Treść opublikowana przez majuDJ
-
320d 99' Świecące się kontroli ABS, hamulca, ASC???
Ostatnio zrobiłem trasę 150km i auto zostawiłem pod blokiem. Po 2 dniach odpalam i patrze a ze wskaźników nie gasną lampki ABS, hamulca ręcznego ( pomimo że był opuszczony), ASC ( też nie było wyłączone). Zgasiłem jeszcze raz samochód i odpaliłem z nadzieja że zgasną i nic świeciły dalej. Z samochodem według mnie wszystko ok hamował i nie zachowywał się dziwnie. Przejechałem z 2km i najpierw znikła kontrola hamulca ręcznego ( zgasła sama), później po podniesieniu całego auta podnośnikiem hydraulicznym w celu wymiany kół zgasła cała reszta. Po wymianie i opuszczeniu auta na kola i odpaleniu kontrolki zgasły. Co to może być w tej E46 jakiś fałszywy alarm i kontrolki mnie straszą czy co ? Mieliście podobne przypadki?
-
E46 320d Jaka piasta w E46? Pierścienie centrujące jakie?
Kupiłem używane felgi CMS 17cali do BMW (5x120) które okazały się krzywe. Po prostowaniu ( na maszynie wyważającej wszystko ok), problem nie znikł (drgania kierownicy przy 90km/h) . Więc wróciłem się do Pana który prostował i on powiedział, że to wina różnicy szerokości piasty, a otworu w feldze. Mianowicie piasta ma szerokość 72mm, a felga 76mm ( pomiary wykonywane przez wulkanizatora suwmiarką). Powiedziano mi żebym kupił sobie na wszystkie koła pierścienie centrujące ( zwężające) z 76mm ( felga) na 72mm( piasta) i problem zniknie. Problem w tym, że takich pierścieni nie widzę na allegro, znalazłem tylko 76,1 (felga) - 72,6 (piasta) plastikowe, będą takie pasować? Są jeszcze jakieś 76,1 / 72,6 BMW - 76,1 / 74,1 BMW ??? Lepiej kupić plastikowe czy metalowe pierścienie? Pan wulkanizator powiedział, że plastikowe w tym wypadku będą lepsze Teraz mam pytanie do was jaką szerokość ma piasta w E46 320d 136KM z 1999r?
-
320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia
Z Twoich wyliczeń widać, że albo kupiłeś padakę :P albo jeździsz od nowości i przewaliłeś z 300tys km i opisujesz koszta całej eksploatacji :) Zresztą raczej wrócę do Audi czyli A6 C5 albo A4 B6 :) bo tam takich zawrotnych kosztów o eksploatacji napędu quattro nie ma :) i z tego co widzę/słyszę mniej awaryjny od x-a. Ok koniec tego offtopica :) piszcie jak coś tylko o amorkach GH w tym temacie :)
-
320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia
W Lublinie za wymianę kompletu z przodu ceny wahają się od 100zł do nawet 200zł za robociznę:) Wiec rozbieżność podwójna. Najczęściej liczą 80zł za wymianę sztuki czyli za komplet z przodu 160zl.....
-
320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia
Jak na razie auto po wymianę przednich amorków na GH - ok. Trzyma się lepiej drogi. Jedyne co zauważyłem to, że jest sztywniejsze niż przed wymianą. Zdam większe relacje jak w marcu pojadę na stacje diagnostyczną. Kolego conn poprzedzający moja wypowiedź. Nie jesteś moim bankierem, nie wiesz ile mam na koncie, więc nie oceniaj kogoś pochopnie czy stać czy nie.
-
Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]
lej MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 l i będzie ok :)
-
320d Uciekający płyn chłodniczy po zimie.
U mnie problem rozwiązany, winowajca była pompa wody.
-
320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia
Czasami drobny wyciek nie jest wskazaniem do wymiany amortyzatora. Czytałem nawet w książkę Sama Naprawiam że dobry wyciek jest wskazany bo wytwarza lepsze smarowanie ..... nie wierzycie mogę wrzucić cytata lub skan. U mnie oba tylne maja drobne wycieki, nawet jeden mechanik namawiał mnie na wymianę, a na stacji diagnostycznej wyszło ze wszystko ok.
-
320d Problem z płynem w chłodnicy
Termostat EGR wymieniony kilak miesięcy temu nowy nowy BEHR. Chyba że główny hmm?? Ale silnik osiąga temperaturę robocza w normalnym czasie i ją trzyma.
-
Lubelskie
Zlecę wymianę amortyzatorów przednich w BMW E46 320d z 1999r. Amortyzatory dostarczam własne. Wymiana przy mnie na poczekaniu, nie śpieszy mi się mogę czekać i 3h. Po wymianie pieczątka i podpis w karcie gwarancyjnej amortyzatorów. WAŻNE DO PIĄTKU 30.03 włącznie. Wymiana na terenie Lublina
-
320d Problem z płynem w chłodnicy
Termostat EGR wymieniony na nowy BEHR tej zimy, bo wylatywało z jego główki i nie trzymał silnik temperatury.
-
320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia
No fakt Meyle komplet z odbojnikami można mieć za 400zł ( ja dałem za swój zestaw 288zł), ale to już 7 woda po kisielu :P teraz grzecznie czekajcie relacje z testowanie chińczyków GH :P
-
320d Problem z płynem w chłodnicy
hmm to może u mnie być to samo, muszę sprawdzić. Miałeś takie lekkie stukanie po odpaleniu na zimnym silniku rano?
-
320d Uciekający płyn chłodniczy po zimie.
Całkiem możliwe ze coś na pompie przecieka bo chyba zauważyłem jej lekki stukot po odpaleniu ziemnego silnika. Dzięki za wskazówkę.
