Treść opublikowana przez grzybek9307
-
Wiązka silnik m50b25
:duh: są i na boschu.. miałem m50b20 non vanos na boschu
-
E36 Zderzak m-pakiet
:mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :duh: :duh: :duh: :duh: :duh: :nienie: :nienie: :nienie: :cry2: pozostawię to bez komentarza.... co do 1 punktu kolega nie napisał nawet jaki papier czy na sucho czy na mokro... jeżeli robimy pod podkład używamy papieru o innej gradacji niż pod bazę... pod podkład 600, pod baza 800-1000... co do tej benzyny to tak jak kolega napisał wyżej jak już to benzyna ekstrakcyjna jeżeli on to będzie robił pierwszy raz to nie ma pojęcia o takich rzeczach... złapię zwykłą np 95 i co wtedy??? :roll: ogólnie zamiast benzyny ekstrakcyjnej proponowałbym zmywacz silikonowy jest lepszy;) punkt 2. co do podkładu.. hmmm trochę ich jest.. ale chodzi o podkład akrylowy w tym wypadku. ale po co podkładować cały zderzak jeżeli np on jest dobry?? zwiększa to koszty ale jeżeli ktoś chce no to ok nie mam nic przeciwko... ale również dobieramy kolor podkładu pod kolor bazy... 3 "wykonując falujące ruchy dłonią" co kolega ma na myśli bo tego to nie rozumiem xD "i po 30-60min kolejną warstwę" po ilu;D? w warunkach pokojowych można po ok 10 minutach zależy też od grubości warstwy bazy.. baza musi się zrobić matowa żeby kłaść następną warstwę zazwyczaj nie trwa to dłużej niż 15 min.. zależy również od warunków dobę????? kolega przesadził :mad2: :mad2: :mad2: jeżeli baza się zrobi matowa po ostatniej warstwie to ok 10-15 minut i można kłaść bezbarwny 4 jeżeli kolega powiedział 30-60 min między warstwami bazy to jeszcze większe między bezbarwnym xD? :mad2: kładziesz w podobnym odstępie czasowym jak bazę w punkcie wyżej aczkolwiek proponowałbym zrobić jakąś próbkę lub na coś prysnąć i później możesz sprawdzić palcem jak schnie lakier sam osobiście tak robię i to dosyć często zwłaszcza jak są mniej sprzyjające warunki np jak oklejony jest samochód to sprawdzam sobie na taśmie jak jest oklejony... Ogólnie moje jest takie zdanie.. oddaj do jakiegoś lakiernika zderzak mniej zachodu z tym a a na materiały ok 200 zł wydasz + jeszcze robota do tego. lakiernik za 250-350 zł Ci to zrobi zależy od regionu bo to różne ceny są...
-
32X renowacja czy zabezpieczyc wnetrze nadkoli
no tak jeżeli jest podłoga zakonserwowana bądź jest na niej jakiś podkład... na gołą blachę chyba tego nie położysz tam gdzie była szlifowana rdza :nienie: ja to zazwyczaj robiłem tak... np do konserwacji np podłoga.. tam gdzie były ogniska korozji to trzeba było to usunąć czyli wyszlifować i jeżeli udało się w miarę dobrze wyszlifować to kładłem zawsze na to podkład reaktywny później na to akryl ... całą podłogę później oczyścić i odtłuścić ewentualnie tam gdzie był podkład kładziony to papierem przetrzeć żeby było kilka rys i dopiero baranek.. chyba że robię coś nie tak? :?:
-
32X renowacja czy zabezpieczyc wnetrze nadkoli
no ok. a załóżmy że wyczyszczę do gołej blachy co polecacie wash primer później akryl czy epoxyd?
-
32X renowacja czy zabezpieczyc wnetrze nadkoli
no dobra jeżeli są duże ogniska korozji.. ale jeżeli są małe? i jest np w 90-95% wyszlifowana to mi się zdaje że podkład reaktywny wystarczy. bo on też przecież wchodzi w reakcję z metalem;) nie wiem już co lepsze xD
-
32X renowacja czy zabezpieczyc wnetrze nadkoli
o dobry temat;D też się dołączę;D mi się wydaje że najlepiej będzie dokładnie wyczyścić i barankiem pomalować a tam gdzie rdza czy coś to wyszlifować podkład reaktywny na to podkład akrylowy i dopiero baranek :) czy macie jakieś lepsze propozycję;D?
