Treść opublikowana przez Zodiac
-
F10 550i xDrive 2012
Z mojego doświadczenia wynika ze CHF11S to płyn do Dynamic Drive + wspomagania kierownicy (1 obieg). Nie ma to nic wspólnego z xDrive.
-
335 Łęczyca PR22134
Zodiac odpowiedział(a) na 2zerozero7 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażŻal czytać takie rzeczy. To lepiej jechać kupić z przebiegiem "100 tys" w nieświadomości? Nikt normalny nie sprzeda 335i w niedużych pieniądzach z takim przebiegiem. Na zachodzie tym bardziej, dlatego ściąga sie przebiegi 300+ robi z nich 100+, rodak to łyka jak młody pelikan. Potem płacz ze BMW jest słabe, to dojechane 200 tys i wszystko sie sypie. Ja mam starocia z 2005 roku, przebieg 285 tys i stan idealny. Aż nie chce mi sie na allegro wystawiać, bo 90% ludzi będzie dzwonić i płakać "panie taki przebieg, to juz nie powinno jeździć"...
-
Szarpanie silnikiem przy gaszeniu 530d 218km
Szarpanie przy gaszeniu to zazwyczaj: 1. Tłumik dgrań wyjechany do granic możliwości. 2. Poduszki pod silnikiem rozwalone. 3. Ewentualnie zmęczone rolki / napinacze z przodu silnika. W E91 2.0d zrobiłem wszystkie powyższe i zapalenie / gaszenie jest bardzo ładne, róznica kolosalna do tego sprzed wyaminy. Przebieg 285 tys, zrobione przy 200 tys.
-
Kolektor wydechowy 3,0d - czy poprawiono ?
Znam 2 osoby ktore spawały kolektor w 530d, wbrew opinii wszelkich mechaników z ktorymi rozmawiali. Żaden nie przejechał dłużej niż pól roku bez powrotu problemu.
-
Drzwi - dramat
W F10 miałem problem tylk ona początku, teraz (5 tys km dalej i sporo zamykania/otwierania) zamykają się idealnie, jak powinny. Też jak odbieralem to myslałem że bite :mrgreen: bo musiałem mocniej machnąć, żeby się domknęły. Aż w salonie przebiegłem się po kilku sztukach wystawowych i wszystkie miały to samo, nie zamykały się idealnie.
-
F10 550i warto kupic??
Kurcze, może jakieś lustro trzeba założyć pod maskę i u nas też będzie widać 8 :mrgreen:
-
F10/F11 LCI - Facelifting
Jaka jest różnica do poprzedniego?
-
[F10/F11] Mycie, zabezpieczanie, sprzątanie.
Robiłem w Tychach bo jestem z okolic, kilka lat temu oddałem tam swoją E65 (seria 7) i rownież byłem bardzo zadowolony. Ja robiłem cały pakiet, lakier + powłoka, koła, szyby, etc, wyszło całkiem znosnie, szczegółowe cenniki są na ich stornie :)
-
[F10/F11] Mycie, zabezpieczanie, sprzątanie.
Ja dzis odebrałem auto po renowacji lakieru + nałożeniu powłoki kwarcowej w car spa, polecam, wszelkie rysy (szczególnie myjnie, jakieś zarysowania grubsze, etc) usunięte, kolor odżył, warto było się zdecydować a cena pełnego pakietu nie zabija.
-
F11 - HUD - możliwość doposażenia
Dużo kosztowało? Z ciekawości pytam czystej, nie zamierzam robić ;)
-
F10/F11 LCI - Facelifting
Ogólnie róznica w samych latach produkcji już jest, nie trzeba czekać na LCI. Ja mam 2012, jeździłem 2010 i to niebo a ziemia jeśli chodzi o takie drobne rzeczy właśnie, jak spasowanie środka, działanie silnika, etc. Widać ewidentnie, że pierwsi nabywcy nowych aut to są beta testerzy.
-
F10/F11 LCI - Facelifting
Roznice według opisu w notce prasowej są w grilu / zderzaku / opcjach środka. Amerykanie narzekali na to, bo nie dość że cena biedakom weszła +2k$ w stosunku do standardu pre-LCI, to jeszcze przy zakupie jesteś zobligowany do wybrania wersji (moder, luxury, sport) czyli zwyżka cenowa jest jeszcze większa.
-
F10/F11 LCI - Facelifting
Tak było chyba zawsze, a przynajmniej E60, różnic przed i po lifcie przy m-paku nie ma wiele. I dobrze, perfekcji się nie poprawia ;) Popieram. Niemniej ledy dla mnie są tylko OK, tylnie lampy 3d to już piękność.
-
[F10/F11] Mycie, zabezpieczanie, sprzątanie.
Jakbym się zajmował detalingiem, to pewnie też myłbym sam, a tak to ostatni raz robiłem osobiście chyba 3 lata temu :) Teraz myjnia, do F10 muszę jednak zakupić zbieraczki wody odpowiednie, bo tam gdzie jeżdże maja sprzęt chyba jeszcze radzieckiej produkcji.