-
320d Uciekający płyn chłodniczy po zimie.
Ubywa mi płynu chłodniczego w zawrotnym tempie. Jakieś 0,5l muszę dolać by było max po ok 50km po mieście. Dolałem ostatnio nawet 425ml uszczelniacza Prestone, ale nic nie pomogło. Olej w normie, nie przybyło i nie ubyło. Samochód nie kopci nie biało. Więc uszczelkę pod głowicą wykluczam.Ubytki zauważyłem dopiero po zimie (mrozach), wcześniej w zimie nie ubywało. Gdzie według was zacząć najpierw poszukiwania nieszczelności? Jedne z forumowiczów bmw3er powiedział że jeśli w zimie nie ociekało to podejrzewa wycie z dużego obiegu. A najważniejsze kiedyś po ostrej jeździe po mieście zauważyłem dosyć wyraźnie widoczna parę z nerek. Płyn ostro wylatuje i paruje? Zastanawia mnie też lampka kontrolna informująca o małej ilości płynu, pierwszy raz na wiosnę zaświeciła się gdy pływak na dnie był. teraz dolałem kilka razy i muszę sprawdzać sam bo lampka nie włącza się pomimo niedoboru płynu. Ile musi ubyć płynu żeby lampka kontrolna świeciła?
-
320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia
300zł za sztukę to dla mnie dużo w porównaniu 109zł/szt. A to ja nie robię wszystko najtańszym kosztem, ale moje BMW już mnie znudziło i nie mam zamiaru go trzymać lata, więc nie inwestuje zbytecznie w niego.
-
320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia
Ja nie rozrzutny i na 2 lata mi amorki starcza, zresztą ja robię 10-15 tys na rok. Jak ktoś bogaty to następny właściciel może wszystkie sobie wymienić na Sachs.
-
320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia
Ja znam takich co by tłukli się na tym amorkach jeszcze z 5 lat, i za każdym razem diagnosta po znajomości by podbijał przegląd. Tak więc moje podejście wydaję mi się ok, podam wam jak coś moje odczucia po przejechaniu 10 tys km i dalej na tym amortyzatorach GH.
-
320d Problem z płynem w chłodnicy
Mam chłopaki ten sam problem co wy. Ubywa mi płynu chłodniczego w zawrotnym tempie. Jakieś 0,5l muszę dolać by było max po ok 50km po mieście. Dolałem ostatnio nawet 425ml uszczelniacz Prestone, ale nic nie pomogło. Olej w normie, nie przybyło i nie ubyło, Ubytki zauważyłem dopiero po zimie i tych mrozach, wcześniej w zimie nie ubywało. Musze podjechać do mechanika i sprawdzić co nie tak, podejrzewam że prze opaskę od rurki wychodzącej ze zbiorniczka bo jakaś morka i zapyział jest. Albo przez korek to znaczy ze szyjki pod korkiem, nie wiem jak to się nazywa, bo kiedy zauważyłem tam płyn. Dziwne bo nawet kontrolka od małej ilości płynu nie zaświetlą się. A najwalniejsze kiedyś po ostrej jeździe po mieście zauważyłem dosyć wyraźnie widoczna parę z nerek. Płyn ostro wylatuje i paruje?
-
320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia
pfff Śmieszne :P powinienem moim zdaniem zostawić tak jak jest i pojeździć tak dwa lata i sprzedać bez wymiany amorków najlepiej. W starego trupa z 99r pakować rzeczy co ludzie maja rocznie i bardziej wypasione samochody i nie srają się jak wy. Czasem mnie śmiech zalewa jak widzę że ktoś kupuje zestaw kosmetyków Meguiars za 500zł (do swojego 10 letniego auta), a ja takie same efekty osiągam kosmetykami za 60zł np Sonax. Samochód jest do używania, a nie do pieszczenia się z nim, Ja robię max 15 tys km rocznie, nie będę inwestował w auto które nie jest moim autem docelowym. Zresztą jak maja się wylać niby gazowe amorki? Najwięcej kwiczą źle o tych amorkach Gh co w ogóle je na oczy nie widzieli i nie używali, Zresztą ja poczytałem i opinie są podzielone, jedni wychwalają drudzy gania jak przy każdym produkcie. Zresztą moim zdaniem moja BMW po moja opieką nie może narzekać zaraz po kupnie dostała wszystkie filtry MANN, olej Motul X-cess 8100 5w40, w zimie dostała nowe opony klasy premium Dunlop WinterSport 3d, nowy termostat EGR Behr ori, Zresztą każdy robi ze swoim autem co uważa i zbędne komentarze są tu niepotrzebne.
-
320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia
2 lata i nara i witaj BMW 330xd lub Audi A4 B6 quattro. Ja właśnie gdzieś w takim przedziale 10-15tys km na rok robię.
-
320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia
Jest ryzyko jest przyjemność :P Jedni testują na swoim aucie rożne oleje syntetyczne 5w40 itp itd wymieniając co zmianę na inny :P Ja przetestuje amorki GH, byle 2 lata wytrzymały :) bo później nowy wóz... Czytałem opinie na temat amorków GH i są podzielone.
-
320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia
Już po ptokach :P Kupiłem komplet nowych firmy GH na przód 109zł/szt 24 miesiące gwarancji bez limitu km + nowe osłony i odbojniki za 60zł. Zobaczymy jak to będzie po założeniu.
-
320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia
Ja je kupuje w tej cenie na miejscu 109zl/szt w Lublinie. Więc odsyłanie mi nie grozi.
-
320d Wymiana amortyzatorów na zamiennik firmy GH. Wrażenia
Zastanawiam się nad kupnem nowych amortyzatorów marki GH za 109zł za sztukę. Używał ktoś ?