Treść opublikowana przez marcov
-
320D nie odpala, zgasła podczas jazdy
Jak sprawdziles wal?
-
320D - Drgania silnika na postoju
Temat drgan podczas hamowania opisalem w swoim temacie viewtopic.php?f=69&t=193688 U mnie problem pojawil sie po montazu regenerowanej pompy.
-
320D Glosna (nierowna) praca silnika podczas hamowania
Stojac w korku zauwazylem, ze problem wystepuje tez podczas jazdy na pierwszym biegu bez dodawania gazu gdy obroty sa na poziomie tych, jakie silnik utrzymuje na luzie dojezdzajac do skrzyzowania. Czyli problem wystepuje nie tylko podczas zwalniania przed skrzyzowaniem a prawdopodobnie w zakresie obrotow miedzy biegiem jalowym a 1000 r.p.m. Ktos ma wiedze na temat elementu, ktory odpowiada za podnoszenie obrotow podczas jazdy na luzie? Podejrzewam, ze taka sama wartosc obrotow jest utrzymywana na zimnym silniku tuz po odpaleniu.
-
320D 136km Buczący kompresor podczas jazdy
Zaciera sie albo lozysko albo sekcja tloczaca. Lepiej nie jezdzic zbyt dlugo aby ew. zanieczyszczenia i opilki nie polecialy w uklad.
-
320D 136km Buczący kompresor podczas jazdy
dubel
-
320D 136km Buczący kompresor podczas jazdy
Sprezarka klimatyzacji do wymiany.
-
320D Glosna (nierowna) praca silnika podczas hamowania
Korekcja jest dostepna chyba dla wtryskow CR? Zrobienie testu przelewowego to zaden problem. Zastanawiam sie tylko, czy taki test cokolwiek da w momencie, kiedy silnik pracuje prawidlowo. Usterka najczesciej pojawia sie podczas zamulastej jezdzie po miescie. Stalo sie to po regeneracji pompy wtryskowej ale do samej regeneracji ciezko mi sie przyczepic.
-
320D Glosna (nierowna) praca silnika podczas hamowania
W jaki sposob INPA potwierdzila lejacy wtrysk?
-
320D Glosna (nierowna) praca silnika podczas hamowania
Na kole pasowym nie widac pekniec ani innych uszkodzen. Uszkodzone kolo moze powodowac taka prace silnika? Podczas glosnej pracy czuc, ze silnik pracuje na 3 cylindry - taki to halas i drgania.
-
320D Glosna (nierowna) praca silnika podczas hamowania
Witam. Od dluzszego czasu mecze sie dziwnym zachowaniem mojego silnika. Ostatnio zrobilem trase 1200 km i problem sie nasilil. Objawia sie to tym, ze silnik podczas dojezdzania do swiatel na luzie (predkosc ponizej 30 km.h) czasami pracuje nierowno i glosno. Objawy znikaja po calkowitym zatrzymaniu sie samochodu gdy obroty sa obnizone do predkosci biegu jalowego. Zauwazylem, ze zdarza sie tez glosniej pracowac silnikowi gdy dotkne lekko pedalu hamulca ( zwalnianie niewyczowalne). Po za tym silnik pali, jezdzi prawidlowo. Uklad paliwowy odpowietrzony, brak wyciekow paliwa. Ktos spotkal sie z takim problemem u siebie?
-
gdzie jest gniazdo do komputera
To jest prawa strona samochodu! Lewa jest od kierowcy, prawa jest od pasazera....nie wazne czy auto stoi bokiem,tylem czy wlasnie dachowalo.
-
320d silnik momentami brzmi jak traktor
Ktos spotkal sie z takim problemem osobiscie badz czytal o tym na forum?
-
320d klimatyzacja przestała działać
Cisnienia o ktorych piszesz powinny wystepowac w trakcie pracy klimatyzacji. Sprawdz szczelnosc i napelnij uklad czynnikiem.
-
320d silnik momentami brzmi jak traktor
To raczej nie wina poduszek. Silnik ewidentnie pracuje nierowno wprowadzajac bude w drgania, towarzyszy temu "ciezki" dzwiek silnika. Dzieje sie to podczas hamowania na luzie dojezdzajac do skrzyzowania. Po zatrzymaniu silnik po okolo 3 sekundach wraca do swojej normanej pracy. Kontrola poczatku wtrysku w INPA zgadza sie z oczekiwanym przes sterownik. Po nagrzaniu na biegu jalowym jest okolo -1.50. Przed wymiana pompy wtryskowej nie bylo takiego efektu.
-
320d silnik momentami brzmi jak traktor
Czy temat ciezkiej pracy po wrzuceniu na luz zostal ogarniety? U mnie zaczelo to sporadycznie wystepowac po wymianie pompy wtryskowej.
-
E46 320d Pytanie o ustawienie rozrzadu
Dzieki :) Juz przez moment myslalem, ze na kole zamachowym jest kilka otworow pod zablokowanie silnika. Dzieki jeszcze raz :)
-
E46 320d Pytanie o ustawienie rozrzadu
Witam. Chcialem zasiegnac jezyka odnosnie ustawienie rozrzadu a dokladniej znakow na rozrzadzie. Ustawilem GMP czyli znacznik na walku rozrzadu na godz. 12. Zablokowalem wal. Po wyciagnieciu pompy wtryskowej zauwazylem, ze wyciecie na klin w osce pompy wtryskowej nie bylo na godzinie 12. Wyciecie na kole pasowym tez jest na godzinie 11 w stosunku do znaku na obudowie a czytalem, ze owinno byc pionowo. Silnik dzialal prawidlowo. Czy ten rozrzad jest ustawiony prawidlowo?
-
Aktywacja webasto w DIS v.44
Masz ustawiona godzine w ustawieniach samochodu?
-
320d kolektor ssący
Rowniez zamawialem zaslepki od bram-pol i wszystko idealnie pasowalo tak wiec polecam.
-
Aktywacja webasto w DIS v.44
W e39 udalo mi sie zaprogramowac webasto bezproblemowo. Jest odpowiedni modul i wpis do zmiany.
-
Aktywacja webasto w DIS v.44
Witam. Od niedawna stalem sie posiadaczem E46 320d z zamontowanym piecem thermo top z/c-d 45W. Posiadam radio z mala navi (strzalki) i BC. Przygladam sie tematowi rozbudowy pracy tego webasto na ogrzewanie postojowe lecz trafiam na problem przy probie programowania. W zadnym module nie mam wpisu dotyczacego ogrzewania postojowego. Uzywam INPA. Ustawilem sobie takie rzeczy jak swiatla dzienne, miganie kierunkami i sygnalizowanie dzwiekiem podczas zamykania/ otwierania pojazdu wiec oprogramowanie i interfejs dziala. Jesli moge diagnozowac webasto za pomoca INPA tzn. ze piec mam sterowany cyfrowo? Czy w kazdej E46 da sie przeprogramowac to webasto czy zostaje dolozenie telestartu T80 jesli faktycznie mam sterownik cyfrowy? Moze ktos z okolic Gliwic chcialby pomoc w tym temacie?