Skocz do zawartości

Dreamek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Dreamek

  1. Witam, Mam do was pytanie dotyczące falowania obrotów. W ostatnim czasie wymieniłem sterownik świec regenerowany przez Rogera, problem mimo to nie ustał. Lepiej odpala, tzn. odpala bez zająknięcia ale obroty falują do czasu przejechania kilkunastu metrów potem ustają. INPA nie wykazuje żadnych błędów! Wykonałem test na obecność CO2 w układzie chłodzenia, test wyszedł negatywny. Poniżej przedstawiam zrzuty korekcji wtrysków itp. jeżeli ktoś ma jakiś pomysł/sugestię to z chęcią wysłucham. Korekcja na biegu jałowym: http://s10.ifotos.pl/mini/82-stopni_wxxnnaa.png Korekta przy 2000 obr: http://s5.ifotos.pl/mini/82-stopni_wxxnnqp.png Korekta przy 300 obr: http://s2.ifotos.pl/mini/82-stopni_wxxnnqx.png Cylindry na biegu jałowym: http://s2.ifotos.pl/mini/82-stopni_wxxnnqq.png Masswerte kat: http://s10.ifotos.pl/mini/messwerte_wxxneph.png SOLL/IST: http://s10.ifotos.pl/mini/soll-istp_wxxnepe.png Analogwerte 1: http://s10.ifotos.pl/mini/analog-1p_wxxnehh.png Troszkę tego zamieszczam, mam nadzieje że nakieruje mnie ktoś na problem.
  2. A nie lepiej zgrać wszystkie utwory na pendriva i wpiąć go w złącze usb w podłokietniku? Ja tak mam i płyt w ogóle nie worze ze sobą. Co do wywalania płyt to czasem tak mam przy nawigacji że nie może jej odczytać jak jest duużo poniżej zera. Na ogół tworzy się mgiełka na nośniku i po przetarciu śmiga.
  3. Nie, strony z filtrem powietrza i przepływką nie ruszałem. Zainteresowałem się prawą stroną jedynie. Zdaje sobie sprawę że przypływka może wpłynąć na obroty na biegu jałowym.
  4. Pod komputer dopiero jutro podepnę jak faktycznie dostanę ten kabel z reklamacji. Stan kolektora oceniam na dobry, aczkolwiek ostatnia klapka patrząc od siłownika miała lekki luz - niestety nie zakupiłem wcześniej nowego kolektora ani zaślepek także złożyłem z powrotem w takim samym stanie jak było (ten samochód miał już wymieniany kolektor - gdyż jest opisany korektorem od spodu N47 - nie wiem przy jakim przebiegu). Zastanawiają mnie te podwyższone obroty bo tak jak pisze wcześniej miałem 800 i to się od razu rzuca że teraz są wyższe.
  5. Witam, wczoraj ściągnąłem kolektor ssący w celu sprawdzenia stanu klapek. Wyczyściłem kolektor na tyle ile mi się udało czyszcząc również czujnik przy kolektorze. Złożyłem wszystko do kupy i po odpaleniu silnika mam podwyższone obroty ze standardowych 800 mam obecnie 900. Pacjent : N47 przebieg 235 tyś. Z uwag dodam że wszystko było robione niestety przy podpiętym aku i nie wiem czy błędy które powyskakiwały (zapewne) nie spowodowały takiego stanu rzeczy. Niestety kabelek jutro mam dostać z reklamacji więc wtedy dopiero wykasuje błędy które się pojawiły. Ja mam do was prośbę czy ktoś z was spotkał się już z czymś takim? czy to niepokojące czy raczej tak powinno być i do tej pory (obroty 800 - były za niskie)? Na co zwrócić uwagę przy takim kłopocie? Jaką wtyczkę ewentualnie mogłem przegapić przy spinaniu wcześniej pozostałych? ps. Pół roku temu chciałem się dobrać do kolektora niestety wtedy poległem, nie mogłem go zdjąć. Przy ponownym dokręcaniu go docisnąłem kolektorem przewód od podciśnienia uszkadzając go (urywając go, na jakiś 2 cm - powstała ala rynienka). Przy obecnej naprawie wymieniłem ten wężyk na nowy.
  6. Ja bede zapewne robil u dobrzanskiego ale najpierw sie chce uporac z check engine ktory mi swieci by nie pociagneli mnie dziwnymi kosztami.
  7. Niestety tak. Ja mam podejrzenie pęknięcia bloku, tester może dzisiaj przyjdzie to się coś wyjaśni - tyle że mi płyn chłodniczy ubywa, auto nie kopci. /jak sprawdzisz testerem to daj znać bo sam jestem ciekaw.