-
ulepszenie silnika
jeżeli już mowa o turbie to przyznam Ci rację tak da się zwiększyć i to znacznie ale... 1. cena tych części co podałeś wynosi ponad 2000 2. trzeba jeszcze do tego kupić gumy- węże pod IC, zrobić lub kupić kolektor wydechowy, podstawkę albo jakąś wcinkę pod smarowanie do turba ciekawe czy sprzęgło przy takiej mocy zaraz nie piardnie. ciekawe na jakim to ciśnieniu które turbo podaje bo i możliwe że i odprężyć by było trzeba... koszt tego jest duży lepiej już w swapa zaiwestować wyjdzie dużo taniej i nie masz wysilonego silnika
-
ulepszenie silnika
wątpię żeby tu się coś dało zrobić a jak już to będzie to niewielka różnica lepiej już inny silnik wsadzić;P
-
(e36) 320 m50b20 brak mocy i falujące obroty
sonda nowa ori czy zamiennik?
-
Swap 320 Coupe : M54b30 vs m52b28
no ja też nie jestem;D most masz ze szperą czy bez?
-
Swap 320 Coupe : M54b30 vs m52b28
co do skrzyni nie jestem pewien. jeżeli zostawisz starą skrzynie wał most to nie będziesz miał problemów z włożeniem. natomiast co do wytrzymałości to za most nie odpowiadam xD :P
-
E36 318i Sedan
pianka.... nie ma sensu tak robić wcale szkoda roboty a 3 miesiące i znowu wyjdzie :duh: bo rdzewieje ale od środka i rdzy się tam nie pozbędzie... znajdź jakiś ładny pas bez rdzy no i wstawiaj;) ja na szrocie za taki pas zapłaciłem 30 zł. śmieszne pieniądze xD więcej tamci wydali na tą piankę i szpachle niż ten pas kosztuje xD zastanawiałeś się jak wycinać:D?
-
m50b20 hamulce i sprzegło odmawiaja posłuszeństwa
nie wydaje mi się;D ale to tylko moja sugestia;D ja bym sprawdził ten płyn i odpowietrzenie .. no chyba że są jakieś ubytki tego płynu;D
-
m50b20 hamulce i sprzegło odmawiaja posłuszeństwa
hmmm dziwne może się zapowietrza jakoś.. spróbuj odpowietrzyć i zobacz czy się poprawia coś...
-
m50b20 hamulce i sprzegło odmawiaja posłuszeństwa
płyn w układzie dawno wymieniany?
-
E36 2.0 M50B20 Falowanie, duże spalanie
dokładnie;)
-
Proszę o ocenę "perełki" :)
aż nie wiem co powiedzieć.. jak mam oceniać w skali od 1-5 to 1------ jak można takie ładne auto popsuć bleeee ostatnio był na warsztacie fan takiego tuningu i proponował mi żebym swoją e36 tak zrobił xD :cry2: :cry2: :cry2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:
-
E36 318i Sedan
ładną fele z rantem i malina;D no i oczywiście czarne nerki;D i obniżyć;D lalka wtedy;D a co do tego pasa u mnie to samo było niestety musiałem go wyciąć xD ale widzę że jeszcze nie masz dużo tam tej rdzy lepiej się weź szybko za to żeby później problemów nie było;)
-
M50b25 turbo
co to turbinki to rozważałem dwie opcje holset hx 35 i hx 40 i nie wiem którą wybrać ;/
-
E36 2.0 M50B20 Falowanie, duże spalanie
ok :wink:
-
E36 2.0 M50B20 Falowanie, duże spalanie
elektryczną... dobra mniejsze z tym i tak pewnie nie będziesz wiedział... co do tego błędu to znalazłem dwa 53 wheel sensor rear left or inlet valve front right to coś raczej z absem i 53 lambda sensor- heater jakoś tak
-
E36 2.0 M50B20 Falowanie, duże spalanie
jaką masz instalację?
-
E36 2.0 M50B20 Falowanie, duże spalanie
nie koniecznie. nie zawsze pokazuje może zawieszać czy coś...
-
E36 2.0 M50B20 Falowanie, duże spalanie
sprawdź przepustnice i linkę od gazu jeszcze raz czy się nie zacina dlatego możesz mieć problem z obrotami że się blokują a co do wysokiego spalania to jak kolega wyżej mówił sonda do sprawdzenia. zacząłbym od sondy
-
Swap 1.6i --> 1.8iS
ale weź pod uwagę że powinno się również zawieszenie i hamulce przełożyć... jak tu kolega dał link na 2.8 z z całym osprzętem, skrzynią, wałem, mostem, półosiami, hamulce i zawieszenie wydech... wszystko to co potrzebne do zrobienia prawidłowo tego a nie na ....