-
F10 MY13 - PRZYCISKI PAMIĘCI / ANKIETA
Na (sr)ajfonach wszystko działa, potwierdzam, nawet zgrabnie. Przycisków też nigdy nie chce mi się programować.
-
[F10/F11] Mycie, zabezpieczanie, sprzątanie.
To fajnie rzeźbią potem po lakierze, na czarnym to mogą taką ściągaczką nawet malować wzorki.
-
F10 530D WBAXA51060DW57088
Zodiac odpowiedział(a) na BaX temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażGdyby coś to miałby to być leasing, coś tu może być nie halo? Nie znam się więc może obyci w temacie coś podpowiedzą. ;) Trzeba prawnika zapytać kto odpowiada za ewentualny wałek na akcyzcie (zaniża się wartość auta sprowadzając, od tego auta akcyzy normalnie byloby ~30-35 tys pln). Jesli sprzedający, to bierzesz w leasing i się nie martwisz, jesli nabywca to trzeba prawnika zapytać jak to jest z leasingiem ;)
-
F10 530D WBAXA51060DW57088
Zodiac odpowiedział(a) na BaX temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTreść wiadomości skasowana na żądanie firmy RAEDA SP. Z O.O z siedzibą we Wrocławiu.
-
POLSKIE MENU F10 F11
Zasadniczo powinna wystarczyć aktualizacja oprogramowania.
-
BMW F10 WBAFU7C57BC879056
Zodiac odpowiedział(a) na miral1980 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPrzy leasingu? :roll: Bo jeśli mówisz zakupie prywatnym i późniejszym wrzuceniu samochodu w tzw. środki trwałe, to rzeczywiście tak jest jak piszesz, niestety. Sorry za OT, ale skoncze temat. Tak, przy leasingu również, księgowość pokazała mi interpretacje obowiązującą m.in. w małopolskim.
-
BMW F10 WBAFU7C57BC879056
Zodiac odpowiedział(a) na miral1980 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCalego niestety nie, ale ciągle dziala trik z wykupem i odliczeniem 2gi raz. Minusem natomiast jest ubezpieczenie AC, nie można wrzucić całego w koszt, o czym przekonałem się "po fakcie" - trzeba liczyć procent wartości do max 20 tys EUR, czyli np jak masz auto ubezpieczone na 200k, to liczysz ile procentowo tego ubezpieczenia jest auto od 80k i tyle możesz wpisać w koszty. Reszta to Twój wkład. Państwo wie jak kraść lepiej niż nieuczciwi sprzedawcy ;)
-
BMW F10 WBAFU7C57BC879056
Zodiac odpowiedział(a) na miral1980 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOmawiane tu F10 jest w cenie zupełnie niekonkurencyjnej dla aut bezwypadkowych. Sam przebieg wiosny nie czyni. Mówię ulep, bo auto jest ewidentnie ulepione, co widać na zdjęciach (chociażby prżód i ta "niezgrabnie" ułożona klapa, ktora jak podejrzewam wystrzeliła w gorę przy uderzeniu w tyłek). Całóśc na zdjęciach wygląda jakby lepił to ślepy z głuchym, przy cenie 100-120 tys i napisaniu w pierwszym zdaniu "AUTO POWYPADKOWE Z USA, POKAŻE FOTKI NA ŻYCZENIE" nie miałbym nic do ogłoszenia. Powiem Ci że ja też. Ale przy działalności już jest ciut inaczej, dla mnie szalę przelała gwarancja i święty spokój. W posiadane E91 wrzuciłem tylko w tym roku z 6 tys brutto ... :( (nowy aku, nowe amorty, naprawa klimy, jakieś drobne rzeczy), wole to płacic w racie leasingowej za nowe auto.
-
F10 550i xDrive 2012
VAT marża, trochę wtopa przy zakupie auta za tę cenę. Pewnie m.in. dlatego taka okazja :)
-
BMW F10 WBAFU7C57BC879056
Zodiac odpowiedział(a) na miral1980 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJa bym się nim zupelnie nie interesował, bo zbytnio cenie sobię te 200 tys żeby kupować ulepa składanego do kupy przez nie wiadomo kogo. Dokładając 30-50 tys kupie bezwypadkową prawie nówkę, z jednolitym kolorem, oryginalnym poszyciem i nienaruszoną strukturą samochodu / zawieszeniem. Dla mnie zakup takiego auta w takiej cenie jest przejawem skrajnej głupoty i zupełnym przeciwieńswem "dobrego interesu" czy też okazji, co niektorzy koledzy wyżej chcą powiedzieć...
-
BMW F10 WBAFU7C57BC879056
Zodiac odpowiedział(a) na miral1980 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażBoze jaki ulep, przeciez to po zdjeciach nawet widac, jak chcesz wtopic 200k to sa lepsze sposoby...