  8. Podobnie w sensie tez nie rowno pracuje, naszczescie tak nie kopci a przynajmniej nie zauwazylem. Mi za to ubywa plyn chlodniczy, zamiwilem tester na co2 zobaczymy co pokaze.
  9. Mi podobnie pali, wymienilem sterownik swiec, nie pomoglo. Teraz wymienie swiece gdyz ja komputer wskazal. Ja bym Ci radzil wlaczyc zaplon poczekac jak wszystkie ikonki zgasna i dopiero odpalac.
  10. Mam nadzieje ze to nie zagrywka pod handel:/
  11. Karkin kilka postow wyzej Ci napisalem. Tak ciezko przeczytac post ktory Cie dotyczy... ja msm pytanko czy jest ktos juz po wymianie?
  12. Więc tak dostałem dzisiaj tel. w którym Pan z serwisu BMW przekazał mi następujące informacje: - w każdym samochodzie z silnikiem N47 kwalifikującym się do wymiany rozrządu będzie wymieniany zapobiegawczo napinacz łańcucha. - następnie będzie sprawdzany łańcuch górny - jeżeli będzie odbiegał od normy zostanie on również wymieniony w terminie późniejszym - potem dolny łańcuch - taka sama sytuacja co z górnym. Klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów wymiany itp. nie ma mowy o tym by kogoś obciążyć kosztami za urwanie śruby itp. wszystko co związane z wymianą rozrządu ponosi ASO! Zastrzeżeniem jest to że łańcuch nie mógł być wcześniej już wymieniany przez inny zakład nie związany z ASO - nie wiem czy wtedy koszty sprawdzenia pokrywa właściciel samochodu (umnie nie był wymieniany więc nie dopytywałem) Nie przysługuje auto zastępcze na czas wymiany rozrządu, można wynająć koszt 200 zł doba.
  13. Jasne, a jak im spadnie klucz i uszkodzi inne podzespoły to też my zapłacimy bo oni nie mogą odpowiadać za to że komuś ten klucz może wypaść. Niech tak odkręcają aby śrub nie urwać, a jak urywają to znaczy że były kiepskiej jakości lub kiepskiej jakości było rozwiązanie. Ja jutro dzwonie do dobrzańskiego bo od soboty nie mogę się doczekać tel. od nich w sprawie całej akcji. Co do innych rzeczy które wyjdą podczas sprawdzania rozrządu to oczywistą sprawą jest że jeżeli się zgodzimy na naprawę to pokrywamy to z własnej kieszeni.
  14. To bezpieczniki masz w schowku po stronie pasażera i ewentualnie jeszcze przy podszybiu również od strony pasażera. Powinieneś mieć karteczkę z informacja od czego jest jaki bezpiecznik. Może to pomoże: http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=154633 a jak nie to może częściowo to: viewtopic.php?f=15&t=181364
  15. Pewnie nie pomogę ale powiem Ci że tylnej szyby nie otworzysz przy otwartym bagażniku.
  16. Co do lewarka to mnie również goni jak szalony (aczkolwiek nie tak bardzo jak Tobie), co do pisku przy odpalaniu również taki mam. Mój mechanik powiedział że koło pasowe mam do wymiany.
  17. Ja mam n47 09/2007 - i jest jedna akcja serwisowa przypisana do tego samochodu, w BMW w Krakowie nie wiedzą co to za akcja i mają się kontaktować ze mną w tygodniu. Zapewne chodzi o akcja łańcuch - przez telefon sprawiali wrażenie jakbym ich o tej akcji ja informował po raz pierwszy.
  18. Pewne źródło i cena 183 zł brutto sztuka. Tyle że ponoć barwa tych classiców jest 4100K ... jutro mam je odebrać w sklepie, ciekawe ile one faktycznie maja tych kelvinów bo na stronie osram nie mogę znaleźć żadnej infromacji dotyczących tych żarówek. Co do dokładania do żarówek, nie chce wydać więcej niż 250 zł za sztukę. Barwa powyżej 4800K jest ładna i bardzo mi się podoba jednak widoczność w deszczowe dni jest straszna wole niższą barwę. Szczerze wolałbym barwę w okoloicy 4500k ale nie znalazłem takich żarników a nie chce iść w jakieś no name zamienniki.
  19. Panowie padł mi żarnik i szybko muszę coś znaleźć... mam okazję kupić żarówkę d1s osram classic 4300k, co myślicie o tej żarówce? Nigdzie nie mogę znaleźć opinii dot. tego modelu.
