Treść opublikowana przez PatrykK
-
Co zamiast G20 330i -> propozycje ?
Z tego wszystkiego to chyba a4/a5, ale jak ostatnio byłem w salonie audi i później wsiadłem to trójki to jednak utwierdziłem się w dobrym wyborze. Audi jest dobrze wykonane pewnie też nieźle jeździ, jednak pozycja za kierownicą i całe odczucia nawet na postoju są na korzyść dla bmw. W audi niedawno był lift więc pewnie jeszcze z 2 lata do nowego modelu. Co do volvo to po zastępczym xc60 mam nadzieje nigdy nie mieć okazji jeździć tym szwedzkim pojazdem :evil: a szkoda, bo myślałem zawsze, że to w miarę fajne auta
-
hamulce standard wymiana większe
Kolejna sprawa czy tył po zmianie przodu będzie działać poprawnie? Skoro przy zmianie trzeba zrobić kodowanie pompy abs? Jakby nie było takie półśrodki nie powinny mieć miejsca...
-
hamulce standard wymiana większe
Wymiana samego przodu jest bez sensu. Nie wiem, jaki masz przebieg, ale głównym problemem standardowych hamulców są tylne klocki hamulcowe. Ja kończąc 3 komplet tylnych klocków przy przebiegu 60 kilku tysięcy odpuszczam standardowe hamulce. 2 razy były zmieniane klocki w ramach gwarancji, obecne pojeździły więcej niż 25 tys. km a do wymiany są też tarcze, których gwarancja nie obejmuje. W związku z tym zmiana na coś, co będzie lepiej hamować, wyglądać i starczać na przyzwoitą ilość km.
-
opóźnienie w odbiorze.
U mnie do dzisiaj po wpisaniu 8 ostatnich znaków w dekoderze wychodzi e91 320d. W serwisie wyszło, ze jakieś e91 ma dość podobny vin
-
hamulce standard wymiana większe
We wtorek zmieniam hamulce u siebie. Mam zestaw tarcz, klocków, osłon i niebieskich zacisków m pakiet. Do tego zamówione nowe czujniki zużycia klocków. Z tego co wiem dodatkowo należy przekodować pompę abs. Ceny zestawu na Allegro od 2k za jakieś gruzy do 5-6k za praktycznie nowe zestawy. Można za 3-4 k kupić ładne. Mi się udało zaciski maja nawet naklejki i całość ma przejechane kilka km. Kodowanie sprawdzałem ceny w kilku firmach wahają się od 150-400 zł plus montaż to już zależy gdzie. Przednie tarcze 348 mm i zacisk 4 tłoki a tył tarcza 345 mm i zacisk jednotłoczkowy. Do tego ten niebieski kolor :twisted: już powinno dobrze hamować i wyglądać w 19. Na zimę mam 17 cali i z takim zestawem wchodzi na mm.
-
320d xDrive Touring - Mineral Grey
Penna, galwanizowane są takie srebrne jak w siódemce więc mogą być przyjemniejsze w dotyku
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Pytanie z innej beczki. Pobrałem i zainstalowałem dzisiaj aktualizacje. Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że nie mam podświetlenia z lampek w podsufitce, klikając przycisk gaszę i zapalam jedynie podświetlenie nóg. Miał ktoś taki problem? Przed aktualizacją wszystko działało. Chyba nie ma gdzieś w opcjach ustawień tych lampek? Średnio chce mi się jechać do serwisu :mad2:
-
Do leworęcznych mających Dostęp Komfortowy
Czasami też tak mam, ale nie pomyślałem, że to wina mojej leworęczności
-
m340i Tanzanite
Piękna konfiguracja myślę, że będziesz zadowolony
-
M340I PORTIMAO 2021 MH 450ps 610nm BOX
Majac takie zawieszenie jak Ty, tez bym nic nie ruszał jednak przy standardowym ten samochód stał jak jakieś x3 :roll: jak pierwsza generacja bez pneumatyki to faktycznie mogła być taczka dorzucając szczecińskie torowiska doskonale rozumiem chęć zostania przy obecnym zawieszeniu
-
M340I PORTIMAO 2021 MH 450ps 610nm BOX
No właśnie :roll: Jaki koszt eibach? Masz jakiś link? Miałeś stały zawias m w standardzie? Kurcze bo boję się że u mnie mogłoby być już wtedy trochę twardo Za sprężyny płaciłem 770 zł zamawiałem z interally.pl wyszło taniej niż od dystrybutora. Plus wymiana i geometria ale to pewnie zależnie od miejsca. Ja brałem gotowe auto i niestety, ktoś wybrał standardowe zawieszenie. Po zmianie komfort może minimalnie spadł na łączeniach asfaltu albo jak droga jest „pofalowana”. Prowadzenie zrobiło się takie bardziej gokartowe i nawet na zimowych 17 jeździ się pewniej w zakrętach niż ze standardowymi na 19. Generalnie polecam taka modyfikacje :)
-
M340I PORTIMAO 2021 MH 450ps 610nm BOX
Dokładka zmienia przód bardzo na plus, ale ja po założeniu eibach prokit i dokładki mogę zapomnieć o parkowaniu przodem na większości parkingów.
