktoś z Was posiada lub zetknął się z: 1. Osłonami przeciwsłonecznymi do F30 http://www.bmw-shop.pl/oslona-przeciwsloneczna-szyby-tylnej-1745.html (szyba tylna) http://www.bmw-shop.pl/oslona-przeciwsloneczna-szyb-bocznych-tylnych-kpl.html (szyby boczne) Jak to się sprawdza? Jak się montuje? Jak się trzyma? Czy przyciemniają mocniej niż fabryczne firanki? Alternatywy dla oryginalnych? Oklejanie folią odpada, tylko latem chcę przyciemnienia. 2. Dywaniki gumowe. Must have dla mnie. Zawsze miałem oryginalne. Ale za komplecik 500 zł (Allegro). http://www.bmw-shop.pl/dywaniki-gumowe-przednie.html http://www.bmw-shop.pl/dywaniki-gumowe-tylne.html Czy próbowaliście z dywanikami produkcji innej niż BMW? Co polecacie? Czy pasują idealnie? Czy są takie z rzepami jak oryginały (nie widzę)?
-
Tuning RaceChip
Użyteczne informacje, dzięki, że informujesz. Dziwi mnie krótkowzroczność (głupota) takich "firm".
-
Steptronic jest wolniejszy do 100km/h od sportowej?
Xdrive na suchym katalogowo jest wolniejszy od tylnego. Bo większa masa auta.
-
Steptronic jest wolniejszy do 100km/h od sportowej?
Tutaj kolejny test tym razem zwykły automat. Patrz 18 minuta i 13 sekund 320d LCI 190KM 0-100 w 7.18 sekundy. To by jednak przeczyło tezie, że z launch control jest szybciej...
-
Steptronic jest wolniejszy do 100km/h od sportowej?
Różnica 0,5 sekundy na korzyść sportowej... Ciekawe czy z tej zwykłej da się wyxisnąć więcej. Co by się stało jakbym w neutralu trzymał auto na obrotach i nagle wrzucił D? Zadziała jak launch control?
-
Czas dostawy auta po produkcji?
Dodam, że x3 f25 dostałem +- 1.5 miesiąca po produkcji, ale ta była w USA. F30 jest z Monachium.
-
Czas dostawy auta po produkcji?
Produkcję mam w 1 tygodniu marca. Jak długo potem trwa dostawa? Wiem, że u dealera musi być przegląd zerowy oraz rejestracja. Co zajmie im zapewne ze 3 dni w zależności od wolnych terminów.
-
Zamówienie F32 i "podarunek" od bmw
I kiedy dotarł? Ile czekałeś od produkcji?
-
zmiana głośności radia z fotela pasażera
:roll:
-
zmiana głośności radia z fotela pasażera
Da się. Musi kręcić w lewo idrive jeżeli chce ściszyć mówiąc "mężu ścisz a będzie nagroda". Nie zawsze działa :mrgreen:
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
5 litrów w trasie? Chyba tylko na spalaniu chwilowym jadąc na luzie z górki. :mrgreen: Mi w 318i udało się w eco trasie osiągnąć 6.4 litra. W 5 litrów słabo wierzę. Miałem 20i w x3. Więc nie porównuję bezpośrednio. Ale na pewno nie jest to oszczędniejszy silnik niż 18i.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Ja do benzyny też brałbym manual. A jeździłem automatami. Manual daje min 30% więcej frajdy z jazdy. Poczucie pełnej kontroli nad autem a nie takiej jak przez kondom, który odłączony od mojego mózgu :mrgreen: Oczywiście tylko w benzynie i tylko jeżeli nie jeżdżę zawodowo po mieście cały tydzień :roll:
-
runflaty czy zwykle opony
Mi kiedyś pękła w trakcie jazdy w Peugeot. Wracałem z Warszawy trasą krajową. Na szczęście z prawej strony. Auto ściągnęło w kierunku pobocza. I przy niewielkiej prędkości rzędu 60-70km/h. Felga nieco pogięta. Z runflat szkody byłyby mniejsze. A w przypadku wypadków czołówek rzadko znana jest przyczyna. Media często podają, że kierowca z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na drugi pas. Ja tylko runflat. I to dla mnie jeden z istotnych argumentów za zakupem bmw był.
-
USB w schowku a ładowanie tel
U mnie gniazdo w podłokietniku bardzo, bardzo słabo ładowało (co najwyżej utrzymywało stan baterii). Ja kupiłem przejściówkę gniazdo zapalniczki -> USB. I teraz śmiga :-)
-
Zawieszenie Sport Line
A co to znaczy jest twardsze? Bo lepiej się trzyma na zakrętach? Czy czujesz poprzeczne nierówności? Czy co? :)
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Zmiana cen przez euro mało prawdopodobna teraz (1-2 miesiące). Może promocja się skończyć szybciej.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Broker wątpię czy będzie w stanie przebić te 15-16% (nie słyszałem, a się interesowałem). Ale może... Chcesz wyszarpnąć każdy procent jaki się da, czy brokera preferujesz z jakiegoś powodu?
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Zawieszenie standard lub m adaptacyjne. Aby nie rezegnować z komfortu na codzień. Negocjacje zazwyczaj najlepsze są w wakacje, bo wtedy sprzedaż siada. Ale nie ma reguły. Rabaty jakie teraz od ręki daje bmw na serię 3 to ewenement. Wynika zapewne ze wsparcia importera w walce z nowym Audi A4 czy Jaguarem XE.
-
Zawieszenie Sport Line
A to nowe f30 jest po liftingu? Bo po LCI zawieszenie jest delikatnie usztywnione. Wersja sport line nie ma sama z siebie innego zawieszenia. Rożnice mogą być dla zawieszenia m sportowego, adaptacyjnego czy wersji xdrive. Według ciebie różnica w twardości jest spora? Co Tobie przeszkadza?
-
Panowie, co to za sensor/czujnik?
Zdjecie nie wyswietla sie