  20. Jeżeli masz silnik N47 to sterownik masz obok filtra oleju. 5 min roboty i zdemontowany. Odkręcasz 2 śruby i ładnie wychodzi.
  21. Ja u siebie mam klapki N47 09/2007 177 kM. Co do samych klapek, mechanizm widać jak wcześniej kolega wspomniał po zdjęciu osłony silnika. Można nawet poruszyć siłownikiem od klapek. Ja w ostatnim czasie chciałęm się dostać do tych klapek w celu sprawdzenia ich stanu oraz przeczyszczeniu kolektora. Niestety po mimo wykręcenie wszystkich śrub (tak mi sie wydaje) nie udało mi się kolektora zdjąć. Od tego momentu świeci mi check engine. Dla tych którzy już czyścili ten kolektor jest jakas fotorelacja zrobiona? ewentualnie czy są jakieś dodatkowe śruby które mogły by trzymać ten kolektor? Mnie trzymało coś w lewym górnym rogu. Co do postu dot. kompetencji inżynierów. Napewno są bardzo dobrymi inżynierami. Niestety nie wszystko mogą zrobić tak jak chcą gdyż trzymają ich różne normy który wykluczają pewne rozwiązania. Zresztą żyjemy w czasach w których jakość produktów jest niestety coraz gorsza, jest to pchnięte niestety tym by gospodarka nie stała. Samochody są produkowane już od bardzo dawna i do tej pory można spotkać się z wieloma błędami w projektach jak chociaż pękający łańcuch rozrządu czy też urywające się klapki itp. te rzeczy można było wyeliminować (zrobić lepszej jakości) lecz niestety nie o to tu zapewne chodzi. Teraz nie robi się nic by było wieczne.
  22. Taka jest tam żarówka a właściwie zespół świetlny. http://e-bmw24.pl/pl/p/ZAROWKA-POSTOJOWA-XENON-bmw-E90-E91-oem-63117161444/15006 Ja wolałem to zrobić tańszym kosztem.
  23. Ja u siebie ostatnio wymieniałem 2 żarówki. Mój plan działania taki: 1. Zdjąłem koła z przedniej osi (przy okazji oczyściłem ranty tarcz hamulcowych) 2. ściągnąłem nadkola od strony lam 3. zdjąłem osłony plastikowe ochraniające zespół świetlny ringów. 4. wykręciłem cały zespół podświetlający ringi (2 śruby) 5. Po wyjęciu lekko nożykiem naciąłem miejsce zgrzewu osłony plastikowej z obudową żarówki. Przy pierwszej żarówce poszło wszystko ok, przy drugiej zgrzew był twardszy więc lekko przewierciłem. 6. wymieniłem żarówkę i wszystko złożyłem z powrotem. Ja przy ścinaniu zgrzewu starałem się go jak najmniej uszkodzić tak by później wsadzić go z powrotem w to samo miejsce z oporem by się nie bawić w podklejanie. koszty: żarówki w intercarsie płaciłem 16 zł sztuka (bosch) - ja kupiłem tę http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/2234173519351-1_987_302_233-zarowka-h10w.html H10W 12V 10W BA9S czas: 1 godzina na dwie lampy.
  24. Dreamek odpowiedział(a) na Syriusz76 temat w E90, E91, E92, E93
    mam jedną oryginalnie zapakowaną świecę bosch do n47. Mogę odsprzedać info na priv.
  25. Dreamek odpowiedział(a) na mtr temat w E90, E91, E92, E93
    widzę że trapi nas podobny problem. Mi aczkolwiek nie zaświeciła się żadna kontrolka dotycząca dpfa, to mam problem z przybywającym olejem. Zresztą temat poruszany w innym temacie. U mnie termostaty jak najbardziej sprawne więc nie tu winię problem. Mechanik u którego ostatnio wymieniałem olej mówi że spotkał się z podobnym problemem właśnie w bmw. Problem w tamtym aucie polegał na urwaniu się klapek na kolektorze które (nie powtórzę dokładnie tego co mówił jednak Ci co się znają na pewno mnie poprawią) wpadły do silnika i spowodowały nieszczelności które same w sobie nie uszkodziły silnika. Poprzez te wybicia na "tłoku" olej napędowy przedostaje się do oleju silnikowego. U mnie coś byłó grzebane przy klapkach także mówi że mogę mieć podobny problem. Olej podczas wymiany nie wyglądał na taki by mieszał się z płynem chłodniczym, jedyna rzecz jaką zaobserwowali to, że olej śmierci spalinami. Problem puki co nie rozwiązałem mimo wszystko zastanawiam się nad wycięciem dpfa.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.