-
M340I PORTIMAO 2021 MH 450ps 610nm BOX
Gratuluje fajnej sztuki, kolor słuszny dodatkowo po ceramice musi robić robotę plus chyba zaczynają mi się podobać czarne lusterka. Może uda się kiedyś wypatrzyć w Szczecinie. :mrgreen:
-
G20 330i RWD Alpinweiss - Randall (zima str.20)
Na początku trochę bolały mnie plecy po 2-3 godzinach jazdy, ale od dłuższego jest ok i nawet robiąc 1000 km w ciągu dnia nie narzekam.
-
G20 330i RWD Alpinweiss - Randall (zima str.20)
Mam taka sama tapicerkę i prawie 60 tys.km przebiegu, na wiosnę raz impregnowałem alkantarę i od tego czasu raz czyściłem skore. Tak naprawdę nie widać zużycia. Randall zazdroszczę zimy, u mnie idealne warunki były w poniedziałek a samochód w serwisie :(
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
moja trójka jest dosyć ciężka bo zatankowana bez kierowcy wazy 1760 kg dla porównania g11 730d na tej samej wadze pokazuje z tego co pamietam z 300 kg więcej. Przez x Drive pewnie pali około litr więcej niż rwd. Co nie zmienia faktu, ze jestem zadowolony z tego auta i oprócz dwóch akcji z tylnymi zaciskami i klockami, przymykając oko na niektóre niedociągnięcia w kwestii materiałów nie ma się do czego przyczepić.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Mam 320d xdrive. Do tych 160 jedzie ok. Spalanie średnie z ponad 50 tys. km 7.5 l/100 km. Podejrzewam, że średnio takie 330i przy moim użytkowaniu spalałoby niewiele więcej. Najdłuższą trasę miałem do Amsterdamu wtedy spaliła mi 6 litrów. Ale potrafi spalić w trasie od około 5 przy mega spokojnej i przepisowej jeździe do 12 kiedy się już naprawdę ciśnie po jakiejś s lub autostradzie. Dojazd do pracy mam około 70 km w jedną stronę droga krajowa to pali od 5.8-7 w zależności od ruchu i tempa. Na autostradzie w Polsce 140-150 około 6.5 l/100 km. jadac dlugo 160-180 to juz wyjdzie z blizej 8. W moim mieście gdzie mam sporo swiatel, krotkie odcinki i duzo górek pali 8-10 czasami sie uda, ze jest mniej. Chętnie bym pojeździł tak tydzień 330i x Drive dla porównania. Jednak myśle, ze to mój ostatni diesel pomimo sporych przebiegów. 126tomek 320d jest biturbo a 318d raczej nie?
-
318i Mpak Portimao
Tez mam takie koła na zimę, jestem ciekawy jak będzie z komfortem po zmianie z 19 bo wizualnie to wiadomo :roll:
-
M340i Touring Portimato
Kompletne auto, gratuluje :D też jestem ciekawy porównania tych foteli do zwykłych m pakiet i widziałbym je nawet w swoim 320d :roll:
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
U mnie ostatnio zaczęły trochę mazać, ale przebieg prawie 40 tys.km więc mają prawo.
-
Service Inclusive / Plus
Pierwszy raz jakoś 18 tys km i teraz okolice 38 tys km... a przednie klocki są cały czas w dobrym stanie.
-
Service Inclusive / Plus
Za wymianę tylnych klocków w g20 chcą w serwisie 1400 zł, ale przez ich szybkie zużycie zmieniają na gwaranacji klocki i zaciski. Jedyne, na co polecam się przygotować to miesiąc bez auta :duh: moje stoi w serwisie od 4 września i może będzie za tydzień...
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Miał ktoś z was taki jakby restart zegarów i auta w trakcie jazdy? Silnik nie zgasł, ale licznik nagle się wyłączył a włączając świeciło się wszystko tak jakbym odpadał samochód
-
G20 330i RWD Alpinweiss - Randall (zima str.20)
Ja kładłem glaco od soft 99 i jeśli chodzi o te zawirowania przy lusterku to nic nie pomogło i woda albo płyn zbiera się w narożniku. A spryskiwacze same w sobie g20 ma średnie i jak dla mnie faktycznie myją szybę tylko w trasie, bo w mieście jest za słabe ciśnienie, przez co płyn później spływa na umytą powierzchnie. Fajnie, że jesteś zadowolony po pierwszej większej trasie, obroty przy 150 zbliżone do 320d
-
Trzeszczące plastiki w G20
W g11 po 180 tys. km mamy 3 albo 4 szybę jestem ciekawy wyniku w g20 :mrgreen: