Treść opublikowana przez kamiloo98
-
opinie o awaryjności/wadliwość nowej serii 5 (G30, G31)
Panowie u mnie już pierwsze awarie : - Niemiłosiernie skrzypiący dach - Nawigacja się restartuje po ok 30m Ps. czy ktoś wymieniał klocki poza ASO, i kasował inspekcje? U mnie już 50kkm i już 3 klocki poszły do samochodu, tym razem poza ASO ( czujnik ori ) i inspekcji nie da sie skasować z poziomu deski rozdzielczej, ani też programem Boshowskim. Pzdr
-
Remote view 3d
Działa na złożonych lustrach? Pzdr
-
Remote view 3d
Być może kwestia akt. oprogramowania. Pzdr
-
G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki
Jeśli samochód idzie w leasing, to sprzedawca może tak pokombinować żeby Ci ten rabat flotowy przyznać, wynosi on 8%. Ja dostałem rabat 14% na G30 ale w grudniu 16r, kiedy bylo zalecenie, żeby tego samochodu w ogóle nie rabatować, w tej chwili z placu rabat może dochodzić nawet do 18% szczególnie w przyp. samochodu z 17r. Pzdr
-
G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki
16% spokojnie, a na samochód ze stoku podejrzewam, że bliżej 18 :) Pzdr
-
G31 525d Bluestone M-Sport
Ja włałem 18l AdBlue, i dolewałem w sumie raz, przy przebiegu coś ok. 19kkm. Pzdr
-
Nowa seria 5 G30
Gdyby kogoś interesowało, to zaryzykowałem z listwą zderzaka od m550i/d i listwa pasuje, może nie idealnie i w 100%, bo nie wykłada się idealnie na kratce, to pewnie dlatego, że są halogeny i kształt jest delikatnie inny, ale zderzaki są takie same i na zderzak pasuje już idealnie. Koszt niewielki, bo 150zł/szt + nerki 600zł po dobrym rabacie :)
-
G31 525d Bluestone M-Sport
Potwierdza, u mnie lustro się opuszcza przy cofaniu, ale mnie to osobiście denerwuje. Ps. Czy jeśli zakodowałeś alpine, to czy możesz mieć teraz standardowe zegary? Czy tylko alpinowskie? Pzdr
-
Skóra w G30
Nie mam dakoty, ale ma za to wentylowane fotele w nappie i jeśli miałbym za to dopłacić ( nie biorąc tego w pakiecie ) to nie dopłaciłbym, bo działa to słabo. Pzdr
-
xDrive i jego sensowność w 520d 190PS
Do 20d bez sensu xdrive jak nie mieszkasz w górach, śniegu jest raptem 8-10 dni w roku, a przy dobrych oponach i asfalcie na główniejszych drogach, 20d nie zrywa przyczepności. Straty mocy są, szczególnie przy wyższych prędkościach. Co innego do 30d, gdzie moment jest już dużo większy. Pzdr
-
Remote view 3d
Mój Pojazd --> Ustawienia Idrive --> Ochrona danych. Polecam też zaktualizować usługi ConnectedDrive, chociaż u mnie to nie pomogło, niby ma się pojawić Remote3D w ciągu 24h. @Smiśniakiewicz działa u Cb? Pzdr
-
Systemy asystujące kierowcę
No zależy o jakim silniku mówisz, bo w przypadku R4 różnica wynosi 2tys.zł Systemy Asystujące : - Hamowanie Awaryjne w razie kolizji - Monitorowanie martwego punktu w lustrach - Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym - SpeedLimitInfo - Ostrzeganie przed pieszymi Systemy Asystujące Plus : - Utrzymywanie na pasie ruchu - Możliwość dostosowania prędkosci samochodu do ograniczenia prędkosci ( jest to też w opcji tempomatu ) - Możliwość zmiany pasa ruchu poprzez naciśnięcie kierunkowskazu - Jazda w korku bez dotykania gazu ( i tego może nie być w aktywnym tempomacie, ale mogę się mylić ) Tak czy siak, ja bym dopłacił, dodatkowo jeśli jeszcze bierzesz to w pakiecie safety, to bedzie 2 tys. taniej. Pzdr
-
Systemy asystujące kierowcę
Jak bierzesz syst asyst kierowcę, to nie opłaca się dobierać do tego aktywnego tempomatu, bo w syst. asyst. + masz ten tempomat + jeszcze utrzymywanie na pasie ruchu i wszystkie inne duperele. Co innego jak zależy ci tylko na tempomacie, wtedy dopłacasz 5k i nie bierzesz zadnych systemów asyst. kierowcy. Pzdr
-
Nowa seria 5 G30
Nerki też i te nakładki na błotniki, ew.lusterka Pzdr
-
Nowa seria 5 G30
Te od 550 są trochę inne z tego co widzę, ale zderzaki chyba są takie same. Pzdr
-
Nowa seria 5 G30
Panowie, a ja z innej beczki pytanie. Może ktoś się orientuje, czy te przednie listwy na zderzak m-pakowy ( które są czarne w mpaczku ) są wymienialne? Chciałem założyć w kolorze ferric grey, te od 550i, z tym, że tam nie ma halogenów, więc czy ktoś się orientuje, czy to pasi? Pzdr
-
PowerKit BMW G30
Sorry, ale w mojej opinii jeśli sterownik silnika nie jest ewidentnie dłubany ( czyt. rozbierany ) jakieś podwyższone wartości z logów, nie są żadnym dowodem, to tylko elektronika i wszystko może się wysypać, a jak turbina padnie, to serwis nie będzie wnikał czemu to się stało, bo turbiny padają i to czasem bez powodów. Pzdr
-
PowerKit BMW G30
Tak bo firma to śledzi setki tysięcy pojazdów w polsce, żeby im tylko zabrać gwarancje :mad2: Zacznijmy od tego, przynajmniej w teorii, że dealer zawsze stoi po twojej stronie, bo nawet na naprawie gwarancyjnej zarabia. Padnie turbina, to jedziesz do serwisu, jest diagnoza, zamawiają nową, wymieniają, a nie zastanawiają sie czy ty może włożyłeś chipsa czy nie. Jak mi w F10-tce padła skrzynia, to nikt sie nie zastanawiał dlaczego, tylko zamówili nową, włożyli, 2 dni później auto odebrane, myślę, że troche dramatyzujecie z tą gwarancją. Pzdr
-
F10 WBAFW11060C647558
kamiloo98 odpowiedział(a) na PanF temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSkoro ma pakiet serwisowy to pewnie był serwisowany, jechać obejrzeć, przeleciec dokładnie czujnikiem, sprawdzić przebieg w ewidencji przeglądów, potwierdzić to historią serwisową i tyle. Pzdr
-
Nowa seria 5 G30
Kiedyś się ludzie zachwycali 3-litrowym dieslem w e46, jaki to szatan i jak to szybko nie jeździ, a dzisiaj 190ps w G30 nie jedzie, więc jak widać czasy się zmieniają :-) Pzde
-
Czy można sprawdzić ile dokładnie litrów paliwa jest w baku
Oni czytają to z kluczyka, na pewno można to podejrzeć w ukrytym menu, na dodatkowym kluczyku z wyświetlaczem, oraz w aplikacji BMW Connected. Pzdr
-
Finansowanie zakupu G30, optymalizacje podatkowe
Niektóre firmy leasingowe dają ubezpieczenie w gratisie, co czasem również się opłaca, natomiast mercedes na nową e-klase, daje obecnie 104% + ubezp. na 1 rok. A na wybrane modele jest leasing 101% i 100%. Pzdr
-
Finansowanie zakupu G30, optymalizacje podatkowe
BZWBK Leasing, 103%/3 lata przy 30% wpłacie, wykup 1% Pzdr
-
F30 320d WBA3D310X0F305999 Ratowice
kamiloo98 odpowiedział(a) na swiezak77 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJeśli będzie leasignował auto, to z 20% rabatem nie powinno byc większego problemu na F30-stke. Pzdr
-
F30 320d WBA3D310X0F305999 Ratowice
kamiloo98 odpowiedział(a) na swiezak77 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKonfig tego auta to 190k, przy założeniu 20% rabatu, daje to 150k nie zastanawiałbym się ani minuty, czy dołożyć 25k, tymbardziej, że tu kupujesz juz 3-letnie auto z podejrzanym przebiegiem, bo ten samochód musiał jeździć 5tys.km rocznie, czyli non stop stać. Pzdr